Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jeden login do urzędów, portali i banków

  wystarczy okazać na ekranie urządzenia mobilnego - np. konduktorowi, urzędnikowi.   Zob. też: O co chodzi w tej ustawie? login, hasło, urząd, portal, bank, podpis zaufany, usługi (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  ), b) „Usługi w zakresie edukacji” (PKWiU dział 85), c) „Usługi w zakresie opieki zdrowotnej” (PKWiU dział 86), d) „Usługi pomocy społecznej z zakwaterowaniem” (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  usługi przez wykonawcę kolejnym usługodawcom winno być rozliczane zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia. Nie są więc usługami świadczonymi przez podwykonawcę usługi budowlane (...)

 • Porada prawna na temat usługi on-line

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usługi on-line, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Parlament Europejski a internet: ochrona dzieci, walka z dezinformacją i ochrona prywatności

  to oznaczać koniec darmowych usług w internecie. „Internet, a w szczególności darmowe usługi on-line, opiera się na dochodach z reklam. Pliki cookies są tego ważną częścią” (...)

 • Świadczenie usług drogą elektroniczną

  odpłatnych, ale obejmują również takie usługi, które są lub mogą być udostępniane także nieodpłatnie np. usługi polegające na dostępie do informacyjnych baz danych. Usługi te (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  złożyć wniosek, korzystając ze wspomnianych kanałów on-line? Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez bankowość elektroniczną Rolą banku jest (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  ;zobowiązanie klienta do zapłaty za wszelkie usługi świadczone do czasu odstąpienia od umowy (jeżeli konsument zażądał, aby usługi były świadczone bezpośrednio po zawarciu umowy, a później (...)

 • CEPiK po zmianach

  pomocą usługi systemu CEPiK 2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Skorzystaj z usługi. Wniosek o udostępnienie (...)

 • Kiedy będą kasy fiskalne on-line?

  ;                    kasy on-line, kontrola rozliczeń podatkowych, kasa rejestrująca, kasy fiskalne

 • Hazard on-line: państwa członkowskie odpowiedzialne za ochronę konsumentów

  maksymalnej kwoty, jaką można by było przeznaczyć miesięcznie na usługi hazardowe, albo też zobowiązania operatorów oferujących usługi hazardowe online do sprzedawania w punktach detalicznych (...)

 • Hazard mniej szkodliwy. KE zmieni prawo w tym zakresie?

  oferujących usługi hazardowe. Reklama i sponsorowanie usług hazardowych online powinny być bardziej odpowiedzialne społecznie i bardziej przejrzyste. Przykładowo nie powinny zawierać bezpodstawnych (...)

 • E-doręczenia w konsultacjach

  ). Świadczenie usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego (e-Doręczenia) oraz usługi pocztowej przesyłki hybrydowej w kontaktach z podmiotami publicznymi będzie powierzone Narodowemu Operatorowi (...)

 • Opodatkowanie VAT usług informatycznych

  on-line pojawia się zróżnicowanie w ich opodatkowaniu, w zależności od tego, czy dana usługa zmieści się w polskiej definicji usług elektronicznych, czy nie. Stąd jeśli np. dana usługa świadczona (...)

 • Platforma internetowego rozstrzygania sporów konsumenckich

  metod rozstrzygania sporów/internetowego rozstrzygania sporów Platforma internetowego rozstrzygania sporów, konsument, przedsiębiorca, sprzedawca, sprzedaż, on-line, ADR, ODR

 • Firmy kurierskie - Raport

  (Wrocław), Błyskawica (Gdynia), Business Park Service (Gdańsk), Eurokurier (Tarnowskie Góry), Express Line (Warszawa), Federal Express Poland (Warszawa), General Logistics Systems Poland (Komorniki), (...)

 • Na jakich zasadach funkcjonuje e-konto?

  obowiązków na strony umowy. Bank, świadcząc usługi na podstawie umowy o usługi bankowości elektronicznej, obowiązany jest do: zapewnienia posiadaczowi bezpieczeństwa dokonywania operacji, (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ;mBank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Credit Agricole, Banki Spółdzielcze SGB. Kiedy rodzina otrzyma wsparcie z programy Dobry start?  W przypadku wniosków

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  utrzymywanie witryn internetowych, dostarczanie on-line oprogramowania i jego uaktualnień, dostarczanie on-line muzyki, filmów, gier, obrazów, tekstu i informacji, udostępnianie baz (...)

 • Ogólnokrajowe biuro numerów i spis abonentów

  operatora logistycznego świadczącego usługi na rzecz TP.   Jednocześnie przedstawione przez TP dane pokazują, iż istnieje dysproporcja pomiędzy wyprodukowanym nakładem poszczególnych publikacji (...)

 • ontynuacja przez operatoa umowy z osobą, która zmarła

  nie jest zainteresowana wstąpienim w prawa abonenta i prosi o zaprzestanie świadczenia usługi w przedmiotowym mieszkaniu. Operator nie zareagował na list lecz nadal wysyła faktury do osoby zmarłej. (...)

 • Niezarejestrowanie firmy

  tej umieszczam też od reklamodawców ich banery reklamowe i w ten sposób osiągam dodatkowy dochód. Przynajmniej raz w tygodniu świadczę także usługi edukacyjne przez Internet za pośrednictwem usługi

 • Będą kolejne e-usługi dla kierowców

  programistyczne nad projektem CEPiK 2.0. Dzięki wprowadzonym zmianom powstaną kolejne usługi m.in.: Usługi „Sprawdź moje uprawnienia" oraz „Sprawdź informację o punktach karnych" (...)

 • Komisja Europejska bada oczekiwania konsumentów

  handlu detalicznego, którego odsetek nie wzrósł od 2006 r. Podczas gdy zakupy on-line stają się coraz bardziej powszechne, detaliczny handel międzynarodowy w internecie wciąż napotyka wiele barier. (...)

 • Kasyno on line - opinia prawna

  faktycznego chce Pan założyć stronę internetowa poświęconą grze w poker, a działalność usługowa którą będzie Pan prowadził będzie polegać na sprzedaży książek/ opracowań dotyczących gry w (...)

 • Fundusze unijne dla firm

  przeprowadzenia szkoleń wychodzi od Ciebie, a nie od placówki. Wybór odpowiedniego szkolenia ułatwia Baza usług rozwojowych, czyli baza podmiotów świadczących usługi edukacyjno-szkoleniowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • elektroniczna księgowość nie zawsze bezpieczna??

  Zakładając firmę mam zamiar korzystać z internetowej księgowości elektronicznej, ale nie wiem czy taka forma jest bezpieczna, jest wiele programów (...)

 • Wolters Kluwer rozwiązanie umowy

  Mój problem, to ta firma. Kilka miesięcy temu po wizycie przedstawiciela, dokonałam pisemnego zamówienia na roczny dostęp on-line do wybranych produktów. (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane