Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  ; usługi zwalczania szkodników roślin i zwierząt; kominiarstwo; sprzątanie wnętrz; ważenie osób; usługi w zakresie radiestezji; usługi świadczone w gospodarstwach (...)

 • Stanowisko MPiPS w sprawie zatrudniania pielęgniarek w domach pomocy społecznej

  kontrakty na pielęgniarską opiekę środowiskową finansowaną z NFZ.Źródło: www.mps.gov.pl usługi medyczne, NFZ, MPiPS, zatrudnienie, personel medyczny, świadczenia zdrowotne, leczenie, (...)

 • Nie trzeba jeszcze montować kas fiskalnych...

  , świadczący niektóre usługi komunalne, usługi medyczne, pocztowe) musiałyby posiadać kasy i prowadzić taką ewidencję. W jakim zakresie obowiązują przedłużone zwolnienia z obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat usługi medyczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usługi medyczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  , aparaty słuchowe, smoczki, termometry), jak też usługi medyczne np. usługi dentystyczne, porady lekarskie, opłaty za usługi świadczone osobom przebywającym w szpitalu, czy opłaty (...)

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia wszelkie usługi medyczne mające związek z jej ciążą, włącznie z odebraniem porodu. Jeśli jednak chce ona urodzić dziecko w innym kraju, powinna skontaktować (...)

 • Finansowanie prywatnej opieki zdrowotnej

  elastyczna niż np. pozyskanie finansowania w drodze zaciągnięcia kredytu. Ostatnio kilka podmiotów świadczących usługi medyczne wyemitowało obligacje, w celu sfinansowania swojej działalności

 • Płatnik VAT a praktyka lekarska

  medycyny ratunkowej). Jako że jestem płatnikiem VAT, to czy za swoje usługi będę musiał wystawiać faktury VAT ze stawką zwolnioną, czy też wtedy usługi medyczne nie będą zwolnione? (...)

 • Wystawienie rachunku za usługę medyczną

  żądanie zostało zgłoszone po upływie 3 miesięcy od dnia wydania towaru lub wykonania usługi." Zatem po upływie 3 miesięcy od dnia wykonania usługi, klient nie może skutecznie żądać wystawienia (...)

 • Pośrednictwo przy usługach medycznych

  sądów administracyjnych nie pozwala stwierdzić, iż może być zastosowana obniżona stawka VAT. pośrednictwo medyczne, usługi medyczne, usługi zdrowotne, pośrednictwo finansowe, (...)

 • Zakres zwolnienia usług medycznych z podatku VAT

  związanych z usługami podstawowymi, dokonywanymi przez podmioty świadczące usługi podstawowe.   Regulacje te rodzić magą wątpliwości, czy w zakresie powyższego zwolnienia mieszczą się usługi (...)

 • Świadczenia medyczne dla członka zarządu

  spółkę na zagwarantowane menedżerowi usługi medyczne (por. pismo Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu z 4 stycznia 2006 r., ZD/406-55/PIT/05). Niestety dodatkowe ubezpieczenia

 • Dane z dowodu rejestracyjnego „trafiły” na smartfony

  potrzebny tradycyjny, plastikowy dowód osobisty – np. przy zakładaniu kart lojalnościowych, przy rejestracji w ramach usług takich jak siłownie, sklepy, usługi medyczne, usługi (...)

 • Państwowe Ratownictwo Medyczne

  przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Państwo zapłaci za świadczenia udzielane choremu w tzw. fazie przedszpitalnej, a środków Funduszu zostaną sfinansowane usługi medyczne w szpitalnych oddziałach

 • Zmiana opodatkowania w trakcie roku

  Jednoosobowa firma jest opodatkowana ryczałtem. Od 1 września firma zamierza zacząć świadczyć usługi medyczne, które nie mogą być opodatkowane ryczałtem. Firma zamierza się więc rozliczać (...)

 • Zmiana formy działalności a ważność umowy

  działalność gospodarczą; księgowa wystawia rachunki za świadczenie usług w ramach założonej działalności gospodarczej, natomiast Pan X w przelewach na moje konto firmowe wpisuje - tytułem: "za usługi (...)

 • Planowe leczenie za granicą

  : rachunek za udzielone świadczenia wystawiony przez zagraniczną placówkę medyczną, potwierdzenie uiszczenia opłaty za udzielone usługi medyczne – na rachunku lub w formie (...)

 • Komu i w jaki sposób lekarz może udostępnić dokumentację medyczną?

  można udostępnić dokumentację medyczną. Naruszenie tych zasad może mieć bardzo dotkliwe konsekwencje dla podmiotów świadczących usługi medyczne, nie wyłączając potencjalnych sporów (...)

 • Ryczałt od usług paramedycznych

  ewidencjonowanych. ryczałt ewidencjonowany, usługi medyczne, usługi paramedyczne, ochrona zdrowia

 • Jak złożyć zawiadomienie o wyznaczeniu nowego inspektora ochrony danych?

  przedsiębiorcy przetwarzający dane osobowe wrażliwe – np. firmy świadczące usługi medyczne Kto może zostać inspektorem ochrony danych? Inspektorem może zostać osoba, która (...)

 • Termin na wyznaczenie inspektora ochrony danych

  lub internetowych; przedsiębiorcy przetwarzający dane osobowe wrażliwe – np. firmy świadczące usługi medyczne. Kto może zostać Inspektorem Ochrony Danych? Inspektorem może zostać (...)

 • Dane osobowe w ochronie zdrowia są bezpieczne?

  rewolucyjne zmiany. Powstanie system informacji medycznej, w którym zgromadzonych będzie wiele informacji o pacjentach, przez internet każdy będzie mógł sprawdzić, jakie usługi medyczne zostały (...)

 • NIK krytykuje przekształcania szpitali w spółki kapitałowe

  szpitali nie wypracował narzędzi, pozwalających na bieżącą analizę lokalnego zapotrzebowania na usługi medyczne. W efekcie to nie rzeczywiste potrzeby mieszkańców ale wartość kontraktu (...)

 • Opieka medyczna dla więźniów. Zobacz wyniki kontroli NIK

  . rozpoczęto dwa zadania inwestycyjne, które kontynuowano w 2012 roku. W skontrolowanych przez NIK placówkach usługi medyczne świadczone były często w oparciu o zużyty i słaby sprzęt diagnostyczny. (...)

 • Ubezpieczenie w II filarze kosztem podatkowym

  skarbowego zakwestionował możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na usługi medyczne poniesione na rzecz członków zarządu. Odnosząc się do wydatków na ubezpieczenie w III (...)

 • Zakup usług medycznych a koszty

  będzie kwestionowane, gdyż wydatki te nie będą uznane za poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Oczywiście osoba prowadząca działalność gospodarczą może wykupić usługi medyczne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane