Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  opinii partnera prywatnego usługa jest gotowa do jej przyjęcia przez podmiot publiczny). W razie, gdyby jednak umowa przewidywała częściowe przyjmowanie usługi budowlanej (budowlano-montażowej) i (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczenia podatku - ma charakter indywidualny. W każdym więc konkretnym przypadku należy zbadać, czy: dana usługa jest usługą wymienioną w załączniku nr 14 do ustawy o VAT, dana usługa (...)

 • Jak rozliczyć się za pomocą wstępnie wypełnionego PIT?

  – np. na dzieci, odliczenia oraz kwotę 1% dla wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Usługa PFR za 2017 r. będzie dostępna od 15 marca 2018 r. na Portalu Podatkowym. Usługa (...)

 • Porada prawna na temat usługa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usługa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ministerstwo Finansów zaprezentowało wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe

  przedstawiona została usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, która ułatwi podatnikom złożenie zeznania podatkowego PIT-37. - Usługa ma szereg udogodnień dla podatnika i znacząco (...)

 • Wadliwość wykonanej usługi a korekta faktury

  Państwa potwierdzenia odbioru faktury korygującej. faktura, korekta faktury, usługa

 • Usługi spedycyjne wewnątrzwspólnotowe

  (podatnik z innego państwa członkowskiego), usługa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce (nawet jeśli część transportu zostanie wykonana na obszarze polski). Usługa (...)

 • Wystawienie faktury VAT przez zespół muzyczny

  powinna być opisana jako usługa rozrywkowa świadczona przez zespół muzyczny (PKWiU 92.31.21-00). Jest to usługa zwolniona od podatku (por. art. 43 ust. 1 pkt 1 w zw. z poz. 11 załącznika nr (...)

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  -37 sporządzany jest na podstawie informacji z PIT-11, PIT-8C i PIT-R, PIT-40A/11A za 2016 r., a PIT-38 na podstawie informacji PIT-8C. Usługa ta nie polega na tym, że to administracja skarbowa składa (...)

 • Ogólnokrajowe biuro numerów i spis abonentów

  ) umieszczonych w poszczególnych publikacjach OSA -   Zalacznik_nr_1_OSA.pdf 34,2 kB   Źródło: http://www.uke.gov.pl/, Anna Streżyńska usługa OBN, OSA, numery telefoniczne, abonenci

 • Fiskus pozwala odliczyć VAT od szkolenia

  ekonomicznego punktu widzenia kilka świadczeń, usługa ta nie powinna być sztucznie dzielona dla celów podatkowych. Pojedyncza czynność traktowana jest zatem jak element usługi kompleksowej wówczas, (...)

 • Termin przedawnienia roszczeń w prawie telekomunikacyjnym

  usługa powszechna). Mam pytanie w sprawie terminu przedawnienia roszczeń za usługę dostępu do sieci Internet (usługa tego typu nie jest usługą powszechną) dla następujących warunków: usługa (...)

 • Oferta - Cennik - e-prawnik.pl

  , "Zapytaj Prawnika". Odpowiedź na pytanie otrzymasz nawet w ciągu jednego dnia. Zobacz cennik usługi. "Zamów opinię lub dokument" to usługa za pomocą której szybko i skutecznie uzyskasz pomoc naszych

 • Usługa transportowa dla kontrahenta unijnego

  w pytaniu, nie jest wewnątrzwspólnotową usługą transportu towarów. Ponieważ transport miał w całości miejsce na terytorium Polski, usługa będzie podlegać opodatkowaniu w Polsce ze stawką 22%. (...)

 • Jak sprawdzić historię pojazdu?

  portalu historiapojazdu.gov.pl. Co to jest usługa „Historia Pojazdu" i kto może z niej skorzystać? „Historia Pojazdu" to usługa świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  ? To, że dana usługa lub prawo spełnia kryteria przedmiotowe i podmiotowe określone powyżej nie oznacza, iż w każdym przypadku koszt ich nabycia podlega limitowaniu na mocy art. 15e ustawy o CIT. (...)

 • Jak zarejestrować firmę przez bank?

  wznowienia działalności gospodarczej. Usługa zakładania działalności gospodarczej przez bankowość elektroniczną jest elementem współfinansowanego z Programu Polska Cyfrowa projektu pn. &bdquo

 • Jak potwierdzić tożsamość smartfonem?

  ? mTożsamość to pierwsza usługa dostępna w rządowej aplikacji mobilnej mObywatel. Pobierzesz ją bezpłatnie na swój telefon. Do aktywacji aplikacji będzie ci potrzebny profil zaufany — (...)

 • Państwa członkowskie mogą zakazać usługi UberPop

  Hiszpanii usługa UberPop należy do dziedziny transportu i nie stanowi usługi społeczeństwa informacyjnego w rozumieniu dyrektywy 98/34. Zdaniem Trybunału usługa UberPop oferowana we Francji (...)

 • Nowe obowiązki w SENT

  przesyłaniem danych geolokalizacyjnych. Usługa „e-Przewóz"  Usługa „e-Przewóz" to jedna z usług elektronicznych świadczonych przez Krajową Administrację Skarbową (...)

 • Zmiany w regulacji rynku telekomunikacyjnego

  telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 1448) telekomunikacja, rynek konkurencyjny, włąściwy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, usługa telekomunikacyjna, usługa (...)

 • Orange zmienia regulamin. Przez UOKiK

  Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia). Zdaniem UOKiK, przeciętny konsument mógł pomyśleć, że usługa będzie (...)

 • Będą kolejne e-usługi dla kierowców

  kształcenia szkół jazdy przez kursantów. Zwiększy to konkurencyjność szkół jazdy i przyczyni się do zwiększenia jakości świadczenia przez nie usług na polskim rynku; Usługa „Mój pojazd" (...)

 • Sprzedaż fotografii przez internet może być usługą elektroniczną

  usługa taka jest opodatkowana w miejscu siedziby nabywcy. Podstawa prawna Art. 2 pkt. 26, art. 28k, 28l ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r., tj. Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535 Art. (...)

 • Usługa turystyczna

  kwotach netto.   Polecamy także opracowania: Jak wystawia się faktury VAT-marża? Opodatkowanie zaliczek w usługach turystyki system VAT marża, usługa turystyczna, wycieczka

 • Usługa transportowa na terenie Unii

  od wartości dodanej w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej, to miejscem świadczenia usługi jest miejsce, gdzie transport towarów się rozpoczyna. Zatem usługa transportu na trasie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Przestepstwo komputerowe?

  Zwracam się do Was o pomoc w poważnej sprawie. Niedawno czyli około poł roku temu, zostałem oskarżony o kradzież haseł dostępowych do internetu, (...)

 • EURONET - pieniądze z bankomatu za pomocą telefonu.

  EURONET nie długo wypuści usługę dzieki której będzie można wypłacać pieniadze z konta za pomoca telefonu. Będzie to usługa oparta na zasadzie (...)

 • Żle wykonana usługa

  Witam. Jak można dochodzić od wykonawcy firma remontowo budowlana reklamacji albo zwrotu poniesionych kosztów materiału oraz zwrotu zapłaconej kwoty (...)

 • Rozliczenie pit-usługa internet

  Witam Mam pytanie w domu korzytsma z interneru w jakim przypadku będe mógł go sobie odliczyc od podatku?Z góry dziekuje za wszelkie informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane