Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Roaming: Komisja działa na rzecz obniżenia kosztów usług tekstowych i transferu danych za granicą

  obniżyła już o 60 proc. opłaty za wykonywanie i odbieranie rozmów za granicą (połączenia głosowe w roamingu).  „Europa - dzięki swojemu standardowi GSM - wzbudziła (...)

 • Usługa hotelowa a koszty podatkowe

  którego wydatek nie stanowi kosztu? Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości diet z tytułu

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  innym operatorom.Nowe przepisy mają też zapobiec przykrym niespodziankom, jak na przykład wysoki rachunek za korzystanie z Internetu za granicą przez komórkę. Klienci będą mogli bezpłatnie (...)

 • Opinia prawna na temat usługa hotelowa za granicą

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usługa hotelowa za granicą, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie zagranicznej usługi transportowej

  możemy ten naliczony VAT również odliczyć, podobnie jak w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego? Przede wszystkim należałoby wyjaśnić, w którym miejscu (za granicą czy w Polsce) dana (...)

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki

  umowa pożyczki będzie co do zasady podlegała PCC (w stawce 2% od kwoty pożyczki), jeśli w momencie zawierania umowy pieniądze będą znajdowały się w Polsce albo jeśli pieniądze wprawdzie będą za (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  , następującego po roku, w którym podatkowa grupa kapitałowa utraciła prawo do uznania jej za podatnika.  14. Spółki tworzące podatkową grupę kapitałową odpowiadają (...)

 • Dokumentowanie usług opodatkowanych za granicą

  Firma polska wystawia fakturę dla firmy czeskiej za usługę kadrowo-płacową (kalkulację listy płac) na kwotę 100PLN/miesięcznie. Czy ta usługa jest zwolniona z podatku VAT tutaj w Polsce? (...)

 • Opodatkowanie transportu międzynarodowego

  usługa wykonana za granicą będzie podlegała opodatkowaniu za granicą, a jeśli tak, to kto: sprzedawca (czyli my), czy nabywca usługi (firma polska) i gdzie musi ją opodatkować? (...)

 • Wybierz tańszy roaming!

  przypadku użytkowników (ceny detaliczne). Eurotaryfa w euro za minutę połączenia bez opłat VAT może wynieść maksymalnie: Od lata 2007Od lata 2008Od lata 2009 Eurotaryfa za (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy

  zapłacony za granicą, wewnątrzwspólnotowa usługa transportowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane