Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  podłączonego do telefonu komórkowego; przenośne urządzenie monitorujące – tzn. urządzenie stosowane przez sądowych kuratorów zawodowych, pracowników upoważnionego (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  pojazdów odpowiednio do badanych pojazdów powinno w zasadzie obejmować co najmniej następujące urządzenia i przyrządy:  urządzenie rolkowe lub urządzenie płytowe (najazdowe) do kontroli (...)

 • Gwarancja na urządzenie wbudowane

  gwarancją, co sprzeciwia się celowi instytucji gwarancji jakości. Kupujący może natomiast żądać zwrotu kosztów związanych z demontażem i montażem urządzenia. sprzedaż, gwarancja, urządzenie (...)

 • Porada prawna na temat urządzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urządzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Inwestycja w budynek czy osobny środek trwały

  Firma chce zainstalować urządzenie o nazwie BLIX Power. Owe urządzenie o symbolu PKWiU 27.12.31.0 ma na celu obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Urządzenie to jest wpinane (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  urządzenie gry;  5) określenie czasu, w którym planuje się urządzenie gry;  6) dokładne wyznaczenie celu, na który przeznaczy się dochód z urządzanej (...)

 • Zmiany w Systemie Dozoru Elektronicznego i więziennictwie

  komunikatora – można przez niego ostrzec o zbliżającym się zagrożeniu. Urządzenie ma również przycisk do wezwania natychmiastowej pomocy. W nowej wersji urządzenie jest mniejsze, (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  nadany i umieszczony przez producenta;59) urządzenie rejestrujące - stacjonarne, przenośne albo zainstalowane w pojeździe albo na statku powietrznym urządzenie ujawniające i zapisujące za pomocą (...)

 • Nabycie przez zasiedzenie użytkowania wieczystego i służebności gruntowej

  , służebność gruntowa, zasiedzenie, służebność przechodu, służebność przejazdu, służebność okna, nieruchomość, urządzenie

 • Zakup ciśnieniomierza do apteki

  Prowadząc aptekę chciałbym kupić urządzenie do pomiaru ciśnienia (ciśnieniomierz) koszt 8000 brutto. Urządzenie będzie stać w aptece na powierzchni przeznaczonej dla klientów i będzie ono

 • Sprawniejszy dozór techniczny

  eUDT jest dostępny pod adresem: https://eudt.gov.pl/   dozór techniczny, urządzenie techniczne, zaświadczenie kwalifikacyjne, maszyna, czynności dozoru technicznego, wypadek, Urząd Dozoru

 • Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  jest, że Prezes URE w takich przypadkach będzie rozstrzygał wątpliwość na wniosek operatora, do którego sieci przyłączane jest urządzenie, instalacja lub sieć przed przyjęciem przez operatora

 • Trwałe i widoczne urządzenie musi wznieść posiadacz służebności

  koleiny utwardzone żwirem – tak. Kodeks cywilny nie rozstrzyga, kto ma wznieść trwałe i widoczne urządzenie (czy musi to być posiadacz służebności). SN zwrócił jednak uwagę, że urządzenie (...)

 • Sławojka jako urządzenie budowlane

  z budynkiem mieszkalnym. Urządzeniem budowlanym jest urządzenie techniczne związane z obiektem budowlanym, zapewniające możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, jak przyłącza (...)

 • Sprawdzenie towaru a rękojmia

  Zakupiłem urządzenie używane o wartości 400 tyś. zł. (maszyna stolarska). Przy zakupie nie było możliwości uruchomienia jej i sprawdzenia. Dostawca zapewniał, że urządzenie działa. Zapłaciłem (...)

 • Spory z sasiadem

  budynek lub inne urządzenie musi przedstawiać wartość „przenoszącą znacznie wartość zajętej na ten cel działki”. Ocena, czy dysproporcja ta istnieje, należy do sądu. Pan powinien (...)

 • Trzeba będzie badać kompatybilność elektromagnetyczną wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych

  Lotniczego (Dz. Urz. UE L 240 z 07.09.2002, str. 1, ze zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 7, t. 7, str. 30)   kompatybilność elektromagnetyczna, urządzenie, aparatura, instalacja

 • Etykiety energetyczne - jak je czytać?

  symbol informujący czy urządzenie posiada dodatkowy przełącznik pozwalający na oszczędzanie energii. Źródło: UOKiK Etykiety energetyczne, uokik, prawa konsumenta

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ;przystosowane do nauki jazdy oraz spełniać wymagania określone w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia;  być wyposażone w urządzenie

 • Podatek od nieruchomości od ogrodzenia

  nieruchomości dla budowli budowla, obiekt budowlany, urządzenie budowlane, wartość

 • Przedawnienie roszczenia przedsiębiorcy o ustanowienie służebności przesyłu

  , na której wzniósł on budynek lub inne urządzenie, ulega - zgodnie z przepisami art. 117 i 118 KC - 10-letniemu przedawnieniu, licząc od daty ukończenia budowy, z tą bowiem chwilą

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  cel działki, może żądać, aby ten, kto wzniósł budynek lub inne urządzenie, nabył od niego własność działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Niestety również ten przepis nie daje Panu podstaw (...)

 • Własność przyłączy

  nie należą do części składowych gruntu lub budynku, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa lub zakładu. Dyskusyjne jest nadal, czy strony mogą w umowie postanowić, że urządzenie to nie będzie

 • Nowe obowiązki w SENT

  urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne Przewoźnik jest obowiązany wyposażyć środek transportu w urządzenie, którym tym może być: lokalizator, czyli urządzenie (np. (...)

 • Nowa broń w walce z przemytem

  Celna / Aktualności przemytnicy, samobieżne urządzenie rentgenowskie, prześwietlanie samochodów, granice, celnicy

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  metr (art. 7 ust. 3)Broń pneumatyczna - niebezpieczne dla zdrowia i życia urządzenie, które w postaci działania sprzężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy (art. 8)Zmieniono też zasady

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja towaru z Włoch

  Witam, posiadam małą działalność gospodarczą. Półtora roku temu kupiłem u Włoskiego producenta urządzenie do dalszej odsprzedaży. Po ok 0,5 (...)

 • Utrata gwarancji

  Kupilem dysk twardy do komputera - uszkodzony (rozhermetyzowany). Uszkodzenie to (przeciecie tasmy uszczelniajacej) bylo zaklejone czesciowo naklejką (...)

 • Udostępnianie Danych osobowych

  Witam wszystkich Mam pewną sprawę do wyjaśnienia a mianowicie powiedzmy że jest taka sytuacja że jestem pracownikiem lombardu. Był Klient X który (...)

 • Ebay

  Witam! Mam następujący problem. Mianowicie kupuję różne przedmioty na ebay z Niemiec. Następnie te przedmioty sprzedaję na terenie Polski. Dotychczas (...)

 • Odrzucona reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową...

  Witam Wszystkich forumowiczów. Kieruje się z prośba o poradę dotyczącej odrzuconej reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową. Żeby się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane