Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  -16A, PIT-19A). Wykazując te składki urząd skarbowy zwróci podatnikowi nieodliczoną ulgę na dzieci, do wysokości wykazanych we wniosku PIT-WZ składek. Co dalej? Urząd skarbowy (...)

 • Opłaca się zapytać - interpretacja przepisów podatkowych przez urząd skarbowy - stan do 1 lipca 2007 r.

  skarbowy właściwy ze względu na miejsce położenia nieruchomości, jeżeli przedmiotem darowizny są rzeczy ruchome (np. samochód, meble) – urząd skarbowy właściwy ze względu (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  ;lności wymagane koncesje lub zezwolenia. 2. Urząd skarbowy sprawdzi wniosek Jeśli złożony wniosek będzie miał braki lub będzie posiadał błędy, to urząd skarbowy wezwie wnioskodawcę (...)

 • Porada prawna na temat urząd skarbowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty postępowania egzekucyjnego w administracji - opinia prawna

  egzekucji wobec naszego dłużnika czyli Gminy. Wniosku tego Urząd Skarbowy nie rozpatrzył, lecz wszczął egzekucję w Gminie w dniu 05.02.2002 r. Gmina odmówiła U.S. zapłaty, a więc ten Urząd (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  to postanowienie, może zlecić jego wykonanie w całości organowi określonemu w art. 187.§ 2. W wypadku, o którym mowa w § 1, jeżeli orzeczono przepadek, urząd skarbowy prowadzi również (...)

 • Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  ;z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, ze zm.). PIT, urząd skarbowy, podatnik, zeznanie, rozliczenie roczne

 • Odpowiedzialność małżonka podatnika

  nieruchomości stanowiącej majątek wspólny małżonków? Czy ewentualne nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonce dłużnika nadaje sąd na posiedzeniu jawnym? Czy w takiej sytuacji urząd skarbowy (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  Nastąpił zbieg egzekucji komorniczej i skarbowej. Urząd skarbowy na mocy postanowienia sądu przekazał sprawę do egzekucji komornikowi. Zanim urząd skarbowy przekazał dokumenty (...)

 • Organizacja pożytku publicznego a PIT

  komputerem, w jaki sposób będą mogły sprawdzić/skorygować deklarację np. w zakresie OPP? Zeznania sporządzone przez urząd skarbowy w ramach usługi Twój e-PIT będą udostępnione (...)

 • Możesz zaskarżyć fiskusa. Ale zapłacisz

  . Kolejne 30 na odpowiedź Zaskarżony urząd skarbowy ma w takiej sytuacji jest obowiązany w ciągu 30 dni odpowiedzieć na skargę i przekazać ją wraz z aktami sprawy do sądu. Należy to do jego (...)

 • Korekta zeznania podatkowego

  podatników urząd skarbowy stwierdzi, że deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste omyłki bądź że wypełniono ją niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, urząd w zależności (...)

 • Zwrot podatku VAT a czynności sprawdzające

  przeprowadzone przez organ czynności wykażą zasadność zwrotu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, urząd skarbowy wypłaca podatnikowi należną kwotę wraz z odsetkami w wysokości odpowiadającej (...)

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  rozwiązaniem, może poinformować o tym urząd skarbowy za pomocą korekty zeznania. W takiej sytuacji trzeba jednak skontaktować się z urzędem skarbowym i sprawdzić, czy nadpłata nie jest już (...)

 • Przedawnienie zobowiązań podatkowych

  została deklaracja za dany rok podatkowy. Przejrzałem teraz ordynację podatkową i nie mogę znaleźć takiego przepisu. Czy obecnie urząd skarbowy może kontrolować rok 2004? Zasady przedawnienia (...)

 • Remanent likwidacyjny

  zakupu należy uwidocznić w poz. 8 w „Informacji o należnym zryczałtowanym podatku dochodowym – PIT-5/X”. Wskazany przepis prawa był podstawą przedstawionego przez urząd skarbowy

 • Ułatwienia w zeznaniach podatkowych także za 2016 r.

  organizację, na rzecz której urząd skarbowy przekaże kwotę w wysokości 1% podatku należnego wynikającego z zeznania. Na sporządzenie zeznania urząd skarbowy ma maksymalnie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  urząd skarbowy w sprawach, w których wykonuje orzeczenie.   Postępowanie wykonawcze Rozdział IV Art. 32.  Nadzór nad legalnością i prawidłowością wykonywania kary pozbawienia (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  Czy Urząd Skarbowy ma prawo żądać zapłaty 40 000 zł podatku za sprzedaż mieszkania, pieniądze za sprzedaż którego trafiły do banku celem spłaty kredytu, który był w międzyczasie refinansowany? (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  , w stosunku do którego urząd skarbowy wydał decyzję o umorzeniu zaległości lub zwrocie, nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe w zakresie dotyczącym przychodó

 • Zajęta wierzytelność przez US

  sprzedaje poprzez indos. Kontrahent nie ma celu w tym, aby wytaczać powództwo cywilne o zapłatę tego długu, ponieważ został już on zajęty przez Urząd Skarbowy i w każdym razie nie może (...)

 • Przedawnienie odsetek od podatku

  tytułu wykonawczego urząd Skarbowy dokonał w sierpniu 2003 roku wpis hipoteko przymusowej wobec podatnika na jego nieruchomości a sąd hipotekę przymusową wpisał . we wniosku o wpis hipoteki (...)

 • Ulga remontowa i zwrot VAT

  Ministerstwa Finansów podtrzymują urzędy, m.in. Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek (interpretacja z 15 kwietnia 2005 r., 1437/US37/ZI/142 /MJ/05), Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  Państwa czynności prawnej z pokrzywdzeniem wierzyciela, z powództwem występuje prezes sądu okręgowego lub urząd skarbowy w sprawach, w których wykonuje orzeczenie. Rozdział VNadzór penitencjarny Art. (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  wspólników. Urząd skarbowy na podstawie deklaracji i kompletu dostarczonych dokumentów zwróci VAT w proporcjach wynikających z prawa do udziału w zysku ustalonego (...)

 • Pomoc de minimis - Co to jest i jak na tym skorzystać?

  , decyzji lub umowy 1. Urząd Gminy Art. 67 § 1 Ord. podatk -umorzenie podatku 1999-10-15 40 000,00 Dec.Den.1-4-312/03/99 2. Urząd Skarbowy Art. 48 § 1 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Sprzedaż na Allegro i kłopoty

  1. W 2004 r. za posrednictwem portalu Allegro sprzedałem 14 szt. nowych telefonow komorkowych. Telefony te kupowalem za 315 zł w Salonie (faktury VAT (...)

 • Bank i Urząd skarbowy

  Witam, chciałabym się zapytać czy bank ma prawo poinformować urząd skarbowy o stanie mojego konta? Czy urząd skarbowy może kontrolować saldo mojego (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane