Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  urlopu. Urlop wypoczynkowy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy (...)

 • Reforma szkolnictwa wyższego i nauki

  Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych). Głosy poparcia dla kierunku zmian płyną również od przedsiębiorców (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  wskazany odsetek). Dla wskazanych pracodawców (zwolnionych z tworzenia planów urlopowych) ustawodawca w miejsce planów urlopów wprowadził procedurę (...)

 • Porada prawna na temat urlopy w belgi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlopy w belgi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obliczenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

  kalendarzowym łączną liczbę przypadających w tym roku niedziel, świąt oraz dni wolnych od pracy wynikających z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, a otrzymany (...)

 • Urlop bezpłatny - przymusowo czy dobrowolnie? - opinia prawna

  kodeksu pracy , bądź z sytuacją gdy pracownik pozostający w gotowości do pracy nie może jej świadczyć z przyczyn dotyczących pracodawcy. W obu tych przypadkach pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. (...)

 • Plan urlopowy i podział urlopu

  ) pracowników co do terminarzu urlopów. Ostatecznie to jednak pracodawca ustala i dokonuje zmian w planie urlopów. Jeżeli nie spełnia on powyższych warunków, (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  pracowników, w szczególności warunków pracy, płacy i przekwalifikowania. W końcu ustawodawca określił w jakim ma to nastąpić terminie - bowiem przekazanie (...)

 • Urlopy bezpłatne

  , od którego zależą uprawnienia pracownicze u dotychczasowego pracodawcy. Jednocześnie podczas" pracy wykonywanej w czasie urlopu bezpłatnego na rzecz drugiego pracodawcy pracownik zachowuje u

 • Jaka będzie Konstytucja dla Nauki?

  ma ponieść. Jakakolwiek zmiana w trakcie studiów będzie skutkowała karą nałożoną na uczelnie. W ustawie dano również szkołom wyższym możliwość wprowadzenia egzaminów (...)

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  .  Za "pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy" uznaje się pracowników kierujących jednoosobowo zakładem pracy i ich zastępców (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane