Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop szkoleniowy

  . 1, wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy w zakresie wszelkich uprawnień pracowniczych wynikających z Kodeksu Pracy.   uprawnienia pracownika, urlopy pracownicze, urlop szkoleniowy

 • Zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG

  dnia poprzedzającego dzień wznowienia wykonywania działalności gospodarczej. Zawieszenie działalności gospodarczej a urlopy pracownicze Przedsiębiorca ma obecnie możliwość zawieszenia swojej (...)

 • Urlop bezpłatny - kiedy można wziąć urlop bezpłatny i na jakich zasadach?

  ;rego zależą uprawnienia pracownicze. Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, (Dz.U. 1998 r., Nr 21, poz. 94, ze zmianami). urlop bezpłatny, wniosek urlopowy, pracodawca

 • Porada prawna na temat urlopy pracownicze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlopy pracownicze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia pracownicze rodziców

  . 796). Na podst. www.gov.pl/web/rodzina pracownik, pracodawca, rodzic, matka, olciec, dziecko, uprawnienia pracownicze, rodzicielstwo, pracownica w ciąży

 • Obliczenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

  12. Najlepszym sposobem udowodnienia, że pracownik nie wykorzystał przysługującego mu urlopu są akta pracownicze. Należy się zwrócić na piśmie do pracodawcy o ich udostępnienie lub zawnioskować (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  dzieło nie rodzi obowiązku ubezpieczeń społecznych). umowa o pracę, dzieło, zlecenia, zlecenie, różnice, urlop, uprawnienia pracownicze, umowa rezultatu, starannego działania, praca, pracownik

 • Urlop bezpłatny

  obecny w pracy w celu dostarczenia zwolnienia lekarskiego lub w okresie oczekiwania na zastępstwo na stanowisku oraz gdy pomimo choroby wykonuje niecierpiące zwłoki zadania pracownicze. Z pracownikiem

 • Urlopy i zwolnienia

  jakich zależą uprawnienia pracownicze. Są jednak urlopy bezpłatne wliczane do okresów pracy, jak np. urlop bezpłatny udzielany za zgodą pracownika, wyrażoną na piśmie, w celu wykonywania (...)

 • Staż pracy a urlop bezpłatny

  udzielony w celu sprawowania opieki nad dzieckiem, co powinno być stwierdzone w świadectwie pracy. staż pracy, urlop bezpłatny, emerytura, uprawnienia pracownicze, okres, składkowy, nieskładkowy

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?

  zakończeniu urlopu macierzyńskiego, a następnie skorzystała Pani z dodatkowego urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Ww. urlopy muszą bowiem następować bezpośrednio po sobie. 4. W przypadku, (...)

 • Kodeks pracy

     Przepisy ogólne DZIAŁ PIERWSZY Art. 1.  Kodeks pracy określa prawa i obowiązki pracowników i pracodawców.Art. 2. Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ile dni wolnego?

  witam, ile należy mi się dni wolnych po przepracowaniu 3 miesięcy, na umowie o pracę?? Dziękuję za odpowiedź. najlepiej zapytać kadrowej, ale (...)

 • Czy pracodawca ma prawo....

  Witam Mam pytanie czy pracodawca ma prawo powiedzieć swojemu pracownikowi kiedy on ma wukorzystac swój urlop wypoczynkowy?I co jak pracownik sie nie (...)

 • jaki urlop sie nalezy?

  jaki urlop nalezy sie po rownym roku pracy. to moja pierwsza praca, mam wyksztalcenie wyzsze, nie mialem wczesniej stazu. Kodeks pracy Art. 153. § 1. Pracownik (...)

 • Co zrobić?

  Niewiem co o tym myśleć. Mój pracodawca naliczył mi 26 dni urlopu.Z moich wyliczeć i dokumętów zawartych na tym serwisie powinienem mieć 20 dni. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane