- wręcz przeciwnie – oczekując wypoczętego pracownika, z chwilą gdy urlop stanie się zaległy (po zakończeniu roku za który urlop przysługuje) swoją jednostronną decyzją może (...)
, a sama uroczystość z jakichś przyczyn powodu się nie odbyła, to nie spełnia on tym samym uprawnień do skorzystania z urlopu okolicznościowego. W takiej sytuacji powinien wziąć urlop wypoczynkowy, (...)
pod uwagę miesiąca, w trakcie którego pracownik rozpoczął urlop. Wyjątek stanowi sytuacja, w której umowę o pracę zawarto w trakcie miesiąca, a pracownik rozpoczął urlop w (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
pracownicze. Urlop bezpłatny trwający nie dłużej niż jeden miesiąc nie ma wpływu na wymiar urlopu wypoczynkowego przysługujący pracownikowi w danym roku kalendarzowym. Urlop wychowawczy udzielany (...)
; Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop ten udzielany jest przez dyrektora na (...)
wykorzystać maksymalnie po 13 tygodni urlopu. Kiedy złożyć wniosek o urlop? Wniosek o urlop ojcowski należy złożyć nie później niż 7 dni przed jego rozpoczęciem. Wniosek o dodatkowy (...)
przysługiwało. Nie otrzyma ekwiwalentu, ale nie ponosi też żadnych negatywnych konsekwencji z faktu wykorzystania urlopu w większym wymiarze. U nowego pracodawcy przysługiwałby jej urlop w wymiarze (...)
, prawo do skorzystania z niego przechodzi na rok następny w analogiczny sposób jak niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Jest to bowiem urlop wypoczynkowy, a nie np. dodatkowe dni wolne przysługujące (...)
ma obowiązek udzielić ci tego urlopu w pierwszym kwartale następnego roku, Zaległy urlop możesz wykorzystać do czasu kiedy się nie przedawni tzn. przez okres trzech lat. Podstawy prawne
pogotowia rodzinnego, przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 18 tygodni również przy pierwszym porodzie, Od 1 stycznia 2004 r. pracownik, który przyjął dziecko na wychowanie i wystąpił do sądu
przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość obniżenia (...)
pomniejszony urlop wypoczynkowy. Czy pracownikowi, który zwrócił się o urlop bezpłatny od 01.07.2008 r. należy w 2009 roku proporcjonalnie pomniejszyć urlop wypoczynkowy? Czy pracodawca (...)
urlop tegoroczny. Urlop tegoroczny powinien być obliczony proporcjonalnie – to znaczy, że za przepracowane 6 miesięcy przysługuje Panu urlop w wysokości połowy urlopu (np. jeżeli (...)
orzecznictwo nie jest to sprawa jednoznaczna. Natomiast taka sytuacja jak urlop przymusowy nie jest wykluczona. Jeśli natomiast urlop nie został wykorzystany do końca I kwartału i termin ten nie (...)
. Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego i kobieta (...)
macierzyński. Ale urlop ten po porodzie i tak nie może być krótszy niż 8 tygodni, Również kobieta, która przyjęła małe dziecko na wychowanie ma prawo do urlopu. Nie jest to (...)
wykorzystał urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego. Z urlopu ojcowskiego może skorzystać pracownik – ojciec, który wychowuje swoje dziecko lub adoptowane. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)
ekwiwalent za urlop, to chodzi o niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Zastosowanie ma tutaj art. 66 Karty Nauczyciela, który w ustępie 2 stanowi, iż w razie niewykorzystania przysługującego (...)
. Kodeks pracy stanowi, że w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop (w tym ekwiwalent za niewykorzystany urlop
pracownikom zwolnień od pracy za czas zwolnienia od pracy, o którym mowa w § 8 zdanie drugie, § 9, § 11 ust. 1 pkt 2, § 12 oraz § 15 (tzw. urlop okolicznościowy
na wiek dziecka mógłby korzystać z takiego urlopu w kolejnym stosunku pracy; w przypadku, gdy pracownik wykorzystywał więcej niż jeden urlop ojcowski lub rodzicielski - pracodawca wskazuje
pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Urlop macierzyński dla ojca dziecka Ponadto w przypadku rezygnacji przez pracownicę - matkę dziecka z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlop (...)
poprzedzających miesiąc korzystania z urlopu. W przypadkach znacznego wahania wysokości wynagrodzenia okres ten może być przedłużony do 12 miesięcy. Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy W (...)
nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia Urlop dla poratowania zdrowia udzielany jest na wniosek nauczyciela po uprzednim badaniu lekarskim. Wniosek zainteresowanego nauczyciela jest więc konieczną
przed ustaniem stosunku pracy w ciągu roku kalendarzowego wykorzystał urlop w wymiarze wyższym niż wynikający z § 1 pkt 1, przysługuje u kolejnego pracodawcy urlop w odpowiednio niższym wymiarze; (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)
Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia
Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)
Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)
Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)
Witam - mam następujący problem: pracuję w systemie 12 godzinnym i dostaliśmy niedawno taki komunikat:"Każdemu z was przysługują 4 dni po 8 godzin (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.