Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  Co to jest urlop wypoczynkowy? Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  jest to w interesie pracodawcy nadal jest prawem pracownika, czy już jest jego obowiązkiem. urlop wypoczynkowy, urlopy, przymusowy urlop, ekwiwalent za urlop

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  jeden dzień urlopu. Ekwiwalent za niewykorzystany przez nauczyciela urlop wypoczynkowy oblicza się, mnożąc ekwiwalent za jeden dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Podsumowując, jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat urlop wypoczynkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wypoczynkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  drugą z kolei umową o pracę na czas określony i nie będzie traktowana jako umowa na czas nie określony. urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, wypowiedzenie, w naturze, niewykorzystany

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  czas choroby, nieprawidłowości dotyczących wypłaty dodatkowego wynagrodzenia za pracę w porze nocnej, niewypłacenia ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. W jednej (...)

 • Proporcjonalne zmniejszenie urlopu wypoczynkowego

  Pracownik, który wykorzystał w całości urlop wypoczynkowy należny w 2008 roku (26 dni) zwrócił się z prośbą o urlop bezpłatny od 1.07.2008 r. do 26.09.2008 r. Wszystkim pracownikom (...)

 • Służba wojskowa a urlop w zakładzie pracy

  wypoczynkowy. Za czas pełnienia służby wojskowej pracownikowi nie przysługuje urlop wypoczynkowy. Pracownikowi należy się więc urlop proporcjonalny za czas pracy do czasu powołania (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  ; Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop ten udzielany jest przez dyrektora na (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  okoliczności, w których strony mogą zawrzeć umowę o pracę na czas określony (art. 10 ust. 4 - obecnie ust. 7 - Karty Nauczyciela. ekwiwalent, urlop wypoczynkowy, nauczyciela, ferie, czas (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się mnożąc ekwiwalent za 1 dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Przykład: Adam Nowak pracując od 1 czerwca 2011 do 31 sierpnia, mając (...)

 • Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady

  /rodzina urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, pracownik, pracodawca, urlop, wymiar urlopu wypoczynkowego

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  urlopu wypoczynkowego czy udzielenie go w innym terminie są więc określone przez ustawodawcę w sposób wyczerpujący. W związku z powyższym, urlop wypoczynkowy pracownika nie ulegnie wydłużeniu

 • Chałupnictwo - uprawnienia zatrudnionych w systemie nakładczym

  przypadkami, kobiecie przysługuje urlop macierzyński na zasadach ogólnych. ##baner## Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za urlop? Wysokość wynagrodzenia zależy od przeciętnego (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Przebywam obecnie na urlopie macierzynskim.Chciałabym jednak przedłużyć swój pobyt z dzieckiem i wziąć urlop wychowawczy, ale najpierw wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Wiem, (...)

 • Przedawnienie urlopu wypoczynkowego

  Roszczenie o urlop wypoczynkowy dla pracownika przedawnia się po 3 latach. Jak liczyć takie przedawnienie? Czy. np urlop za 2002 rok (ekwiwalent za nie wykorzystany urlop), przedawnia (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie jestem chora i w związku

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  ekwiwalentu, uwzględnia się w średniej wysokości z tego okresu. Ekwiwalent za niewykorzystany przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się dzieląc sumę miesięcznych wynagrodzeń ustalonych (...)

 • Urlop dla pracownika tymczasowego

  Agencja pracy zatrudniła pracownika tymczasowego. Pracownik jest zatrudniony na okres od 4/11 do 30/11. Czy przysługuje mu urlop wypoczynkowy lub ekwiwalent za ten urlop? Czy pracownik tymczasowy

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  , uwzględniając wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb udzielania (...)

 • Wypłacanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop - opinia prawna

  ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy do katalogu zamkniętego wymienionego w art. 171, by chronić cel urlopu jakim jest wypoczynek pracownika przed nadużyciami. Stąd ekwiwalent za urlop (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  zmniejszeniu o czas pozostawania pracownicy na urlopie macierzyńskim). Sytuacje, w których urlop wypoczynkowy ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu wymienia bowiem enumeratywnie przepis 155[1] i 155 (...)

 • Współczynnik urlopowy

  . Jeśli natomiast ekwiwalent ma zostać wypłacony za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nabyty w poprzednim roku kalendarzowym, należy stosować współczynnik urlopowy za 2007 r. współczynnik (...)

 • Urlop należny za okres wypowiedzenia

  szczególnych przepisów prawa pracy, dotyczących urlopu proporcjonalnego. urlop wypoczynkowy, wypowiedzenie, umowa o pracę, wymiar urlopu, obliczanie urlopu

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  ekwiwalent za urlop, to chodzi o niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Zastosowanie ma tutaj art. 66 Karty Nauczyciela, który w ustępie 2 stanowi, iż w razie niewykorzystania przysługującego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane