Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  jest to w interesie pracodawcy nadal jest prawem pracownika, czy już jest jego obowiązkiem. urlop wypoczynkowy, urlopy, przymusowy urlop, ekwiwalent za urlop

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  jeden dzień urlopu. Ekwiwalent za niewykorzystany przez nauczyciela urlop wypoczynkowy oblicza się, mnożąc ekwiwalent za jeden dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Podsumowując, jeżeli (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  drugą z kolei umową o pracę na czas określony i nie będzie traktowana jako umowa na czas nie określony. urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, wypowiedzenie, w naturze, niewykorzystany

 • Porada prawna na temat urlop wypoczynkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wypoczynkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Proporcjonalne zmniejszenie urlopu wypoczynkowego

  Pracownik, który wykorzystał w całości urlop wypoczynkowy należny w 2008 roku (26 dni) zwrócił się z prośbą o urlop bezpłatny od 1.07.2008 r. do 26.09.2008 r. Wszystkim pracownikom (...)

 • Służba wojskowa a urlop w zakładzie pracy

  wypoczynkowy. Za czas pełnienia służby wojskowej pracownikowi nie przysługuje urlop wypoczynkowy. Pracownikowi należy się więc urlop proporcjonalny za czas pracy do czasu powołania (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia. Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop ten (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  okoliczności, w których strony mogą zawrzeć umowę o pracę na czas określony (art. 10 ust. 4 - obecnie ust. 7 - Karty Nauczyciela. ekwiwalent, urlop wypoczynkowy, nauczyciela, ferie, czas (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się mnożąc ekwiwalent za 1 dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Przykład: Adam Nowak pracując od 1 czerwca 2011 do 31 sierpnia, mając (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  urlop wypoczynkowy oraz świadczeń obliczanych według zasady "jak ekwiwalent pieniężny za urlop".W wyniku wystąpienia inspektora pracy przeliczono zaległości za okres nieprawidłowości (...)

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  ; - pracodawca jest obowiązany przesunąć urlop na termin późniejszy. Część urlopu nie wykorzystaną z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,  odosobnienia w związku z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane