Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  ekwiwalent za urlop, to chodzi o niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Zastosowanie ma tutaj art. 66 Karty Nauczyciela, który w ustępie 2 stanowi, iż w razie niewykorzystania przysługującego (...)

 • Roszczenia pracowników niewypłacalnych firm pod ochroną

  nie tylko za rok, w którym ustał stosunek pracy, ale również za rok poprzedzający. Wypłata świadczeń z tytułu ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy według nowej propozycji będzie (...)

 • Rozszerzenie ochrony roszczeń pracowników niewypłacalnych firm

  którym ustał stosunek pracy. Funkcjonujące obecnie ograniczenie świadczenia przysługującego z tytułu ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy do części należnej za rok kalendarzowy, w którym (...)

 • Porada prawna na temat urlop wypoczynkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wypoczynkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  ;………………………………………………….. (urlop wypoczynkowy wykorzystany na podstawie (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  24.06.2007r. Pracownica 22.06.2007r. wystapiła do pracodawcy o zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2006, który kończył się w dniu 03.08.2007r. Dnia 30 lipca przyszła do mnie i poprosiła o urlop (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Natomiast nauczycielom zatrudnionym (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed emeryturą

  przepracowania, będzie zgodne z prawem. urlop, emerytura, urlop wypoczynkowy, przejście na emeryturę, wymiar urlopu, urlop proporcjonalny

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

  urlop wypoczynkowy za 2005 rok- 5 dni, za 2006 rok - 26 dni i za 2007 rok. Od razu po urlopie wypoczynkowym zamierzam iść na urlop wychowawczy do końca 2007 roku. Czy w związku z tym przysługuje (...)

 • Niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  wskazuje zdanie drugie art. 167[1] kp. Jeżeli pracodawca udzieli pracownikowi urlopu wypoczynkowego na zasadzie w/w przepisu, wówczas nie ma już podstaw do wypłaty ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego

  Pracownica zatrudniona na pełnym etacie, przebywała na urlopie macierzyńskim do dn. 15 lutego br. Do dnia 23 marca br. wykorzystuje urlop wypoczynkowy za 2010 r. Czy przysługuje jej urlop

 • Urlop macierzyński a urlop wypoczynkowy

  ? Generalna zasadą jest, iż ulrop wypoczynkowy ulega skróceniu w razie korzystania przez pracownika z urlopu bezpłatnego dłuższego niż 1 miesiąc. W takim przypadku urlop wypoczynkowy (...)

 • Ekwiwalent za dodatkowy urlop

  31.03.2008r. na mocy porozumienia stron. Pracownikowi zostanie wypłacony ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w ilości 7/26 dni. Czy pracownikowi przysługuje również ekwiwalent za urlop dodatkowy (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela

  regulacja zawartą w Karcie Nauczyciela nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym (...)

 • Pozew o zapłatę ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop wypoczynkowy

  , ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop. Ekwiwalent jest wypłacany za niewykorzystany urlop wypoczynkowy tylko w razie rozwiązania lub (...)

 • Jak sporządzić plan urlopów?

  r., Nr 21, poz. 94, ze zmianami). plan urlopów, sporządzenie, zatwierdzenie, pracodawca, pracownik, rok kalendarzowy, urlop wypoczynkowy, zakład pracy, regulamin pracy, zakładowa organizacja

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy

  pieniężnego za urlop wypoczynkowy, 6) dodatkowego wynagrodzenia radcy prawnego z tytułu zastępstwa sądowego, 7) wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  , prawo do skorzystania z niego przechodzi na rok następny w analogiczny sposób jak niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Jest to bowiem urlop wypoczynkowy, a nie np. dodatkowe dni wolne (...)

 • Wynagrodzenie za pracę w okresie wypowiedzenia

  przeciwwskazań, aby pracownik w okresie wypowiedzenia umowy o pracę wykorzystał należny mu urlop wypoczynkowy. Zgodnie z art. 172 Kodeksu pracy za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika

  należy zaliczyć przeciętną wysokość premii za wrzesień, październik i listopad. wynagrodzenie, odprawa, pracownik, ekwiwalent, urlop wypoczynkowy, wynagrodzenie, składniki, chorobowe, zwolnienie (...)

 • Czy do nagrody trzynastki liczy się średnie łączne wynagrodzenie

  wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy oraz wynagrodzenie (...)

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy

  Co do zasady urlop wypoczynkowy powinien zostać przez pracownika wykorzystany w całości. Jednakże ze względu na potrzeby pracownika na podstawie art. 162 Kodeksu pracy należny urlop wypoczynkowy (...)

 • Urlop wypoczynkowy a dyżur lekarza

  porozumieniem z pracodawcą mogłaby także przenieść na inny termin na mocy porozumienia z pracodawcą. urlop, wypoczynkowy, lekarz, dyżur, ZOZ, zwolnienie, praca, pracownik, pracodawca

 • Urlop wypoczynkowy zatrudnionego na 1/2 etatu

  podjął pracę, uzyskuje on prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku. praca, urlop wypoczynkowy, etat, 1/2 etatu, (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. W przypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  ; podaje Józef Iwulski w Komentarz do Kodeksu pracy, Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis.   urlop wypoczynkowy, urlop proporcjonalny, urlop macierzyński, urlop (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane