Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  automatu – bez żadnych konkretnych przyczyn – staje się urlopem zaległym (o czym była mowa wcześniej), wymagalność roszczeń o niewykorzystany urlop wypoczynkowy dla większej (...)

 • Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  Co to jest urlop wypoczynkowy? Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny (...)

 • Urlopy i zwolnienia

  /rodzina urlop, zwolnienie, praca, pracownik, urlop wypoczynkowy, pracodawca

 • Porada prawna na temat urlop wypoczynkowy dla wieloetatowca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wypoczynkowy dla wieloetatowca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  inne świadczenia dla pracowników uczelni Art. 151. 1. Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w uczelni publicznej (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  ; Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop ten udzielany jest przez dyrektora (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  będzie to 55 lat dla kobiet, później wiek ten będzie sukcesywnie wzrastać. Nie ma to jednak znaczenia dla Pani sytuacji w chwili obecnej;  2) Posiadają okres składkowy i nieskładkowy (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  urlopem dla poratowania zdrowia Uregulowany w art. 73 Karty Nauczyciela urlop dla poratowania zdrowia jest szczególnym świadczeniem pracowniczym, zbliżonym do instytucji urlopu wypoczynkowego

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  czas choroby, nieprawidłowości dotyczących wypłaty dodatkowego wynagrodzenia za pracę w porze nocnej, niewypłacenia ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. W jednej (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  drugą z kolei umową o pracę na czas określony i nie będzie traktowana jako umowa na czas nie określony. urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, wypowiedzenie, w naturze, niewykorzystany

 • Chałupnictwo - uprawnienia zatrudnionych w systemie nakładczym

  przypadkami, kobiecie przysługuje urlop macierzyński na zasadach ogólnych. ##baner## Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za urlop? Wysokość wynagrodzenia zależy od przeciętnego (...)

 • Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady

  /rodzina urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, pracownik, pracodawca, urlop, wymiar urlopu wypoczynkowego

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  pracownik wykorzystał urlop okolicznościowy, a ostatecznie istotne wydarzenie w jego życiu nie doszło do skutku? Jeśli pracownik np. wykorzystał 2 dni urlopu na przygotowania związane ze swoim (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  wypoczynkowy, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, zasiłek dla bezrobotnych, odprawa, świadectwo pracy, wypowiedzenie, należności, pracownik, pracodawca, uprawnienia, rozwiązanie umowy o pracę

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  , iż urlop dla poratowania zdrowia jest urlopem płatnym, że urlop wypoczynkowy przysługiwać będzie Pani w pełnym wymiarze za rok 2003. nauczyciel, urlop dla poratowania (...)

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  urlopu wypoczynkowego czy udzielenie go w innym terminie są więc określone przez ustawodawcę w sposób wyczerpujący. W związku z powyższym, urlop wypoczynkowy pracownika nie ulegnie wydłużeniu

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  , prawo do skorzystania z niego przechodzi na rok następny w analogiczny sposób jak niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Jest to bowiem urlop wypoczynkowy, a nie np. dodatkowe dni wolne (...)

 • Urlop dla pracownika tymczasowego

  Agencja pracy zatrudniła pracownika tymczasowego. Pracownik jest zatrudniony na okres od 4/11 do 30/11. Czy przysługuje mu urlop wypoczynkowy lub ekwiwalent za ten urlop? Czy pracownik tymczasowy

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  , uwzględniając wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  ekwiwalentu, uwzględnia się w średniej wysokości z tego okresu. Ekwiwalent za niewykorzystany przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się dzieląc sumę miesięcznych wynagrodzeń ustalonych (...)

 • Przedawnienie urlopu wypoczynkowego

  Roszczenie o urlop wypoczynkowy dla pracownika przedawnia się po 3 latach. Jak liczyć takie przedawnienie? Czy. np urlop za 2002 rok (ekwiwalent za nie wykorzystany urlop), przedawnia (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  wypoczynkowy dla tych nauczycieli należy obliczyć jak dla nauczycieli zatrudnionych krócej niż 10 miesięcy tj. 56 :10 x 10 = 56 dni - 14 dni (ferie zimowe) = 42 dni ekwiwalent? Czy zawieranie (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy oraz wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (oczywiście (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  , w którym chciał skorzystać z urlopu na żądanie. Przejście pracownika na urlop będzie dla pracodawcy zaskoczeniem i może pokrzyżować plany pracodawcy wypowiedzenia umowy o pracę. (...)

 • Współczynnik urlopowy

  . Jeśli natomiast ekwiwalent ma zostać wypłacony za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nabyty w poprzednim roku kalendarzowym, należy stosować współczynnik urlopowy za 2007 r. współczynnik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)

 • Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

  Witam!!! Mam dwa pytania: Pierwsze dotyczy rozpoczecia urlopu macierzyńskeigo:do dnia porodu moja żona była na zwolnieniu. Czy urlop macierzyński rozpoczął (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane