Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  pod uwagę miesiąca, w trakcie którego pracownik rozpoczął urlop. Wyjątek stanowi sytuacja, w której umowę o pracę zawarto w trakcie miesiąca, a pracownik rozpoczął urlop w (...)

 • Pracownica na urlopie wychowawczym

  podwładna straci prawo do tego świadczenia. Urlop wychowawczy i związane z tym świadczenie przysługuje jedynie osobie pozostającej w stosunku pracy - umowa taka musi więc obowiązywać. O ile (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  - odpowiedniemu przedłużeniu. Reguł tych nie stosuje się, jeżeli urlop wychowawczy został udzielony w wymiarze nie przekraczającym jednego miesiąca. Nauczycielka może zrezygnować z udzielonego (...)

 • Porada prawna na temat urlop wychowawczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wychowawczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Utrata zaufania do pracownika na wychowawczym

  macierzyńskiego. Jeżeli chodzi o urlop wychowawczy, to jest on udzielany na wniosek pracownicy. Jeżeli pracownica wystąpi z takim wnioskiem, pracodawca nie może odmówić jej udzielenia urlopu. (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim?

  pracodawcę jest dopuszczalne w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, jak również w przypadku grupowych zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników, jeżeli urlop wychowawczy

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  maja 1996 roku w sprawie urlopów i zasiłków wychowawczych (Dz. U. z 1996 r., nr 60, poz. 277). zasiłek wychowawczy, urlop wychowawczy, pracownica, dziecko, świadczenia, ubezpieczenie

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  jest udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.  Co to jest urlop wychowawczy i kiedy przysługuje? Urlop

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  , to generalnie jej urlop wychowawczy powinien trwać do końca wakacji, skoro jednak wyraźnie o to nie wnioskuje, urlop ten może zakończyć się z ostatnim dniem roku szkolnego. Domyślamy (...)

 • Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  ) urlop macierzyński, wychowawczy, pracownik, ojciec, matka, dziecko, poród, rodzicielstwo

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie jestem chora (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy

  macierzyńskiego. Ponieważ nie jest to Pani pierwsze dziecko, po jego urodzeniu będzie Pani przysługiwał urlop w wymiarze 20 tygodni. Po urodzeniu drugiego dziecka pracownicy przysługuje urlop (...)

 • Przedłużenie urlopu wychowawczego

  ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. Urlop wychowawczy udzialany jest na wniosek. We wniosku pracownica wskazuje termin rozpoczęcia i czas trwania urlopu wychowawczego oraz okres dotychczas

 • Urlop wychowawczy - rozpoczęcie i zakończenie

  pracy. kodeks pracy, urlop wychowawczy, rozpoczęcie, powrót do pracy, wniosek, termin, pracownik, pracodawca, stosunek pracy

 • Koniec urlopu wychowawczego

  -prawnik.pl: Wniosek o podanie numeru KRS Wniosek o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego urlop wychowawczy, składki, składka, wypowiedzenie, ZUS, KRS, Regon, odpis, siedziba pracodawcy

 • Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy

  wymiarze pracownicy będzie przysługiwał urlop, będzie zależało od tego, jak sytuacja się rozwinie. Pracownica planuje przejść na urlop wychowawczy, ale jak rozumiemy jeszcze nie złożyła (...)

 • Urlop wychowawczy a L4

  mi się pod koniec kwietnia br. Czy w mojej sytuacji mogę przerwać przed końcem kwietnia urlop wychowawczy i przejść na L-4? Czy mam prawo do zasiłku chorobowego? Urlop wychowawczy (...)

 • Brak zgody pracodawcy na urlop wychowawczy

  wychowawczego jest- obok sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 4- okres sześciomiesięcznego stażu pracy. Jeżeli obie przesłanki są spełnione, brak podstaw dla odmowy udzielenia urlopu. Urlop wychowawczy

 • Jakie prawa ma ojciec?

  przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

   § 5 kp). urlop, urlop wypoczynkowy,urlop wychowawczy, urlop macierzyński

 • Wysokość zasiłku wychowawczego

  Czy urlop wychowawczy jest urlopem płatnym? Jeśli tak to w jakich okolicznościach? Urlop wychowawczy co do zasady nie jest urlopem płatnym. W czasie jego trwania pracownicy przysługuje (...)

 • Emerytura nauczycielska

  - od sierpnia 1984 do lutego 1985 (5 miesięcy) b/ urlop macierzyński/wychowawczy - od sierpnia 1991 do sierpnia 1992 (12 miesięcy) c/ dwukrotnie roczny urlop dla poratowania zdrowia (w sumie (...)

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego

  wypoczynkowy i w jakim wymiarze za 2011 w sytuacji, gdy pracownica chce przejść na urlop wychowawczy. W jakim wymiarze pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy za 2011, gdy chce przejść (...)

 • Działalność gospodarcza na urlopie wychowawczym a składki - opinia prawna

  urlopie macierzyńskim prowadzący działalność gospodarczą podlega ubezpieczeniu pracowniczemu. Należałoby wykazywać, że taka osoba nadal posiada status pracownika, bo urlop macierzyński i wychowawczy (...)

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  okres i we wskazanym w nim terminie, jeżeli został on złożony na co najmniej 2 tygodnie przed nadejściem tego terminu. Urlop wychowawczy nie może trwać na jedno dziecko dłużej niż 3 lata, (...)

 • Alimenty a urlop wychowawczy

  przejść na urlop wychowawczy tylko wtedy, gdy rzeczywiście istnieje taka konieczność i nie ma innej osoby, która mogłaby zaopiekować się dzieckiem. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi bowiem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)

 • Urlop wychowawczy

  Czy moge korzystac z urlopy wychowawczego posylajac jednoczesnie dziecko do przedszkola? czy te dwie rzeczy sie wykluczaja i posylajac dziecko do przedszkola (...)

 • urlop wychowawczy a zus

  Co daje wlasciwie urlop wychowawczy kobiecie. Rozwiazuje mi sie umowa w czasie urlopu wychowawczego. Czy ma sens staranie sie o jej przedluzenie do konca (...)

 • urlop wychowawczy, alimenty

  czy słusznie zostaje pobierany urlop wychowawczy jeżeli dziecko jest zdrowe i uczęszcza do przedszkola zostało pobrane około 4000zł (500 miesięcznie)gdzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane