Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  , prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy.§ 3. Jeżeli z orzeczenia sądu pracy wynika, że rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę bez wypowiedzenia (...)

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  dyscyplinarnymi dla nauczycieli są:   1) nagana z ostrzeżeniem;   2) (skreślony)  3) zwolnienie z pracy;   3a) zwolnienie (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  . Jeżeli w tym okresie nauczyciel nie podjął ponownie pracy, stosunek pracy ulega rozwiązaniu. Urlop wychowawczy nauczyciela Oczywiście jak każdy innym pracownik nauczyciel ma (...)

 • Opinia prawna na temat urlop wychowawczy, a zwolnienie z pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop wychowawczy, a zwolnienie z pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop macierzyński i wychowawczy

  rozwiązywania umów o pracę.Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania urlop wychowawczy, macierzyński, świadczenie, pracownica, ciąża, niezdolność do pracy, (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie

  , chociażby zwolnienie lekarskie obejmowało część okresu urlopu wypoczynkowego i część urlopu wychowawczego". urlop wypoczynkowy, macierzyński, przerwanie, choroba, niezdolność do pracy, (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  umowy o prace przysługuje szereg świadczeń wynikających wprost z ustawy. Jednym z nich jest prawo do odprawy pieniężnej przysługujące pracownikowi, którego stosunek pracy wygasł (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  zakończeniu urlopu wychowawczego, Za czas urlopu macierzyńskiego pracownicy przysługuje zasiłek macierzyński, a pracownicy korzystającej z urlopu wychowawczego zasiłek wychowawczy, Urlop (...)

 • Chorobowe w trakcie trwania wychowawczego

  . Czy mogę przerwać urlop wychowawczy i przejść na zwolnienie lekarskie. Czy zwolnienie lekarskie będzie płatne. Czy powinnam przepracować jakiś czas aby nabyć prawo do zasiłku (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  wymiarze nieprzekraczającym połowy pełnego wymiaru czasu pracy. Urlop udzielany jest na tę część dobowego wymiaru czasu pracy, w którym pracownica nie wykonuje pracy. Należy (...)

 • Urlop ojcowski - kiedy można wykorzystać i komu przysługuje

  ) dla pracownika, popularnie nazywane zwolnieniem lekarskim. Jest to zwolnienie lekarskie dla pracownika z tytułu opieki nad żoną. Taki dokument należy przestawić pracodawcy. Bezpłatny urlop (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • urlop wychowawczy, a zwolnienie z pracy

  Dzień dobry! Mam pewna wątpliwość. Otóż czy mogą mnie zwolnić w momencie kiedy jestem na urlopie wychowawczym? Koleżanka do mnie dzwoniła z (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane