Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Pracownik przebywał na urlopie macierzyńskim w 2010 roku. Po powrocie do pracy złożył wniosek o urlop wypoczynkowy. Urlop ten będzie trwał do 5 stycznia 2011 roku. Pracownik chce od razu (...)

 • Niewykorzystany urlop chorego pracownika

  . W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. Jeśli pracodawca nie udzieli urlopu do końca

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego

  wypoczynkowy i w jakim wymiarze za 2011 w sytuacji, gdy pracownica chce przejść na urlop wychowawczy. W jakim wymiarze pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy za 2011, gdy chce (...)

 • Opinia prawna na temat urlop rehabilitacyjny 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop rehabilitacyjny 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się mnożąc ekwiwalent za 1 dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Przykład: Adam Nowak pracując od 1 czerwca 2011 do 31 sierpnia, mając (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  wprowadzonego niniejszą ustawą.Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu (...)

 • Zaległy urlop wypoczynkowy 2012: zmiana zasad

  Państwowa Inspekcja Pracy. - W związku z powyższym należy przyjąć, że urlop niewykorzystany do końca 2011 roku powinien zostać udzielony pracownikowi najpóźniej do dnia 30 września (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  dla mnie sytuacji? Czy mogę oczekiwać świadczenia za urlop i w jakiej kwocie otrzymam zasiłek rehabilitacyjny? Kto będzie ewentualnie płatnikiem świadczenia rehabilitacyjnego? Z opisu wynika, (...)

 • Szczególne uprawnienia zatrudnionych osób niepełnosprawnych

  uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy, jeżeli czynności te nie mogą być wykonywane poza godzinami pracy. Wynagrodzenie za czas zwolnień od pracy oblicza się jak ekwiwalent pieniężny za (...)

 • Urlop na żądanie 2012: poznaj zasady

  zaległego. Obowiązek wykorzystania zaległego urlopu do końca września 2012 roku będzie dotyczył tylko 2 dni urlopu wypoczynkowego, gdyż pozostałe 4 dni urlopu zaległego były niewykorzystanym w 2011 (...)

 • Zwolnienie pracownika - ekwiwalent

  Czy należny jest urlop wypoczynkowy /ekwiwalent pracownicy zatrudnionej od 2004 r., z czego od 02-01-2006 r. jest na zwolnieniu lekarskim. Następnie pobiera zasiłek rehabilitacyjny trwający do

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop a chorobowe

  Jestem na zwolnieniu i pobieram zasiłek chorobowy.Nie korzystałam w tym roku z urlopu.Dostałam pocztą zwolnienie z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem.Jeżeli (...)

 • urlop wypoczynkowy po macierzynskim za 2010 i 2011 rok

  27 grudnia kończy mi się urlop macierzyński, chcę złożyć podanie o zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 rok, a także za 2011 - czy mogę złożyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane