Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Pracownik przebywał na urlopie macierzyńskim w 2010 roku. Po powrocie do pracy złożył wniosek o urlop wypoczynkowy. Urlop ten będzie trwał do 5 stycznia 2011 roku. Pracownik chce od razu (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 123, poz. 776, z późn. zm.).  turnus rehabilitacyjny

 • Urlop macierzyński - ile trwa?

  . Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego i kobieta (...)

 • Porada prawna na temat urlop rehabilitacyjny 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop rehabilitacyjny 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niewykorzystany urlop chorego pracownika

  . W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. Jeśli pracodawca nie udzieli urlopu do końca

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego

  wypoczynkowy i w jakim wymiarze za 2011 w sytuacji, gdy pracownica chce przejść na urlop wychowawczy. W jakim wymiarze pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy za 2011, gdy chce (...)

 • Urlop szkoleniowy, a studia podyplomowe.

  przysługuje. W dniu 1 października 2011 r., weszło w życie nowe rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 1 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  wprowadzonego niniejszą ustawą.Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  przez pracownika urlop wypoczynkowy oblicza się mnożąc ekwiwalent za 1 dzień urlopu przez liczbę dni tego urlopu. Przykład: Adam Nowak pracując od 1 czerwca 2011 do 31 sierpnia, mając (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  dla mnie sytuacji? Czy mogę oczekiwać świadczenia za urlop i w jakiej kwocie otrzymam zasiłek rehabilitacyjny? Kto będzie ewentualnie płatnikiem świadczenia rehabilitacyjnego? Z opisu wynika, (...)

 • Zaległy urlop wypoczynkowy 2012: zmiana zasad

  Państwowa Inspekcja Pracy. - W związku z powyższym należy przyjąć, że urlop niewykorzystany do końca 2011 roku powinien zostać udzielony pracownikowi najpóźniej do dnia 30 września (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop a chorobowe

  Jestem na zwolnieniu i pobieram zasiłek chorobowy.Nie korzystałam w tym roku z urlopu.Dostałam pocztą zwolnienie z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem.Jeżeli (...)

 • urlop wypoczynkowy po macierzynskim za 2010 i 2011 rok

  27 grudnia kończy mi się urlop macierzyński, chcę złożyć podanie o zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 rok, a także za 2011 - czy mogę złożyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane