Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko urlopu ojcowskiego lub jego części zawiera:  1) imię i nazwisko pracownika;  2) wskazanie okresu, na który ma być udzielony urlop ojcowski (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  . Z fiskusem rozliczymy się przez internet Wraz z nowym rokiem podatnicy otrzymali kolejne ułatwienia w rozliczaniu rocznych zeznań podatkowych. Osoby - składające zeznania roczne PIT-37 i PIT-36, (...)

 • Urlop taty

  Coraz więcej mężczyzn decyduje się na urlop ojcowski. Tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku z dziećmi zostało o 2,3 tys. ojców więcej niż jeszcze rok temu. Jaki urlop

 • Porada prawna na temat urlop ojcowski a pit37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop ojcowski a pit37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie prawa ma ojciec?

  przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  ;źniej siedem dni przed jego rozpoczęciem. Ojciec musi wykorzystać urlop ojcowski zanim dziecko skończy rok. bezpłatny urlop wychowawczy - maksymalnie 3 lata - każdy tata ma prawo pójść (...)

 • Prawa ojca

  . Do najważniejszych uprawnień przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, (...)

 • Urlop ojcowski - kiedy można wykorzystać i komu przysługuje

  dziećmi i innymi członkami rodziny za okres nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym. ojciec, matka, urlop ojcowski, dziecko, zasiłek

 • Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  na wiek dziecka mógłby korzystać z takiego urlopu w kolejnym stosunku pracy; w przypadku, gdy pracownik wykorzystywał więcej niż jeden urlop ojcowski lub rodzicielski - pracodawca wskazuje

 • Nowe urlopy dla mamy i taty

  taty Od przyszłego roku ojcowie dostaną tygodniowy urlop ojcowski. Czas „ojcowskiego" zostanie przedłużony do 2 tygodni w roku 2012. Jedynym warunkiem skorzystania z wolnego będzie wiek (...)

 • Dłuższe urlopy na opiekę nad dzieckiem

  pozostałej części tego urlopu będzie korzystał pracownik-ojciec wychowujący dziecko; - pracownica wykorzysta podstawowy urlop macierzyński i nie będzie zamierzała korzystać z dodatkowego urlopu

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  Od początku 2010 roku również ojcowie mogą wziąć wolne i opiekować się potomkiem. Przysługuje im tygodniowy urlop ojcowski. Czas wolnego zostanie przedłużony do 2 tygodni w roku 2012. Jedynym

 • Urlop ojcowski

  Pracownica urodziła dziecko. Czy tygodniowy urlop ojcowski przysługuje ojcu dziecka niezależnie od ilości dni urlopu macierzyńskiego wykorzystanych przez matkę dziecka (części obowiązkowej (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  szkolne, to czasu będzie więcej, a urlop można wziąć do ukończenia przez dziecko 10 lat. W roku 2011 urlop ojcowski będzie trwał tydzień, a wraz z nadejściem 2012 roku zostanie on (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  . Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego i kobieta (...)

 • Urlopy dla rodziców

  wzrósł do 171 tys.  Komu przysługuje urlop ojcowski? Coraz częściej z urlopów dla rodziców korzystają mężczyźni. Przysługuje im dwutygodniowy, pełnopłatny urlop (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  -18e ustawy o CIT) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26e-26g ustawy o PIT). W przypadku podatników PIT z ulgi mogą korzystać ci przedsiębiorcy

 • Wniosek o urlop ojcowski

  W związku z dalszą nowelizacją Kodeksu pracy w zakresie uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, wprowadzono nową instytucję – urlop ojcowski. Poniżej zamieszczamy wzór wniosku

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Urlop macierzyński dla ojca dziecka  Ponadto w przypadku rezygnacji przez pracownicę - matkę dziecka z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlop (...)

 • Parlament Europejski proponuje dłuższe urlopy macierzyńskie

  pracy. Wypłacanie wynagrodzenia przez okres urlopu gwarantuje, że kobiety nie znajdą się w gorszej sytuacji finansowej dlatego, że zdecydowały się zostać matkami.   Urlop ojcowski Z (...)

 • Co nowego w urlopach macierzyńskich?

  , pracownik, poród, macierzyństwo, urlop ojcowski

 • Uprawnienia pracownicze rodziców

  urlopu macierzyńskiego,  urlop rodzicielski, urlop ojcowski, urlop wychowawczy. Treść wniosków dotryczących wykorzystywania urlopów związanych z urodzeniem (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  niż do ukończenia przez dziecko 10 roku życia. Urlop ojcowski oraz zasiłek macierzyński za okres tego urlopu może zostać wykorzystany jednorazowo albo w nie więcej niż 2 częściach, (...)

 • Rodzice na urlopach

  specjalny dwutygodniowy urlop ojcowski, który mogą wykorzystać w ciągu 2 lat od narodzin dziecka.  Urlop ten można podzielić na 2 części i skorzystać z niego w dowolnie (...)

 • Nowe urlopy macierzyńskie w UE?

  pragnie również zmienić inne rodzaje urlopów rodzinnych, takich jak urlop ojcowski (krótkookresowy urlop dla ojców na czas porodu lub adopcji dziecka), urlop (...)

 • Mężczyźni nie wiedzą o urlopie ojcowskim

  Menstream.pl. urlop, urlop ojcowski, dziecko, urlop wychowawczy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop ojcowski

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

 • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie

  Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)

 • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)

 • Urlop ojca na dziecko

  Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane