Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wygrane nagrody a podatek dochodowy

  podstawie art. 31 ustawy o PIT osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, zwane dalej "zakładami pracy", są obowiązane jako płatnicy (...)

 • Rząd podsumowuje 500 dni swojej pracy

  nad noworodkiem będą mogli korzystać także ojcowie. Od 2010 roku wprowadzony będzie tzw. urlop ojcowski. W celu zapewnienia realizacji zasady równych szans obniżono wiek rozpoczynania (...)

 • Wniosek o dodatkowy urlop ojcowski

  Instytucja tzw. dodatkowy urlop ojcowskiego to kolejny etap reformy kodeksowych uprawnień rodziców związanych z rodzicielstwem. Ma ona na celu przeciwdziałanie niekorzystnym trendom demograficznym

 • Porada prawna na temat urlop ojcowski a pit37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop ojcowski a pit37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT-11 dla pracownika na wychowawczym

  Pracownica złożyła wniosek o urlop wychowawczy od 28.08.2007 r. do 19.02.2008 r. Pracodawca udzielił urlopu wychowawczego we wskazanym terminie. Kiedy wystawić i doręczyć pracownicy PIT-11 za (...)

 • Parlament nie podjął decyzji w sprawie urlopów macierzyńskich

  zgłoszonego projektu zwiększając wymiar urlopu macierzyńskiego i wprowadzając dodatkowe dwa tygodnie obowiązkowego urlopu do wykorzystania przez drugie z rodziców dziecka (urlop ojcowski). (...)

 • Rozliczenie roczne a świadczenia z ZUS

  rocznym. Jeżeli PIT-11 dotychczas nie dotarł, można zadzwonić do właściwego Inspektoratu ZUS z prośbą o informację, czy dokument taki został wysłany. zwolnienie chorobowe, urlop macierzyński, (...)

 • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek

  tych składek 19% podatku i nie korygować PIT- 4 i PIT-11 za rok 2006? Skoro Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznał, że zatrudnienie było dla pozoru (w celu uzyskania zasiłku macierzyńskiego) (...)

 • Etat, czy samozatrudnienie?

  podatku dochodowym od osób fizycznych.   Na podst. www.biznes.gov.pl etat, praca, działalność gospodarcza, samozatrnienienie, urlop wypoczynkowy, pracownik, firma, PIT, podatek, (...)

 • Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje?

  Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (Dz. U. 2011 Nr 225, poz. 1353) wakacje, urlop, wycieczka, turysta, turystyka, wyjazd, biuro podróży, organizator turystyki

 • Jak płatnik powinien naliczać koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy?

  za ten miesiąc nie mogą być odliczone przez płatnika. W rezultacie, przy sporządzaniu informacji PIT-11/8B, o której mowa w art. 39 ust. 1 ustawy o PIT, płatnik zobowiązany jest do wykazania (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pozyskiwanie przez pracodawcę np. kopii zeznania podatkowego (PIT) osoby będącej członkiem rodziny pracownika. Przedstawienie takiego dokumentu tylko do wglądu pracodawcy będzie - w celu dokonania (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  macierzyńskiego. Mogą one jednak dobrowolnie, na swój wniosek, być objęte ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z tytułu umowy uaktywniającej.  Umowa uaktywniająca i urlop wychowawczy. (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  obecnej kadencji? RODZINA Urlop rodzicielski Obowiązuje roczny urlop po urodzeniu dziecka. Rozwiązanie objęło wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2013 r. Od kiedy? Obowiązuje od 17 czerwca (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  przysługującego zasiłku przez 30 i mnożąc przez liczbę dni kalendarzowych przypadających w okresie, za który zasiłek przysługuje.Za okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych urząd (...)

 • Jak ustalić przychód pracownika ze świadczeń w naturze?

  . 1991 r., Nr 80, poz. 350; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.)     świadczenia w naturze, przychód ze stosunku pracy, pracownik, PIT, zatrudnienie, nieodpłatne

 • Przekształcenie spółki a umowy o pracę

  zawarte z pracownikami przez spółkę jawną przekształcają się automatycznie czy też trzeba je wypowiedzieć i rozliczyć (PIT-y, wypłata ekwiwalentu za urlop i świadectwa pracy) a następnie (...)

 • Jak prowadzić akta osobowe pracownika? (część II)

  wypełnienia deklaracji podatkowych oraz imiennych informacji sporządzanych dla pracowników po zakończeniu roku podatkowego (PIT-11). Pozostałe ewidencje to: karta ewidencyjna przydziału odzieży i (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych w ustawie PIT

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop ojcowski

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

 • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie

  Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)

 • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)

 • Urlop ojca na dziecko

  Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane