Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  urlopem dla poratowania zdrowia Uregulowany w art. 73 Karty Nauczyciela urlop dla poratowania zdrowia jest szczególnym świadczeniem pracowniczym, zbliżonym (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania (...)

 • Porada prawna na temat urlop dla poratowania zdrowia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop dla poratowania zdrowia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop dla poratowania zdrowia a stan nieczynny

  r., sygn. akt I PKN 156/99 (OSNAPiUS 2000/19 poz. 714) Sąd Najwyższy stwierdził, że nauczycielowi przeniesionemu w stan nieczynny przysługuje urlop dla poratowania zdrowia na okres (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  dla poratowania zdrowia i w jakim wymiarze? Zasada udzielania nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia jest taka, iż urlop ten (płatny nota bene) jest udzielany (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  jest zatrudniony, potwierdzającego prawo do ubiegania się o urlop dla poratowania zdrowia. W celu wydania orzeczenia o stanie zdrowia lekarz przeprowadza osobiście badanie (...)

 • Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia

  pracy (Dz. U. Nr 42, poz. 257). Źródło: www.men.gov.pl podwyżki wynagrodzeń, nauczyciele, urlop dla poratowania zdrowia, wynagrodzenie, płaca

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  nieprzekraczającym jednorazowo 1 roku. Jednak jeżeli nauczycielowi do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż 1 rok, płatny urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  ;udzielania nauczycielom urlopu dla poratowania zdrowiaUrlop dla poratowania zdrowia będzie udzielany nauczycielowi w celu leczenia choroby zagrażającej (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  uczniami. Urlop wypoczynkowy i urlop dla poratowania zdrowia Określono wymiar i termin udzielenia urlopu wypoczynkowego nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze w (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych

  to, że dyrektor szkoły będzie miał więcej czasu na konsultacje oraz rozmowy z rodzicami i uczniami. Urlop wypoczynkowy i urlop dla poratowania zdrowia Określono wymiar i (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  ) orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, wydane przez Pani lekarza, którego wzór określony jest w załączniku do omówionego wyżej rozporządzenia (...)

 • Emerytura nauczycielska

  - od sierpnia 1984 do lutego 1985 (5 miesięcy) b/ urlop macierzyński/wychowawczy - od sierpnia 1991 do sierpnia 1992 (12 miesięcy) c/ dwukrotnie roczny urlop dla poratowania zdrowia (...)

 • Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

  września. urlop zdrowotny, dla poratowania zdrowia, nauczyciel, wniosek, etat, pełny, zaświadczenie

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  poratowania zdrowia jest prawem podmiotowym pracownika. W okresie zaś tego urlopu stosunek pracy nauczyciela jest chroniony.” Urlop, dla poratowania, zdrowia

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  co najmniej pięciu lat w uczelni ma prawo do płatnego urlopu dla poratowania zdrowia w wymiarze nie przekraczającym jednorazowo sześciu miesięcy, jeżeli stan jego zdrowia wymaga (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a pełnienie funkcji kuratora społecznego

  Czy w czasie urlopu dla poratowania zdrowia można pełnić funkcje kuratora społecznego? W pierwszej kolejności należy odnieść się do regulacji Karty nauczyciela w kwestii urlopu dla (...)

 • Kolejny urlop dla poratowania zdrowia

  . nauczyciele, Karta Nauczyciela, urlop dla poratowania zdrowia, kolejny

 • Działalność zarobkowa nauczyciela

  nauczyciela z urlopu dla poratowania zdrowia nie ma znaczenia moment nawiązania odrębnego stosunku prawnego, będącego dla nauczyciela źródłem  dodatkowego dochodu, a jedynie (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  wypłacane dla celów regeneracji zdrowia takiego nauczyciela? Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a zarobkowanie

  dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej. W przypadku stwierdzenia, że w okresie urlopu dla poratowania (...)

 • Urlop zdrowotny nauczyciela

  obecnie działalności gospodarczej. urlop zdrowotny, urlop dla poratowania zdrowia, ochrona zdrowia nauczycieli, działalność gospodarcza

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  poratowania zdrowia może zatem wykonywać zlecenia czy umówione dzieło na podstawie umów cywilnoprawnych, o ile nie jest to prowadzenie działalności gospodarczej. urlop dla poratowania (...)

 • Karta Nauczyciela

  się od stosowania przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego. Art

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie zdrowotnym

  wzgląd urlopu zdrowotnego. Czy urlop taki mu przysługuje? Roczny urlop zdrowotny udzielany jest nauczycielowi w celu poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane