Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia Urlop dla poratowania zdrowia udzielany jest na wniosek nauczyciela po uprzednim badaniu lekarskim. Wniosek zainteresowanego (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  Pracuję jako nauczycielka w szkole podstawowej od 10 lat. Chciałabym wziąć urlop na poratowanie zdrowia. Chciałabym wiedzieć na jakich zasadach udzielany jest taki urlop? (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  zasadach określonych w odrębnych przepisach. 9. Nauczyciel akademicki nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla poratowania (...)

 • Porada prawna na temat urlop dla dla policjanta na poratowanie zdrowia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop dla dla policjanta na poratowanie zdrowia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  jest zatrudniony, potwierdzającego prawo do ubiegania się o urlop dla poratowania zdrowia. W celu wydania orzeczenia o stanie zdrowia lekarz przeprowadza osobiście badanie nauczyciela (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ; 3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych; 3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem, gdy żąda udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia - opinia prawna

  wypadał w trakcie trwania okresu wypowiedzenia wówczas taki urlop będzie przysługiwał nauczycielowi. Natomiast gdyby urlop na poratowanie zdrowia miał rozpocząć się już (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a zarobkowanie

  Jestem nauczycielem. Od dnia 01.07.2008 r. udaję się na roczny urlop na poratowanie zdrowia. Ponadto jestem społecznym kuratorem przy sądzie rejonowym, za co otrzymuję "wynagrodzenie" (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  poratowania zdrowia może zatem wykonywać zlecenia czy umówione dzieło na podstawie umów cywilnoprawnych, o ile nie jest to prowadzenie działalności gospodarczej. urlop dla poratowania (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?

  na stypendia socjalne i zapomogi oraz stypendia rektora dla najlepszych studentów ( na stypendia rektora dla najlepszych studentów nie można przeznaczyć więcej niż (...)

 • Płatny urlop zdrowotny a działalność gospodarcza

  realizacji celów urlopu na poratowanie zdrowia. urlop na poratowanie zdrowia, nauczyciel, działalność gospodarcza

 • Emerytura nauczycielska

  - od sierpnia 1984 do lutego 1985 (5 miesięcy) b/ urlop macierzyński/wychowawczy - od sierpnia 1991 do sierpnia 1992 (12 miesięcy) c/ dwukrotnie roczny urlop dla poratowania zdrowia (...)

 • Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

  pełnym wymiarze zajęć, a więc nauczyciel zatrudniony na część etatu nie spełnia tego wymagania. Jeżeli w chwili kiedy nauczyciel planowałby pójść na urlop dla poratowania (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  rehabilitacji leczniczej. Przyjęcie dziecka na wychowanie Dowodem do wypłaty zasiłku macierzyńskiego z tytułu przyjęcia dziecka na wychowanie i wystąpienia do sądu z wnioskiem o jego przysposobienie (...)

 • Na jaką ochronę mogą liczyć świadkowie koronni?

  miejsca pobytu. Na jakich zasadach można uzyskać pomoc finansową na pokrycie kosztów uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej?Pomocy finansowej na pokrycie kosztów (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia. Nauczyciel (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  akcyzowych z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego (UE) przywożone z tego państwa na terytorium kraju przez osobę fizyczną, gdy przywóz następuje przez tę osobę (...)

 • Trzynastka a urlop na poratowanie zdrowia

  30.06.2007 przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia (tzw. urlop zdrowotny). Czy za okres przebywania na ww. urlopie dla poratowania zdrowia w 2006 roku (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  województwa), wyrażając każdorazowo zgodę. Oznacza to, że dyrektor szkoły będzie miał więcej czasu na konsultacje oraz rozmowy z rodzicami i uczniami.  Urlop wypoczynkowy (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  kontaktu. Możliwe będzie także korzystanie z urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Urlopu dla poratowania zdrowia (...)

 • Karta Nauczyciela

  nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  Nowelizacja przepisów ma na celu podwyższenie nakładów na finansowanie ochrony zdrowia oraz reguluje kwestię przeznaczania tych środków na podwyższenie wynagrodzeń (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie zdrowotnym

  poratowania zdrowia przysługuje dodatkowo urlop wypoczynkowy. Inne są bowiem cele tych dwóch rodzajów urlopu. nauczyciel, urlop, poratowanie, zdrowia, wypoczynkowy

 • Praca na urlopie zdrowotnym

  . nauczyciel, urlop, poratowanie zdrowia, ZUS, składka, praca zarobkowa, wynagrodzenie

 • Finansowanie zadań oświatowych

  pracy mogą odgrywać istotną rolę. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia będzie orzekał – na podstawie wydanego przez dyrektora szkoły skierowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane