Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop bezpłatny - kiedy można wziąć urlop bezpłatny i na jakich zasadach?

  pracownicze. Urlop bezpłatny trwający nie dłużej niż jeden miesiąc nie ma wpływu na wymiar urlopu wypoczynkowego przysługujący pracownikowi w danym roku kalendarzowym. Urlop wychowawczy (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy

  przedmiotową umową.   urlop bezpłatny, wypowiedzenie, stosunek pracy, podnoszenie kwalifikacji zawodowych

 • Proporcjonalne zmniejszenie urlopu wypoczynkowego

  pomniejszony urlop wypoczynkowy. Czy pracownikowi, który zwrócił się o urlop bezpłatny od 01.07.2008 r. należy w 2009 roku proporcjonalnie pomniejszyć urlop wypoczynkowy? Czy (...)

 • Porada prawna na temat urlop bezpłatny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urlop bezpłatny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego

  występującego o urlop wychowawczy; pracownika pełniącego z wyboru funkcje w związkach zawodowych, gdy o urlop bezpłatny wystąpi organizacja związkowa; pracownika, któremu urlop (...)

 • Zwolnienie nauczyciela

  urlop został udzielony w związku z podjęciem obowiązków w wydziale oświaty Starostwa Powiatowego. Przyjąć należy, że choć nie wskazano we wniosku o urlop bezpłatny daty zakończenia (...)

 • Urlop bezpłatny w świadectwie pracy

  Pracownik zatrudniony od 01.01.2006 r. do 31.01.2007 r. na umowę o pracę wykorzystał przysługujący mu w 2006 r. cały urlop wypoczynkowy w wymiarze 20 dni. W styczniu 2007 r. wykorzystał przysługujący

 • Urlop bezpłatny a staż pracy

  Czy urlop bezpłatny odliczany jest od lat pracy, czyli trzeba ten urlop odpracować przed przejściem na emeryturę (mój pracodawca sugeruje że urlop bezpłatny odliczany jest (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej a pracownicy

  nie dopuszcza bowiem, by w sposób przymusowy wysłać pracownika na urlop, a tym bardziej na urlop bezpłatny. W świetle obowiązujących przepisów prawnych, to do pracownika należy decyzja, (...)

 • Ujęcie urlopu bezpłatnego w świadectwie pracy

  pracownika. Odpowiedź na zadane pytanie zależy zatem od tego, czy urlop bezpłatny był okresem nieskładkowym, czy nie (można o tym przeczytać w odpowiedzi Urlop bezpłatny w (...)

 • Urlop bezpłatny pracownika a ZUS

  , urlop, bezpłatny, wyrejestrowanie, płatnik, składka, formularz, ZUS RSA

 • Staż pracy a urlop bezpłatny

  Zatrudniliśmy nauczyciela, który w świadectwie pracy z poprzedniej szkoły ma wpisany okres zatrudnienia 2 lata w tym 1 rok urlopu bezpłatny. Jako podstawę udzielenia urlopu bezpłatnego wpisano § 17

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  pracy. Zatem jeśli nie zostało określone wynagrodzenie przykładowo godzinową stawką (przy której za nierealizowane zlecenie w tych godzinach “pseudo urlop bezpłatny” zleceniobiorca (...)

 • Urlop szkoleniowy studiującego pracownika

  celu przygotowania się do obrony pracy magisterskiej wykorzystać urlop wypoczynkowy lub też urlop bezpłatny, którego udzieli mu pracodawca. Udzielenie urlopu bezpłatnego takiemu (...)

 • Urlop bezpłatny

  przebywającym na zwolnieniu lekarskim pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika jeżeli zostaną spełnione przesłanki art. 52 k.p. urlop bezpłatny, zwolnienie (...)

 • Urlopy i zwolnienia

  po rozwiązaniu bądź wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą. Urlop bezpłatny Jest to urlop, podczas którego ulegają zawieszeniu prawa oraz obowiązki stron (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  którym zwolnienie chorobowe miało miejsce (w tym przypadku wrzesień). zwolnienie lekarskie, urlop bezpłatny, choroba, pracownik, pracodawca, praca, niezdolność, usprawiedliwienie, zaświadczenie, (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  ; Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop ten udzielany jest przez dyrektora (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego

  akademicki może, za zgodą rektora, uzyskać urlop bezpłatny dla celów naukowych. Ponieważ pracownicy naukowi są obowiązani prowadzić badania naukowe, rozwijać twórczość naukową (...)

 • Powrót do pracy po urlopie bezpłatnym

  jest równoznaczne z wypowiedzeniem pracy w urzędzie, gdzie udzielono mi urlopu, a który jest moim zwierzchnikiem? Wydaje się, że urlop bezpłatny został udzielony na czas wykonywania określonej (...)

 • Czy przysługuje odprawa po urlopie bezpłatnym?

  umowy o pracę lub urlop bezpłatny. W sytuacji rozwiązania umowy o pracę przysługiwałaby mi 2-miesięczna odprawa i 3-miesięczny okres wypowiedzenia.Czy w przypadku gdy złożę wniosek o urlop (...)

 • Urlop bezpłatny tylko na wniosek

  Pracownik na wolnym, czyli wszystko o urlopie Tylko 9,99 zł Zgodnie z art. 174 § 1 kodeksu pracy, pracownikowi na jego wniosek może być udzielony urlop bezpłatny. Przepis ten nie ustanawia (...)

 • Przyjęcie do pracy po bezpłatnym urlopie rocznym

  Jeżeli od pracodawcy uzyskam urlop roczny bezpłatny to czy po ukończeniu tegoż urlopu, pracodawca ma obowiązek mnie przyjąć z powrotem, czy też nie? Pracownik pozostający na urlopie bezpłatnym (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (oczywiście w czasie (...)

 • Urlop habilitacyjny

  płatnego urlopu habilitacyjnego. Tę funkcję równie dobrze mógłby wypełnić urlop bezpłatny. Zatem uczelnia nie ma obowiązku przychylenia się do wniosku pracownika o udzielenie (...)

 • Urlop dla studiującego

  . Jeżeli pracodawca tego nie uczynił, pracownik studiujący może uzyskać tylko urlop bezpłatny i zwolnienie z części dnia pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia w wymiarze ustalonym na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop bezpłatny

  Chciałabym uzyskać odpowiedz na dość niemiłą sytuację jaka spotkała mnie w pracy. Wzięłam urlop bezpłatny na dzień 16.08. Mój pracodawca udzielił (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Brak wynagrodzenia za okres na wypowiedzeniu umowy.

  Witam, mam problem taki jak w temacie właściwie moja żona go ma postaram się objaśnić sytuację i proszę o radę co najlepiej zrobić. Otóż moja (...)

 • Kiedy urlop bezpłatny?

  Mam pytanie odnoście urlopu bezpłatnego. Jestem obecnie zatrudniona w służbie więziennej na pół etatu cywilnego, prawdopodobnie wkrótcę zostanę (...)

 • Praktyki w serwisie samochodowym

  Witam mam taki problem. Jestem w 3 klasie szkoły zawodowej. Odbywam praktyki w prywatnym serwisie na stanowisku elektromechanik. Mam kilka pytań. Ostatnio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane