Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  rozprawę z informacją o zmianie postępowania przed sądem z trybu zwykłego na uproszczony. Akt oskarżenia zawiera tj. o czyny z art.286 & 1 kk w zw. z art. 270 & 1 kk w zw. z art. 294 (...)

 • Oszkalowany w gazecie

  ścigane z oskarżenia prywatnego. Wszczęcie postępowania z oskarżenia prywatnego może nastąpić na dwa sposoby: 1)Pokrzywdzony może skierować bezpośrednio do właściwego sądu uproszczony (...)

 • Oskarżenie prywatne

  później niż 3 lata po jego popełnieniu.   Pamiętaj, że: Obecnie wysokość opłaty w przypadku wnoszenia oskarżenia prywatnego wynosi 300zł. Własny akt oskarżenia wnosi (...)

 • Opinia prawna na temat uproszczony akt oskarżenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uproszczony akt oskarżenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawy rozpoznawane w sądzie grodzkim

  grodzkiego? Po wniesieniu aktu oskarżenia prezes sądu może skierować sprawę na posiedzenie m.in. wtedy, gdy zachodzi potrzeba wydania postanowienia o zmianie wskazanego w akcie oskarżenia trybu (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  rozprawy w przypadku niestawiennictwa oskarżyciela publicznego.  Jeżeli w sprawie z oskarżenia publicznego nie bierze udziału w rozprawie oskarżyciel, akt oskarżenia odczytuje protokolant. (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  wniesienia aktu oskarżenia, a nie zachodzą warunki określone w art. 324, umarza się śledztwo bez konieczności uprzedniego zaznajomienia z materiałami postępowania i jego zamknięcia. § 2. Postanowienie (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  oskarżyciela prywatnego. § 4. Pokrzywdzony, który nie wniósł oskarżenia, może w terminie zawitym 14 dni od daty powiadomienia go o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia złożyć akt (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  zażalenia, jest obowiązany wnieść w terminie wskazanym w § 1 poprawiony lub uzupełniony akt oskarżenia.  Art. 338. § 1. Jeżeli akt oskarżenia odpowiada warunkom (...)

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym

  wyroku skazującego wobec oskarżonego. W postępowaniu uproszczonym, jeżeli akt oskarżenia odpowiada warunkom formalnym, a sprawę skierowano na rozprawę główną, odpis aktu oskarżenia (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  . Pokrzywdzony, który nie wniósł oskarżenia, może w terminie zawitym 14 dni od daty powiadomienia go o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia złożyć akt oskarżenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)

 • sędzia czy prokurator

  Rozpoczął się proces sądowy, w którym jestem oskarżonym. Akt oskarżenia wniósł prokurator, a pokrzywdzony ustanowił się oskarżycielem posiłkowym. (...)

 • Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

  Witam, proszę o poradę w następującej kwestii. W 2006.04 wysłałem zawiadomienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa ściganego z urzędu (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Publiczne znieważanie....

  Jestem z mężczyzną, który jest po rozwodzie.Nie byłam przyczyną rozpadu małżeństwa. Byłą żonę mojego pana znałam z widzenia nic poza tym. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane