Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy świadczenie ma charakter niepieniężny, czyli możliwość zastrzeżenia kary umownej - opinia prawna

  sprawy w określony, korzystny dla swojego mocodawcy, sposób). Na tę różnicę wskazał również Sąd Najwyższy w tezie drugiej wyroku z 3 listopada 2000 r., IV CKN 152/2000 (OSNC 2001, nr 4, (...)

 • Zatarcie skazania

  zapadł w październiku 2001 roku, a w drugiej instancji po odwołaniu w grudniu 2001 roku. W wyroku nie było nic na temat zadośćuczynienia poszkodowanej firmie. Ta wytoczyła mi po wyroku (...)

 • Zatarcie skazania a warunkowe umorzenie

  wydania wyroku sądu drugiej instancji, chyba że wyrok sądu pierwszej instancji uchylono, a sprawę przekazano do ponownego rozpoznania. Warunkowo umorzonego postępowania nie można (...)

 • Porada prawna na temat uprawomocnienie wyroku drugiej instancji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uprawomocnienie wyroku drugiej instancji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie pełnomocnictwa procesowego

  radców prawnych, ale w postępowaniu odwoławczym, przed sądem drugiej instancji takiego obowiązku nie ma. Sąd sporządza uzasadnienie wyroku i przesyła go stronie na wniosek złożony (...)

 • Sąd powinien dyscyplinować strony

  lipca 2008 roku. W dniu 11 lutego 2010 roku sąd drugiej instancji oddalił apelację od tego wyroku. W sumie proces trwał dwanaście lat i trzy miesiące. Spółka dochodziła odszkodowania (...)

 • Apelacja od postanowienia sądu

  , trafia do sądu drugiej instancji (art. 370-371 k.p.c.). apelacja, postanowienie, nieprocesowe, sąd, pismo procesowe, depozyt sądowy, odwołanie, strony, powód, pozwany, alimenty, uczestnik

 • Prawomocność wyroku rozwodowego

  staje się prawomocny. Prawomocność orzeczenia stwierdza na wniosek strony sąd pierwszej instancji na posiedzeniu niejawnym, a dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie drugiej instancji (...)

 • Orzeczenia sądu II instancji

  Kiedy sąd II instancji w postępowania cywilnym ichyli wyrok? W razie stwierdzenia nieważności postępowania sąd drugiej instancji uchyla zaskarżony wyrok, znosi postępowanie w zakresie (...)

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy

  przedmiocie tymczasowego aresztowania po wydaniu orzeczenia kończącego postępowanie orzeka sąd, który wydał to orzeczenie, a w razie przekazania sprawy do drugiej instancji - sąd odwoławczy. (...)

 • Pracownikowi zatrudnionemu w sektorze prywatnym niekiedy można wypłacić mniejszy ryczałt noclegowy niż pracownikowi „budżetówki”

  ustalenia faktyczne oraz argumentację prawną sądu rejonowego, wobec czego oddalił apelację pracodawcy wniesioną od wyroku sądu pierwszej instancji. W skardze kasacyjnej od wyroku sądu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane