Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawomocność wyroku rozwodowego

  staje się prawomocny. Prawomocność orzeczenia stwierdza na wniosek strony sąd pierwszej instancji na posiedzeniu niejawnym, a dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie drugiej instancji (...)

 • Uzasadnienie wyroku w postępowaniu apelacyjnym

  Czy po upływie dwóch miesięcy od uprawomocnienia się wyroku, strona może zażądać doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem (postępowanie apelacyjne). Sąd drugiej instancji uzasadnia (...)

 • Uchylenie i przekazanie do ponownego rozpoznania

  Zdarza się, iż sąd drugiej instancji lub SN uchyla wyrok i przekazuje do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Czy można w tej sytuacji występować z nowymi żądaniami (...)

 • Opinia prawna na temat uprawomocnienie wyroku drugiej instancji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uprawomocnienie wyroku drugiej instancji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyrok z powództwa przeciwegzekucyjnego

  instancji - ten sąd. Stwierdzenia dokonuje sąd jednoosobowo. Postanowienie to może wydać także referendarz sądowy. powództwo przeciwegzekucyjne, wyrok, wykonalność wyroku, upadek zabezpieczenia

 • Wniosek o uzasadnienie wyroku

  od dnia jego ogłoszenia nie wymaga opłaty. Dotyczy to w równym stopniu orzeczeń sądów pierwszej i drugiej instancji podlegających zaskarżeniu.Inaczej rzecz się ma w wypadku, gdy (...)

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  swej niewinności (art. 74 § 1 kpk). Z uprawnienia tego może więc skorzystać na każdym etapie postępowania, także w drugiej instancji, poprzedzającym zamknięcie przewodu sądowego.Korzystanie (...)

 • Czy i kiedy nastąpi przedawnienie spornego zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  , a tym samym, jaka była wysokość zobowiązania podatkowego. Innymi słowy, organ drugiej instancji niejako ex post określa, w jakiej części zobowiązanie wygasło z mocy prawa na skutek zapłaty. (...)

 • Przywrócenie terminu na złożenie sprzeciwu

  . Wynika to z treści artykułu 394 kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którym zażalenie do sądu drugiej instancji przysługuje na postanowienia sądu pierwszej instancji kończące (...)

 • Nadanie klauzuli wykonalności-właściwość sądu

  wykonalności sąd pierwszej instancji, w którym sprawa się toczy. Sąd drugiej instancji nadaje klauzulę, dopóki akta sprawy w sądzie tym się znajdują; nie dotyczy to jednak Sądu Najwyższego. (...)

 • Dopuszczanie dowodów przez sąd karny

  są od wydanego wyroku, jednakże koszty te pobierane są wówczas, gdy sąd drugiej instancji nie uwzględnił apelacji wniesionej na rzecz oskarżonego. Jeżeli oskarżony uważa, że postępowanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane