Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  ;§ 1. Jeżeli ogłoszono upadłość obejmującą likwidację majątku pozwanego, a postępowanie dotyczy masy upadłości, sąd wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania. Postanowienie (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  rzędu do wskazywania jako właściwego innego sądu równorzędnego nie pozostającego w sporze (tak: postanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 23 listopada 2005 r., sygn. (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania

  , czekałem na decyzję sądu apelacyjnego w Krakowie. Po jakimś czasie otrzymałem z sądu okręgowego w Kielcach postanowienie sądu apelacyjnego w Krakowie o nieuwzględnieniu zażalenia. (...)

 • Porada prawna na temat uprawomocnienie postanowienie sądu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uprawomocnienie postanowienie sądu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . Postanowienie o wszczęciu śledztwa wydaje prokurator. Postanowienie o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu śledztwa wydaje prokurator albo Policja; postanowienie wydane przez Policję zatwierdza (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia. Natomiast na mocy art. 518 k.c. od postanowień sądu pierwszej instancji orzekających co do istoty sprawy przysługuje apelacja. Postanowieniem sądu (...)

 • Termin uprawomocnienia się postanowienia sądu

  ;§ 2 k.p.c.). Jeśli zatem w tych terminach nie zostanie wniesione zażalenie, postanowienie uprawomocni się ósmego dnia od doręczenia/ogłoszenia postanowienia. orzeczenie, postanowienie

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  prezes sądu lub Prezes Sądu Najwyższego zarządzi orzekanie w składzie trzech sędziów. Właściwość i skład sądu Rozdział I Art. 16. § 1. Do wyłączenia sędziego stosuje (...)

 • Zmiana postanowienia sądu opiekuńczego

  postanowienie, nawet prawomocne, jeżeli wymaga tego dobro osoby, której postępowanie dotyczy. Jest to wyjątek od zasady, iż prawomocne postanowienie orzekające co do istoty sprawy nie może (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wierzytelności nastąpiło zdarzenie uzasadniające zmianę na liście. Na postanowienie sędziego-komisarza dotyczące uzupełnienia lub zmiany na liście przysługuje zażalenie.3. Uzupełnienie (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  złożone po terminie. § 3. Na postanowienie sądu wydane na podstawie § 1, a także na postanowienie sądu wydane na podstawie § 2, jeżeli dotyczy oskarżyciela posiłkowego określonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od spadku

  Witam, W roku 2004 zmarł mój mąż.Po śmierci męża nie od razu a dopiero w pażdzierniku 2008 roku założyłam sprawę w sądzie o podział majątku (...)

 • POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

  WItam. Tak jak w temacie. Jak można najtaniej i możliwie najszybciej dokonac podziału majątku? Rozwodzimy się. Jesteśmy zgodni co do sposobu jego (...)

 • PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

  Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)

 • postanowienie

  Witam! Nie jestem prawnikiem i stąd moje może niezbyt mądre pytanko. Sąd cywilny. 7-miu uczestników postępowania. Rozprawa. Uczestnik postępowania, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane