Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu

  , uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Zaświadczenie to jest potrzebne do wymiany dowodu rejestracyjnego. Podstawę prawną (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  (jeżeli była wydana), dowód osobisty (zazwyczaj do wglądu). Wymiana dowodu rejestracyjnego nie może więc być pretekstem do zmiany klasyfikacji pojazdu, usprawiedliwionym powodem (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  opłatą lub używanych dla celów gospodarczych, przemysłowych lub do połowów, b) używanych do ratownictwa lub do udzielania pomocy na morzu, lub do połowów przybrzeżnych, z (...)

 • Porada prawna na temat upowaznienie do wymiany dowodu rejestracyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upowaznienie do wymiany dowodu rejestracyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierowcy nadal muszą wozić ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu

  kontroli drogowej: dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu. Jeżeli samochód zostanie (...)

 • Dowód rejestracyjny. Nadchodzą zmiany

  transportu. - Ułatwi i przyspieszy to załatwienie większości spraw wymiany dowodu rejestracyjnego oraz jego wtórnika – tłumaczy ministerstwo. Przypominamy, że jeszcze teraz (...)

 • Będą ułatwienia dla kierowców

  Pojazdów, które umożliwią wprowadzanie do niej danych o demontażu bezpośrednio przez stacje demontażu i zapewnią tym podmiotom dostęp do CEP w tym zakresie. Ponadto przewidziano (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  stały. Pojawia się też problem dowodu rejestracyjnego (tego pierwszego, już zarejestrowanego samochodu), który musi być wymieniony ze względu na brak miejsca na wpisy przeglądów (...)

 • Dowód rejestracyjny a prawo własności

  pierwszej dowodu widnieje jako właściciel mąż, żona jako współwłaścicielka jest wpisana na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego. Samochód został nabyty w trakcie trwania małżeństwa. (...)

 • Przegląd techniczny, a wygląd pojazdu

  podstawą wydania dowodu rejestracyjnego, który jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu. Prowadzenie pojazdu do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych (...)

 • Pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC

  wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi wspomniane dane w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów). Już dziś znajdują (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Demontaż kratki

  W newsletterze e-prawnika z 28 lipca 2005 znalazł się skrót artykułu Gazety Prawnej pt. "Zdemontuj kratkę w bagażniku?", w którym czytamy, (...)

 • Zakup samochodu - proszę o pomoc!!!

  Witam! Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem samochodu Cinquecento. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się go jeszcze zarejestrować, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane