Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  rachunku bankowego, pozostali współposiadacze rachunku są zobowiązani do niezwłocznego zawiadomienia o tym facie banku. Wtedy bank blokuje połowę środków na koncie do czasu (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  z podmiotem, do którego zostały przeniesione jego papiery wartościowe i środki pieniężne albo dokonać wypłaty transferowej do innej instytucji finansowej lub do programu emerytalnego, (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia

  wierzytelności, lecz przekazał bezzwłocznie zajętą kwotę na pokrycie należności albo zawiadomił komornika w terminie siedmiu dni o przeszkodzie do przekazania zajętej kwoty. Pojęcie rachunku bankowego (...)

 • Porada prawna na temat upowaznienie do konta bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upowaznienie do konta bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uzyskiwanie informacji o koncie bankowym dłużnika

  bankowego (w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy) do wysokości należności będącej przedmiotem egzekucji wraz z kosztami egzekucyjnymi i wzywa bank, aby nie dokonywał (...)

 • Egzekucja komornicza

  pobrał mi z konta złotówkowego 360 zł. Tyle bowiem było na koncie. Zablokował mi także konto dewizowe do kwoty 2400 zł. Nie konsultując się ze mną oraz nie sprawdzając wiarygodności słów (...)

 • Będą ułatwienia dla zakładających konta bankowe w UE

  Dzięki nowym przepisom każdy Europejczyk będzie miał prawo do otworzenia podstawowego rachunku bankowego w dowolnym kraju UE, a przeniesienie konta do innego dostawcy usług płatniczych (...)

 • E-składka w 2018 r.

  pełnomocnika?  Informację o indywidualnym numerze rachunku ZUS wyśle wyłącznie do Ciebie jako płatnika składek. Informację wyśle na podany przez Ciebie i zapisany na Twoim koncie adres do (...)

 • Na jakich zasadach funkcjonuje e-konto?

  o wiele szybszy niż bankowość detaliczna, Cechą charakterystyczną umowy o usługi bankowości elektronicznej jest to, że bank zobowiązuje się do zapewnienia dostępu do środków pieniężnych (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  powierzchni uprawy pomidorów, płatności do powierzchni uprawy lnu, płatności do powierzchni uprawy konopi włóknistych, płatności do bydła, płatności do krów, płatności (...)

 • Czynności komornicze dotyczące konta bankowego

  , skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy.   Wydaje się więc, że działanie komornika spełniło (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • mieszkanie z hipoteką darowizna a małżeństwo

  Witam! Prosze o możliwie kompetentne odpowiedzi. Aby dobrze nakreślic sytuyacje opiszę to głębiej. Otórz sprawa wyglada tak: posiadam pieniadze które (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane