Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  i imiona partnerów, którzy ponoszą nieograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki, w przypadku przewidzianym w art. 95 § 2.  § 2. Do zgłoszenia spółki partnerskiej do sądu (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego

  wypowiedzenia umowy o pracę, co w przypadku odmowy przyjęcia tegoż wypowiedzenia byłoby równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę? Jedno jest pewne - ich drogi muszą się rozejść. (...)

 • Pracownicze programy emerytalne, czyli jak najlepiej oszczędzać na własną emeryturę

  celu realizacji programu na jednakowych warunkach. W tym celu konieczne jest zawarcie umowy międzyzakładowej i umowy z instytucją finansową wspólnej dla w/w pracodawców. Do (...)

 • Opinia prawna na temat upoważnienie do wypowiedzenia umowy oc-wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upoważnienie do wypowiedzenia umowy oc-wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najem lokali użytkowych

  wchodzą osoby fizyczne czy osoba fizyczna sama jest takim organem, powinna mieć upoważnienie wynikające z umowy bądź statutu do dokonywania czynności za spółkę.   Bez względu (...)

 • Czy rozumiesz treść autorskiej umowy licencyjnej?

  pól zawartymi w ustawie (mogą także inaczej sformułować treść umowy). Masz wątpliwości jaką umowę zawarłeś? Rozstrzygające są postanowienia umowy jaką strony zawarły. Treść (...)

 • Wypowiedzenie trzyletnie

  nie podpisywał? Wypowiedzenie umowy jest skuteczne, jeżeli dokonuje tego strona umowy. Jeśli więc wynajmującym był tylko jeden ze współwłaścicieli, to skutecznie został wypowiedziany (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach

  przewidzianej, jeżeli wejście w życie wypowiedzenia umowy wizowego nastąpiło przed ogłoszeniem o tym w sposób właściwy.Obowiązuje już również uprawnienie Rady Ministrów do zwolnienia, (...)

 • Wykluczenie wspólnika ze spółki jawnej

  prawa do prowadzenia spraw spółki" dotyczy także sytuacji ograniczenia tego prawa także ten sposób, że wspólnik do tej pory wyłączony od prowadzenia spraw chce zostać do tych działań (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe

  . Również przeciwnik może żądać zwrotu kosztów spowodowanych tymczasowym dopuszczeniem tej osoby do procesu. Po wniesieniu pozwu sąd może dopuścić tymczasowo do podjęcia naglącej (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  wykorzystywania zwolnienia lekarskiego zgodnie z jego celem itd. Ciężkie naruszenie obowiązków „poza czasem pracy” może być również podstawą do rozwiązania umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane