Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  80,00 zł.  Trzeba również pamiętać, że przy pierwszej rejestracji samochodu na terytorium Polski wydawana jest karta pojazdu za opłatą w wysokości 75 zł. Kartę pojazdu (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  opłatą lub używanych dla celów gospodarczych, przemysłowych lub do połowów, b) używanych do ratownictwa lub do udzielania pomocy na morzu, lub do połowów przybrzeżnych, z (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 3. (...)

 • Porada prawna na temat upoważnienie do rejestracji pojazdu druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upoważnienie do rejestracji pojazdu druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji (...)

 • Projekt ustawy o podatku ekologicznym od samochodów w Sejmie

  rejestracyjnym lub karcie pojazdu, jeżeli samochód był wcześniej zarejestrowany poza granicami kraju, w innym dokumencie potwierdzającym rejestrację pojazdu za granicą, wydanym przez organ (...)

 • Zmiany w Prawie drogowym?

  warunków i trybu rejestracji tych pojazdów. Przewidziano, iż delegacja do wydania rozporządzenia określającego warunki i tryb rejestracji oraz wzory dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych (...)

 • Będzie można zarejestrować pojazdy zabytkowe

  odnośnie własności pojazdu - substytucyjnie do posiadania karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego - stanowi rozszerzenie przepisów prawa odpowiadające potrzebom praktyki życia codziennego. (...)

 • Upoważnienie do prowadzenia samochodu firmy

  drogowym w przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  następujących norm: w transporcie lądowym – do równowartości 300 euro; w transporcie lotniczym i morskim – do równowartości 430 euro. Do tych wartości nie (...)

 • Ważne dla strażaków z OSP

  straży pożarnych.Przewidziano też upoważnienie właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta) do wydawania dokumentu jakim powinien posługiwać się kierowca pojazdu uprzywilejowanego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane