Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  informacji podczas obrad walnego zgromadzenia i który zgłosił sprzeciw do protokołu, może złożyć wniosek do sądu rejestrowego o zobowiązanie zarządu do udzielenia informacji.§ (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  naczelnik urzędu celnego może wystąpić po uprzednim wezwaniu do udzielenia informacji z tego zakresu albo do upoważnienia odpowiednio naczelnika urzędu skarbowego lub naczelnika urzędu celnego (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  zastosowanie także do podejrzanego.Art. 72. § 1. Oskarżony ma prawo do korzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza, jeżeli nie włada w wystarczającym stopniu językiem polskim. § 2. Tłumacza (...)

 • Porada prawna na temat upoważnienie do odbioru prawa jazdy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upoważnienie do odbioru prawa jazdy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotuj się na wakacje

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Kodeks wykroczeń

  pojazdu, 2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, 3) do prowadzenia pojazdu osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, 4) (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  lekarzowi prowadzącemu do dokumentacji medycznej prowadzonej w szpitalu.  Masz prawo do dochodzenia swoich praw Gdy Twoje prawa zostały naruszone, to możesz zwrócić się (...)

 • Jak podwyższyć kapitał w spółce akcyjnej? - Zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego

  zakładowego do skutku w pismach, w których były opublikowane ogłoszenia o subskrypcji i równocześnie wezwać subskrybentów do odbioru wpłaconych kwot. Termin odbioru (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  telekomunikacyjnych do monitorowania pracowników. Jednak nie ma on prawa do naruszania prywatności pracownika w miejscu pracy (na przykład poprzez monitorowanie rozmów telefonicznych, (...)

 • Wydanie dokumentu prawa jazdy po zdaniu egzaminu

  dokument za zwrotnym potwierdzeniem odbioru albo bezpośrednio - za pokwitowaniem odbioru dokonanym na wniosku Prawo jazdy przesyła się za pośrednictwem poczty w terminie 2 dni od dnia otrzymania (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  ciągu 2 lat. Wyrok w zawieszeniu. Mimo tej kary córka wystąpiła ostatnio o zatrzymanie mężowi prawa jazdy do czasu pełnego uregulowania zadłużenia, powołując się na ustawę (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  ); występować do właściwych organów o przygotowanie oceny funkcjonowania aktu prawnego, co do którego ujawni się znaczne ryzyko, że powoduje negatywne skutki gospodarcze lub społeczne; występować (...)

 • Potwierdzenie odbioru faktury korygującej a prawo do obniżenia podatku

  stwierdziły, że podatnik nie otrzymał potwierdzenia odbioru wskazanych wyżej faktur. W konsekwencji uznały, że spółka nie miała prawa do obniżenia kwoty podatku należnego. Niezadowolony (...)

 • Wniosek o wymianę prawa jazdy wysłany pocztą

  zameldowania. Adres wpisany we wniosku zostanie umieszczony na dokumencie prawa jazdy. W opisywanym przypadku powstaje zatem problem, czy ustawodawca posługując się pojęciem miejsca zamieszkania (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  wniosku o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego,2) zgłoszenie wniosku o ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.Zaświadczenie lekarskie wystawia (...)

 • Urzędnicy cię denerwują? Zaloguj się

  mieszkaniowego, 6. przyznanie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, 7. nadanie numeru porządkowego nieruchomości, 8. wniosek o stypendium szkolne, 9. dofinansowanie zakupu podręczników, (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  egzaminu byłby bowiem obiektywnie nieosiągalny. Przyjmujący zamówienie może jedynie zobowiązać się do starannego przeprowadzenia wszystkich czynności niezbędnych do pomyślnego zdania (...)

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  : „Przesłać pocztą na adres”. Jeśli nie możesz osobiście odebrać karty, możesz kogoś upoważnić wypełniajac stosowny wniosek: upoważnienie do złożenia wniosku oraz odbioru (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  . Upoważnienie do określenia wzorów formularzy meldunkowych Ustawa o ewidencji ludności wskazuje, że minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym (...)

 • Książeczka oszczędnościowa po zmarłej siostrze - opinia prawna

  najbliższa sąsiadka. Niestety upoważnienie wygasło z chwilą śmierci. Jakie kroki ma podjąć teść, aby odzyskać te pieniądze? Czy wniosek o nabycie prawa do spadku musi być złożony (...)

 • Właściwość dokumentu

  poszczególnych czynności procesowych, ocenia się według treści pełnomocnictwa oraz przepisów prawa cywilnego. W szczególności chodzi o art. 65 par 1 Kodeksu cywilnego, w zgodzie (...)

 • Umowa przewozu osób i rzeczy

  podręcznego). Uregulowanie to nie ma zastosowania do przewozów okazyjnych, odpłatnie wykonywanych przez osoby nie mające statusu prawnego przewoźnika. Nie ma też zastosowania do roszczeń (...)

 • Komu i w jaki sposób lekarz może udostępnić dokumentację medyczną?

  jej dokumentacji medycznej syna, z tego tylko powodu, iż nie była ona upoważniona za jego życia do tego celu. Istotne zatem wydaje się być odbieranie od pacjenta pisemnego upoważnienia do udostępnienia

 • Zmagań resortu sprawiedliwości z niesprawnością sądów ciąg dalszy

  samego sądu. Obecnie wszystkie doręczenia muszą być dokonane do rąk własnych odbiorcy, przekazane domownikowi lub pozostawione do odbioru w urzędzie pocztowym. Ułatwienie dla niepełnosprawnych Osoby

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • PRAWOJAZDY NA UKRAINIE

  Dzien Dobry nazywam sie Viktor. Organizuje kilku dniowe wyjazdy na Ukrainie. Pomagam przy zdobyciu prawa jazdy na Ukrainie. Są to prawa jazdy na każdą (...)

 • Sprzedam prawo jazdy wszystkie kategorie....

  Sprzedam prawo jazdy wszystkie kategorie. Świadectwa szkole, matura. Paszport, dowód osobisty. Krótki czas oczekiwania, legalne z wpisami i pieczątkami. (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • kupie prawko kat B

  kupe prawko kat B z wpisem . Jaka cena ? pisz na xprox@op.pl znam czl;owieka , ktory zalatwia prawko bez zaliczek, szybko i tanio. polecam Go! 1500zł tomasz75@spoko.pl (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane