Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji

  upomnienie na druku Pu K-357, w którym przypomina mi się o obowiązku wpłacenia należności ze spłat rat pożyczki. Z upomnienia wynika, że upomnienie jest w trybie administracyjnym (art. 15 (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  kary dyscyplinarne:  1) upomnienie;  2) nagana;  3) zawieszenie licencji zawodowej na okres od 6 miesięcy do roku;  4) zawieszenie licencji

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej

  przez któregokolwiek z nich swojej części podatku. Są oni więc podatnikami na takich samych prawach (i za całość pozostałego do zapłaty podatku) aż do całkowitego wygaśnięcia zobowiązania (...)

 • Porada prawna na temat upomnienie zapłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upomnienie zapłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?

  na podstawie ww. art. 11 ust. 2 pkt 1 i 2 u.o.p.l. wcześniejsze pisemne upomnienie albo też wyznaczenie dodatkowego miesięcznego terminu do zapłaty. Wypowiedzenie wymaga formy pisemnej i wskazania

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  poprzez płacenie tylko części czynszu. W razie powstania zaległości czynszowych, wynajmujący ma prawo skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Obowiązek zapłaty świadczeń dodatkowych Poza (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  opłacania czynszu. W roku 2006 postanowiłem złożyć wypowiedzenie oraz skierować sprawę o eksmisję i nakaz zapłaty. Zgodnie z moją wiedzą wysłałem upomnienie, a następnie wypowiedzenie (...)

 • Przedawnienie obowiązku zapłaty opłaty parkingowej

  Dostałem upomnienie z urzędu miejskiego z wezwaniem do zapłaty za nieopłacony postój z lutego i maja 2002 r. W 2002 r. mandaty były wwłożone za wycieraczkę. Na upomnieniu napisano: "Na podstawie (...)

 • Klauzule bankowe - kolejne pozwy UOKiK

  związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne 13 zł, korespondencję 15 zł, wyjazd interwencyjny (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  dokumentów, w oparciu o które nałożony został na Panią obowiązek zapłaty. Podstawą takiego działania jest dla Pani art. 73 § 2 kodeksu postępowania administracyjnego. Jeżeli (...)

 • Pobór i egzekucja podatków

  dokumenty, które świadczą o konieczności poniesienia tych wydatków. Zajęcie zabezpieczające nie pozbawia zobowiązanego prawa do polecenia zapłaty zabezpieczonej należności pieniężnej (...)

 • Skierowanie sprawy do sądu

  powód domaga się wydania nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.    postępowanie uproszczone, postępowanie nakazowe, pozew, wniosek, zadłużenie

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  Ojciec zmarł w lutym 2005 roku. Spadkobiercy nie złożyli rezygnacji z abonamentu RTV. W maju 2007 do zmarłego abonenta przyszło upomnienie z Wydziału Abonamentu Poczty Polskiej wzywające do zapłaty

 • Pośrednik nieruchomości - nowe warunki działania

  zawodowej, mogą być orzeczone następujące kary dyscyplinarne: upomnienie, nagana, zawieszenie licencji zawodowej na okres od 6 miesięcy do roku, zawieszenie licencji zawodowej do czasu ponownego

 • Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

  . Należy jednakże stwierdzić, iż postępowanie egzekucyjne dotyczące zaległej opłaty abonamentowej może być wszczęte nawet wtedy, gdy takie upomnienie nie zostało doręczone. Podstawą takiego (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  zaległych i bieżących należności. Z wypowiedzeniem musicie zatem Państwo zaczekać aż powstanie wspomniana wyżej zaległość i lokatorzy zaś nie zareagują w terminie miesięcznym na pisemne upomnienie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie egzekucji

  Chcialbym sie dowiedziec po ilu latach mamy do czynienia z przedawnieniem jezeli chodzi o czynnosci egzekucyjne komornika. 10 lat czy 3 lata. Dokladniej (...)

 • Czy jest szansa na przedawnienie?

  2008/12/09 Spędziłem noc na komisariacie policji w celu wytrzeźwienia i dostałem za to do zapłaty 86zł. 2011/10/06 Dostałem upomnienie o zapłatę (...)

 • NARUSZENIE DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ ENERGETYKĘ

  Mam pytanie .Dostałam upomnienie za energię za fakturę, której w ogóle nie dostałam miałam wystawione faktury w lutym według których płaciłam (...)

 • PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

  Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO INVESTIMENTS (...)

 • Zniszczony (zupełnie) mandat ;(

  Dostałem ostatnio (3 dni temu) mandat w wysokości 50zł za palenie papierosów w miejscu, które wg policjantów, było miejscem niedozwolonym (mianowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane