Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  uprzedzeniem, rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy (...)

 • Samowolne opuszczenie stanowiska pracy

  zobowiązany.Jeśli chodzi o odpowiedzialność za samowolne opuszczenie miejsca pracy, za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  stosunku pracy pracowników uczelni, nieuregulowanych w ustawie, stosuje się przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 2. Spory o roszczenia ze stosunku pracy (...)

 • Porada prawna na temat upomnienie pracownika za samowolne opuszczenie stanowiska pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upomnienie pracownika za samowolne opuszczenie stanowiska pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  likwidacji jego stanowiska pracy? Czy może to nastąpić dopiero po faktycznej likwidacji stanowiska? Otóż nie. Umowę z powodu likwidacji stanowiska pracy można wypowiedzieć (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , z wyłączeniem pracy wykonywanej na podstawie umów cywilnoprawnych, wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, z zastrzeżeniem § 2 i 3.§ 2. Przepisu § 1 nie (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  urząd pracy, wraz z odsetkami obliczonymi na dzień spełnienia warunku podanego dalej w pkt 1. Warunkami umorzenia są: utrzymanie, przez co najmniej 12 miesięcy, pierwszego stanowiska pracy (...)

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy

  W dniu 08.07.2010r. pracownik poinformował za pomocą poczty elektronicznej o konieczności wcześniejszego opuszczenia stanowiska pracy w dniu 09.07.2010r. Pracodawca w dniu 08.07.2010r. był (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracowników (upomnienie, nagana)

  : nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonego porządku w procesie pracy, nieprzestrzeganie przez pracownika regulaminu pracy, nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  pracy w tygodniu oraz jego wymiar w poszczególnych dniach tygodnia ustala się odpowiednio do warunków pracy przewidzianych dla ogółu pracowników Urzędu Patentowego. Dni tygodnia niebędących (...)

 • Naruszenie obowiązków pracowniczych przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę - opinia prawna

  wypowiedzenia. Likwidacja stanowiska pracy musi być jednak faktyczna, jeśli bowiem pracownik odwoła się do sądu pracy, a sąd uzna, że likwidacja stanowiska w rzeczywistości nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Upomnienie pracownika

  Jakie mogą być sankcje wobec pracownika, który wypełnia swoje obowiązki należycie, natomiast wykazyje brak szacunku wobec swojego przełożonego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Brak miejsca do palenia w pracy.

  Witam sprawa ywgląda następująca. Przy podpisywaniu umowy nie było słowa o tym czy pale lub że w pracy nie pali się. Ku moje mu zdziwieniu dowiedziałem (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane