Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  dyplomowanego pracownika dokumentacji i informacji naukowej, uwzględniając wymagania kwalifikacyjne warunkujące awans zawodowy, wykaz specjalizacji zawodowych oraz ich zakres tematyczny,  4) wzór

 • Odpowiedzialność porządkowa pracowników (upomnienie, nagana)

  pracownika. Zapis taki osłabia pozycję pracownika na rynku pracy. Jednakże z uwagi na długi okres, w którym pracownik po ukaraniu nie naruszał już obowiązków pracowniczych, dalsze (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracownika

  przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych,  popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym (...)

 • Porada prawna na temat upomnienie pracownika wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat upomnienie pracownika wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara upomnienia i nagany dla pracownika

  -prace.html nagana, upomnienie, odpowiedzialność pracownika, kary porządkowe, dyscyplinowanie pracownika

 • Udzielenie upomnienia przez pracodawcę

  nieobecności w zakładzie pracy pracownik nie może być wysłuchany, bieg dwutygodniowego terminu nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu do dnia stawienia się pracownika do pracy. O zastosowanej (...)

 • Naruszenie obowiązków pracowniczych przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę - opinia prawna

  natychmiastowym pomimo, że były ku temu powodu, gdyż pracodawca chciał być dobry dla pracownika i nie pozbawiać go prawa do zasiłku dla bezrobotnych (w razie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji

  upomnienie na druku Pu K-357, w którym przypomina mi się o obowiązku wpłacenia należności ze spłat rat pożyczki. Z upomnienia wynika, że upomnienie jest w trybie administracyjnym (art. 15 (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  opinii Pracodawcy. 4. Pracodawca zachowuje prawo do pełnej i stałej kontroli Pracownika objętego zakazem konkurencji. 5. Zwolnienie Pracownika z zakazu konkurencji w czasie trwania stosunku pracy (...)

 • Upomnienie a wypowiedzenie

  Najwyższego, przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę powinna być jasna, dostatecznie konkretna i zrozumiała dla pracownika. umowa o pracę, wypowiedzenie, przyczyny, upomnienie, (...)

 • Naruszenie obowiązków pracowniczych przyczyną wypowiedzenia - opinia prawna

  (w razie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika traci on prawo do zasiłku na dłuższy czas). Sąd weźmie zapewne pod uwagę Pani zachowanie jako okoliczność wskazującą na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Upomnienie pracownika

  Jakie mogą być sankcje wobec pracownika, który wypełnia swoje obowiązki należycie, natomiast wykazyje brak szacunku wobec swojego przełożonego (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Kradzież pracownika

  Witam Państwa, mam niedużą firmę transportową, kilka wozów większych i mniejszych, zatrudniam kilku pracowników. Mam podejrzenie, że jeden z nich (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane