Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

  przysposobienia w razie śmierci przysposabiającego. W sprawie o zaprzeczenie ojcostwa lubo unieważnienie uznania dziecka postępowanie umarza sięw razie śmierci dziecka. W sprawie o (...)

 • Władza rodzicielska - prawa i obowiązki rodziców wobec dziecka

  zwrócić do sądu opiekuńczego o odebranie dziecka. Na czym polega reprezentacja dziecka?Rodzice są przedstawicielami ustaw owymi dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską. (...)

 • Uznanie ojcostwa to akt wiedzy

  przedmiocie uznania dziecka, ale przyjmowano, że mężczyzna nie może żądać unieważnienia uznania dziecka tylko z tej przyczyny, iż nie jest on ojcem dziecka. Artykuł (...)

 • Porada prawna na temat uniewaznienie uznania dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uniewaznienie uznania dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  zwierać:  imię i nazwisko dziecka, przedstawiciela ustawowego dziecka lub osoby zainteresowanej;  datę i miejsce urodzenia dziecka lub osoby zainteresowanej;  adres zamieszkania (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko

  którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę. Również o unieważnienie uznania dzieckamoże ządać mężczyzna, który je uznał w ciągu jedengo roku od dnia uznania.  (...)

 • Małoletnia matka

  jest zgoda ustawowego przedstawiciela dziecka. Do uznania dziecka poczętego potrzebna jest zgoda matki. Niestety poglądy co do tego, czy małoletnia matka może wyrazić zgodę na uznanie (...)

 • Władza rodzicielska i alimenty na nowych zasadach

  dziecka pochodzenia dziecka od mężczyzny przyznającego ojcostwo. Oświadczenie matki potwierdzającej ojcostwo nie będzie więc (tak jak w poprzednim stanie prawnym) jej zgodą na uznanie. Ponadto (...)

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  jest drugim obok uznania ojcostwa sposobem ustalenia ojcostwa dziecka pozamałżeńskiego. ##baner## Z pozwem o ustalenie ojcostwa mogą wystąpić: dziecko, matka oraz domniemany ojciec dziecka. (...)

 • Skutki unieważnienia uznania ojcostwa

  jest ograniczony żadnymi terminami, które wiążą np. uznającego. W sprawach o unieważnienie uznania dziecka prokurator, wytaczając powództwo, pozywa dziecko oraz mężczyznę, który dziecko (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  urodzenia rodziców dziecka, numery PESEL rodziców dziecka, jeżeli zostały nadane;  2) oświadczenie o wyborze imienia lub imion dziecka;  3) nazwisko dziecka;  4) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

  Witam, Uznałem dziecko dobrowolnie, po jego urodzeniu. Wszystko wskazywało na to, że jestem jego ojcem. Uznałem dziecko w tym roku, 17 dni po jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane