Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Władza rodzicielska i alimenty na nowych zasadach

  dziecka pochodzenia dziecka od mężczyzny przyznającego ojcostwo. Oświadczenie matki potwierdzającej ojcostwo nie będzie więc (tak jak w poprzednim stanie prawnym) jej zgodą na uznanie. Ponadto (...)

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  jest drugim obok uznania ojcostwa sposobem ustalenia ojcostwa dziecka pozamałżeńskiego. ##baner## Z pozwem o ustalenie ojcostwa mogą wystąpić: dziecko, matka oraz domniemany ojciec dziecka. (...)

 • Skutki unieważnienia uznania ojcostwa

  jest ograniczony żadnymi terminami, które wiążą np. uznającego. W sprawach o unieważnienie uznania dziecka prokurator, wytaczając powództwo, pozywa dziecko oraz mężczyznę, który dziecko (...)

 • Opinia prawna na temat uniewaznienie uznania dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uniewaznienie uznania dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konkubinat-życie bez ślubu-skutki prawne

  czynności, w akcie urodzenia dziecka jako rodzic może być wpisana tylko matka. Pełne pochodzenie zostanie ustalone dopiero wówczas, gdy konkubent dokona czynności uznania dziecka (...)

 • Nazwisko uznanego dziecka

  . Zatem, w przypadku uznania dziecka zasadą jest, że nosi ono nazwisko ojca. W drodze wyjątku może nosić ono nazwisko matki, o ile na to zgodę wyrazi (co do zasady) matka dziecka (...)

 • Kontakty z dzieckiem według projektu nowelizacji K.r.o.

  zachowaniu szacunek wobec rodziców. Jakie zmiany mają dotyczyć ustalania pochodzenia dziecka?Projektowane zmiany szczegółowo regulują kwestie ustalenia rodziców dziecka w (...)

 • Prawa i obowiązki ojca

  więc dojdzie do dobrowolnego uznania dziecka, ojcu będzie przysługiwała taka sama władza rodzicielska, jak matce. Jeśli rodzice dziecka rozstali się, ojciec może w razie konfliktów (...)

 • Filiacja, czyli określenie pochodzenia dziecka od określonych rodziców

  43, poz. 296, ze zmianami) ustalenie ojcostwa, akty stanu cywilnego, macierzyństwo, matka, ojciec, stan cywilny, stan rodzinny, filiacja, pochodzenie dziecka od określonych rodziców, domniemanie

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej, gdy rodzice żyją osobno

  opiekuńczy), oboje są przedstawicielami ustawowymi dziecka i mają prawo podejmować czynności w imieniu dziecka, mają prawo zarządu majątkiem dziecka, mają prawo do osobistej (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  , a po jego poczęciu (wskazują na to wytyczne Sądu Najwyższego z dnia 6 grudnia 1952 r. C Prez. 166/52, OSN 1953, poz. 31). Po urodzeniu zatem dziecka może Pani w pozwie żądać od ojca dziecka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

  Witam, Uznałem dziecko dobrowolnie, po jego urodzeniu. Wszystko wskazywało na to, że jestem jego ojcem. Uznałem dziecko w tym roku, 17 dni po jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane