Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakaz unieważnienia małżeństwa

  małżonka, w procesie o unieważnienie małżeństwa, na miejsce zmarłego małżonka sąd ustanawia kuratora. ##baner## Kto może wytoczyć powództwo o unieważnienie małżeństwa? W sytuacji, (...)

 • Czy choroba psychiczna unieważnia małżeństwo? - opinia prawna

  osobie chorej psychicznie zezwolenia na wejście w związek małżeński, to wniosek o unieważnienie będzie zasadny i zostanie uwzględniony. Należy jednak jeszcze raz podkreślić, że unieważnienie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  unieważnienie małżeństwa, unieważnienia mogą dochodzić jego zstępni.Art. 20. § 1. Orzekając unieważnienie małżeństwa, sąd orzeka także, czy i który z małżonków (...)

 • Porada prawna na temat unieważnienie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat unieważnienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Unieważnienie małżeństwa

  lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy, (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 59 ze zmianami). małżeństwo, unieważnienie, ustanie małżeństwa

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  unieważnienie małżeństwa, unieważnienia mogą dochodzić jego zstępni.Art. 20. § 1. Orzekając unieważnienie małżeństwa, sąd orzeka także, czy i który z małżonków zawarł małżeństwo (...)

 • Dopuszczalność skarg podmiotów prywatnych o unieważnienie przepisów wspólnotowych

  prywatny, jednostka, skarga o unieważnienie przepisy wspólnotowe, ETS, WE, UE, Plaumann, odpowiedzialność odszkodowawcza Wspólnoty Europejskiej

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ochronnego powinna być potwierdzona w decyzji. Art. 173. Unieważnienie albo wygaśnięcie prawa ochronnego podlega wpisowi do rejestru znaków towarowych. Dział II Oznaczenia geograficzne Rozdział (...)

 • Skutki unieważnienia uznania ojcostwa

  przyczyny, że mężczyzna, który dziecko uznał, nie jest jego ojcem. Prawomocny wyrok uwzględniający powództwo o unieważnienie uznania wywiera skutki prawne z mocą wsteczną i ma charakter konstytutywny (...)

 • Przeszkody małżeńskie - czyli kto i z kim nie może zawrzeć małżeństwa

  . - Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zm.).   przeszkody małżeńskie, unieważnienie małżeństwa, ubezwłasnowolnienie, wiek, bigamia, przysposobienie, choroba (...)

 • Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

  ., Nr 9, poz. 59, ze zm.). postępowania odrębne, sprawy sądowe, proces, rodzice, dzieci, alimenty, stosunki między rodzicami a dziećmi, przysposobienie, unieważnienie uznania dziecka, adopcja, sąd

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane