Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dział spadku pomiędzy spadkobierców

  , iż małżonka X oraz dzieci dziedziczą spadek w częściach równych po 1/3. Następnie konieczne będzie przeprowadzenie działu spadku. Może się to odbyć poprzez sądowy lub umowny dział (...)

 • Przedawnienie dokonanego umownego działu spadku... - opinia prawna

  związanej z nieruchomością obciążoną hipoteką. umowny dział spadku, przedawnienie, roszczenie, majątkowe

 • Odrzucenie czy zrzeczenie się spadku

  wszystkich spadkobierców, albo na mocy orzeczenia sądu. Jeżeli jednak w skład spadku wchodzi nieruchomość, to umowny dział spadku musi nastąpić w formie aktu notarialnego. spadek, (...)

 • Opinia prawna na temat umowny dziaÅ‚ spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowny dziaÅ‚ spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyznanie domu jednemu ze spadkobierców

  byłby umowny dział spadku pomiędzy współspadkobiercami. Dział ten to umowa pomiędzy wszystkimi osobami uprawnionymi do spadku, zawarta w formie aktu notarialnego (ponieważ w skład (...)

 • Dział spadku

  spadku (u notariusza) będą prawdopodobnie wyższe, gdyż zależą od wartości nieruchomości. Więcej informacji można znaleźć w artykułach: Umowny dział spadkuSądowy dział spadku   (...)

 • Zbycie udziału w spadku

  spadku w drodze umowy Co do zgodnego działu spadku niezbędne informacje znaleźć można w artykule "Umowny dział spadku" spadek, zbycie udziału w spadku, forma umowy o zbycie (...)

 • Obowiązek wypłaty zachowku

  spadkowego (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku - sądowy lub umowny). Dokładny opis zarówno postępowania w sprawie wydania postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku oraz (...)

 • Sposoby dokonania działu spadku na podstawie kodeksu cywilnego

  Jakie są możliwe sposoby dokonania działu spadku na podstawie przepisów kodeksu cywilnego? Działu spadku można dokonać na dwa sposoby- umową lub sądownie. Zarówno umowny (...)

 • Zrzeczenie się spadku na korzyść innej osoby

  spadku oraz dział spadku (sądowy lub umowny) albo umowę sprzedaży części współwłasności przez siostrę i matkę. Umowa o dział spadku może być dokonana w dowolnej formie (...)

 • Odmowa działu spadku przez spadkobiercę

  dokonania działu spadku w ogóle. Zgodnie bowiem z art. 1037 § 1 Kodeksu cywilnego: Art. 1037. § 1. Dział spadku może nastąpić bądź na mocy umowy między wszystkimi spadkobiercami, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

  Witam, chciałbym się poradzić odnośnie prawa spadkowego. Jak to jest dokładnie z podziałem mieszkania własnościowego ? Dziadek zmarł ale nie pozostawił (...)

 • Umowny dział spadku?

  Jeśli odziedziczyłam mieszkanie spółdzielcze własnościowe 1/3 i wszyscy spadkobiercy chcą sprzedać mieszkanie - to czy koniecznie trzeba będzie (...)

 • dzial spadku po 10 latach

  Witam serdecznie. Mam taki problem. 10 lat temu zmarl moj ojciec w 1999r. Rodzice byli po rozwodzie. Odziedziczylam po nim wklady mieszkaniowe. Zlozylam (...)

 • Zrzeczenie się spadku - czy u notariusza można??

  Witam, Sytuacja jest taka: minęło już 6 m-cy od śmierci spadkodawcy, więc spadkobiercy przyjmują spadek wprost. Lada moment sąd tylko to potwierdzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane