Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co to jest gminne prawo pierwokupu?

  prawo pierwokupu, zgodnie ze swobodą umów. Ustawowe prawo pierwokupu przysługujące gminie określone jest w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami. (...)

 • Sprzedaż z ominięciem umownego prawa pierwokupu

  Prawo pierwokupu wykonywa się przez oświadczenie złożone zobowiązanemu, w przypadku sprzedaży nieruchomości oświadczenie musi być złożone w formie aktu notarialnego. Prawo pierwokupu (...)

 • Prawo pierwokupu

    Co to jest prawo pierwokupu? Z prawem pierwokupu mamy do czynienia wtedy, gdy treść jakiegoś aktu prawnego (ustawowe prawo pierwokupu), bądź czynność prawna (umowne (...)

 • Porada prawna na temat umowne prawo pierwokupu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowne prawo pierwokupu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zastrzeżenie prawa pierwokupu

  jednak Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, współwłaściciela lub dzierżawcy, którym prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy. Otóż w takiej sytuacji, jeżeli nieruchomość (...)

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  . § 1. Rzecz, której dotyczy prawo pierwokupu, może być sprzedana osobie trzeciej tylko pod warunkiem, że uprawniony do pierwokupu swego prawa nie wykona. § 2. Prawo (...)

 • Prawo pierwokupu nieruchomości przez sąsiada

  kształtowaniu ustroju rolnego. Wynika z niej, iż prawo takie przysługuje dzierżawcy oraz Agencji Nieruchomości Rolnych. Jednakże aby dzierżawca miał prawo skorzystania z pierwokupu, (...)

 • Prawo pierwokupu do wynajmowanego lokalu

  zastrzeżono inne terminy. Jeżeli zaś zobowiązany z tytułu pierwokupu (w tym wypadku - jak należy sądzić - wynajmujący) naruszy postanowienia umowne o prawie pierwokupu, jest odpowiedzialny (...)

 • Prawo pierwokupu a prawo odkupu

  którym sprzedawca może żądać wykonania przez kupującego prawa odkupu, to ten dłuższy termin ulega skróceniu do lat pięciu (art. 593 i n. KC). Natomiast prawo pierwokupu to zastrzeżenie (...)

 • Jak sprzedać działkę rolną, czyli prawo pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych? - opinia prawna

  . Zobowiązany z tytułu prawa pierwokupu (sprzedający) powinien niezwłocznie zawiadomić uprawnionego o treści umowy sprzedaży zawartej z osobą trzecią. Prawo pierwokupu co do nieruchomości (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  , notariusz doręcza sprzedawcy.  Art. 111. Prawo pierwokupu wykonuje się po cenie ustalonej między stronami w umowie sprzedaży. Rozdział 4Wywłaszczanie nieruchomości Art. 112. 1. Przepisy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • niesolidny współwłaściciel

  Witam, Jestem właścicielem 1/2 mieszkania. Pozostałe 1/2 jest własnością 2 osoby która nabyła ją poprzez spadek. Mieszkanie jest w połowie zadłużone (...)

 • Akt Notarialny warunkowy

  Czy akt notarialny sporzadzony pod warunkiem, ze Skarb Panstwa nie skorzysta z prawa pierwokupu - ust z dn14.07.1961- r. jest wazny. Jakie formalnosci (...)

 • Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

  Nie wiem czy właściwie zadaje pytanie. Jakie obowiazki ma komornik wzgledem Sądu i wierzycieli sporządzając plan podziału? Jest wielu wierzycieli (...)

 • zakup ziemi

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać (...)

 • Prawo pierwokupu gruntów rolnych z ANR

  Witam, od blisko 10 lat dzierżawię część działki rolnej z Agencji Nieruchomości Rolnych. Całość działki to ok 8 ha z czego ja dzierżawię 3 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane