Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PKPP Lewiatan przeciwna ubezpieczeniom składkowym zleceniobiorców

  dotyczących wpływu proponowanej zmiany na rynek pracy, konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość, w tym na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Poraz kolejny uzasadnienie wskazuje, że wprowadzenie (...)

 • Przedawnienie należności za jazdę bez biletu

  . Przedawnienie biegnie dla roszczeń z tytułu zapłaty lub zwrotu należności - od dnia zapłaty, a gdy jej nie było - od dnia, w którym powinna była nastąpić. prawo przewozowe, przewóz, jazda bez (...)

 • Opodatkowanie umowy zlecenia

  tym zakresie (nie jest wykluczone, iż będą one kwestionowały wskazane wyżej stanowisko). umowa zlecenie, samodzielna działalność gospodarcza, podatnik

 • Opinia prawna na temat umowa-zlecenie na przewóz osób

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa-zlecenie na przewóz osób, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  , podatku oraz termin wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy i na podstawie jakiej deklaracji? Jeśli jest to możliwe proszę od podanie dokumentów, które to regulują. Przychody praktykantki (...)

 • Moment powstania kosztu po stronie osoby prawnej

  Spółka akcyjna wypłaciła w 2006 r. wynagrodzenie jednemu z pracowników (umowa zlecenie). Wynagrodzenie jest związane z konkretnym przychodem, który zostanie osiągnięty w 2007 r. Kiedy wypłacone

 • Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług

  Zamawiający bez podania przyczyn wypowiedział Wykonawcy umowę na usługi porządkowe, zawartą na czas nieokreślony (z uwagi na zmianę opcji politycznych w gminie). Z tego tytułu straciło (...)

 • Licencja na przewóz osób

  Czy każdy zarobkowy przewóz osób w kraju (samochodem do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą) wymaga licencji niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej? Zasady (...)

 • Rozkłady jazdy po nowemu

  ' ); informacji o obowiązujących rozkładach setOstatni( '52' ); jazdy lub o ich zmianach na dworcach wymienionych w rozkładzie setOstatni( '53' ); jazdy przewoźnik ponosi na podstawie (...)

 • Przewóz na potrzeby własne

  przekracza 3,5 tony, 2) przeznaczonymi do przewozu osób i które ze względu na typ konstrukcyjny oraz wyposażenie nadają się do przewozu najwyżej dziewięciu osób łącznie z kierowcą, (...)

 • Wozić ludzi można już nie tylko taksówką

  umieszczania na zewnątrz pojazdu danych teleadresowych przedsiębiorcy. Przewóz okazjonalny może się odbywać za pomocą samochodów osobowych, przeznaczonych do przewozu nie więcej niż 9 osób (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • badania lekarskiea umowa-zlecenie

  Mam kilka pytań dotyczących badań... lekarskich: 1)Czy podpisując umowę-zlecenie muszę przechodzić obowiązkowe wstępne badania lekarskie (jesli (...)

 • ciąża a umowa zlecenie

  Witam, chciałabym się poradzić w pewnej sprawie. Mianowicie pracuję na umowę zlecenie w markecie, w którym umowę o pracę ma kilkanaście osób, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane