Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przeniesienie zezwolenia na przewóz osób

  Przedsiębiorca posiada licencję na przewóz osób, zezwolenie na przewóz osób na podmiejskiej linii oraz skoordynowany rozkład jazdy. Nie jest już zainteresowany (...)

 • Opodatkowanie umowy zlecenia

  tym zakresie (nie jest wykluczone, iż będą one kwestionowały wskazane wyżej stanowisko). umowa zlecenie, samodzielna działalność gospodarcza, podatnik

 • Przedawnienie należności za jazdę bez biletu

  . Przedawnienie biegnie dla roszczeń z tytułu zapłaty lub zwrotu należności - od dnia zapłaty, a gdy jej nie było - od dnia, w którym powinna była nastąpić. prawo przewozowe, przewóz, jazda bez (...)

 • Opinia prawna na temat umowa-zlecenie na przewóz osób

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa-zlecenie na przewóz osób, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  , podatku oraz termin wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy i na podstawie jakiej deklaracji? Jeśli jest to możliwe proszę od podanie dokumentów, które to regulują. Przychody praktykantki (...)

 • Moment powstania kosztu po stronie osoby prawnej

  Spółka akcyjna wypłaciła w 2006 r. wynagrodzenie jednemu z pracowników (umowa zlecenie). Wynagrodzenie jest związane z konkretnym przychodem, który zostanie osiągnięty w 2007 r. Kiedy wypłacone

 • Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług

  Zamawiający bez podania przyczyn wypowiedział Wykonawcy umowę na usługi porządkowe, zawartą na czas nieokreślony (z uwagi na zmianę opcji politycznych w gminie). Z tego tytułu straciło (...)

 • Składka zdrowotna menedżera-obcokrajowca

  nie uprawniają natomiast do obniżenia o składkę na ubezpieczenie zdrowotne podatku dochodowego obliczonego od przychodów z tytułu kontraktu menedżerskiego, uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej

 • Rozkłady jazdy po nowemu

  ' ); informacji o obowiązujących rozkładach setOstatni( '52' ); jazdy lub o ich zmianach na dworcach wymienionych w rozkładzie setOstatni( '53' ); jazdy przewoźnik ponosi na podstawie (...)

 • Licencja na przewóz osób

  Czy każdy zarobkowy przewóz osób w kraju (samochodem do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą) wymaga licencji niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej? Zasady (...)

 • Przewóz na potrzeby własne

  przekracza 3,5 tony, 2) przeznaczonymi do przewozu osób i które ze względu na typ konstrukcyjny oraz wyposażenie nadają się do przewozu najwyżej dziewięciu osób łącznie z kierowcą, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • badania lekarskiea umowa-zlecenie

  Mam kilka pytań dotyczących badań... lekarskich: 1)Czy podpisując umowę-zlecenie muszę przechodzić obowiązkowe wstępne badania lekarskie (jesli (...)

 • Umowa/zlecenie a podatek dochodowy (student)

  Witam! Dostałem niedawno pracę, póki co na ponad miesiąc(umowa/zlecenie). Chciałem się dowiedzieć jak będzie w moim przypadku z odprowadzeniem (...)

 • Utrata Statusu Bezrobotnego - Prośba o Pomoc

  Dzień dobry Opisze wszystko po kolei jak było; Dostałem skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy w celu podjęcia pracy co uczyniłem. Pracodawca (...)

 • zaświadczenia na przewóz osób

  Mam takie pytanie, dowiedziałem się niedawno że zaświadczenia uprawniające do wykonywania przewozu osób będą wydawane bezterminowo, czy to prawda? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane