Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przepisów ruchu drogowego, trwające nie dłużej niż 1 minutę, oraz każde unieruchomienie pojazdu wynikające z tych warunków lub przepisów;30) postój pojazdu - unieruchomienie (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców - zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  nabycia pojazdu mechanicznego) oraz w razie zawarcia umowy ubezpieczenia OC przez posiadacza pojazdu mechanicznego nie będącego właścicielem tego pojazdu (umowa ubezpieczenia ulega (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,  c) 

 • Opinia prawna na temat umowa zwrotu pojazdu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zwrotu pojazdu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • A jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  umowa ubezpieczenia dotyczy;  6) numer rejestracyjny pojazdu mechanicznego, którego umowa ubezpieczenia dotyczy;  7) numer nadwozia (podwozia) pojazdu mechanicznego, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  (umowy przyrzeczonej). Umowa przedwstępna powinna określać wszystkie postanowienia przedmiotowo istotne umowy przyrzeczonej. Należy wskazać, iż przesłana przez Pana umowa nie budzi wątpliwości (...)

 • OC i AC skradzionego samochodu

  właścicielem tego pojazdu, prawa i obowiązki tego posiadacza, wynikające z zawartej umowy ubezpieczenia, przechodzą na właściciela pojazdu mechanicznego z chwilą, gdy posiadacz utracił posiadanie (...)

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu, do którego dołącza: 1) dowód własności pojazdu;  2) kartę pojazdu, jeżeli była wydana;  3) dowód rejestracyjny, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151) jeżeli uprawnionym do otrzymania świadczenia nie jest pracodawca i umowa ubezpieczenia w okresie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, (...)

 • Zwrot nadpłaty akcyzy od sprowadzanych samochodów

  wartości rynkowej pojazdu. W odniesieniu do pojazdów używanych zarejestrowanych w Polsce jako nowe, stawka rezydualnego (krajowego) podatku akcyzowego zawartego w wartości takiego pojazdu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • co dalej z OC?

  Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu - proszę o pomoc!!!

  Witam! Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem samochodu Cinquecento. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się go jeszcze zarejestrować, (...)

 • umowa kupna sprzedaży samochodu

  Witam Gdzie znjade wzór umowy kupna-sprzedaży auta?Z góry dziekuję Witam, po sprzedaży auta zadzwonił do mnie klient z pretensjami iż auto posiada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane