Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przepisów ruchu drogowego, trwające nie dłużej niż 1 minutę, oraz każde unieruchomienie pojazdu wynikające z tych warunków lub przepisów;30) postój pojazdu - unieruchomienie (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców - zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  nabycia pojazdu mechanicznego) oraz w razie zawarcia umowy ubezpieczenia OC przez posiadacza pojazdu mechanicznego nie będącego właścicielem tego pojazdu (umowa ubezpieczenia ulega (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  otrzymałeś go w darowiźnie – umowa darowizny, gdy samochód kupiłeś – umowa kupna), kartę pojazdu, jeżeli pojazd ją posiadał, zaświadczenia o pozytywnym wyniku (...)

 • Porada prawna na temat umowa zwrotna pojazdu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zwrotna pojazdu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w terminie 30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego pojazdu i o danych osobowych (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,  c) 

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, c)   pojazdu samochodowego, który ma otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków, d)   pojazdu (...)

 • Wyrejestrowanie odziedziczonego samochodu

  - dokument potwierdzający zniszczenie (kasację) pojazdu za granicą, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, jeżeli była wydana, i tablice rejestracyjne udokumentowana trwała i zupełna utrata (...)

 • Leasing w podatku VAT

  podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym (...)

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  szczególności jeden z następujących dokumentów:   1) umowa sprzedaży,   2) umowa zamiany,   3) umowa darowizny,   4) umowa o dożywocie, (...)

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC

  następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Należy tu jednak zastosować odpowiednio art. 28 ustawy - „Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • problem z wynajmujaca

  Wraz z dziewczyna pojechalem ogladac pokoj w domku jednorodzinnym, na miejscu zostaliśmy poinformowani, ze liczniki sa oddzielne, meble i wyposarzenie (...)

 • co dalej z OC?

  Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane