Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . W braku odmiennej umowy zlecenie nie wygasa ani wskutek śmierci dającego zlecenie, ani wskutek utraty przez niego zdolności do czynności prawnych. Jeżeli jednak, zgodnie z umową, zlecenie (...)

 • Umowa zlecenie - czyli jaka?

  (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). zlecenie; umowa; umowa zlecenie, dzieło, należyta staranność

 • Osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą a obowiązek opłacania składek ZUS - opinia prawna

  tu o dokumenty w rodzaju umowy z dzieckiem np.: umowa zlecenie, umowa o dzieło, pełnomocnictwo udzielone dziecku do działania w imieniu rodzica przy wykonywaniu określonych czynności związanych (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  -11 do końca lutego. W niektórych sytuacjach nie dostaniemy jednak takiej informacji i nie będziemy musieli rozliczać się z fiskusem. Umowa zlecenie bez składania PIT? Chodzi o sytuację, (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  powodu, odpowiada wobec drugiej strony za powstałą z tego tytułu szkodę.Jakie są cechy charakterystyczne umowy o dzieło?Umowa o dzieło, podobnie jak umowa zlecenie, jest jedną z umów, (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne

  umowa o pracę. W takim przypadku umowa zlecenie również podlega składkom na ubezpieczenia społeczne. Ograniczenie podstawy tych składek z umowy zlecenia świadczonej na rzecz innego (...)

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym

  , a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Przy czym zarówno umowa o dzieło jak i umowa zlecenie u tego samego pracodawcy (...)

 • Umowa zlecenie

  Mam zatrudnić pracownika na umowę zlecenie był on kiedyś naszym pracownikiem. Pracownik ma być zatrudniony jako kierowca, czy kierowca może być zatrudniony na umowę zlecenie? Czy może być (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym.  Umowa ma formę pisemną, zawierana jest między nianią a rodzicami albo rodzicem samotnie wychowującym dziecko. Umowa, którą (...)

 • Umowa zlecenie a urlop

  istnieje jakakolwiek możliwość uzyskania jakichkolwiek dni wolnych w takiej sytuacji? Zasadą w w prawie pracy jest, iż w przypadku, gdy umowa (choćby to była umowa zlecenie) odpowiada (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

  Zostalem zatrudniony na umowe-zlecenie w panstwowej firmie ze stawka 6zl/godz.Pracuje 12gdz.,nastepnie mam 24godz. przerwy i ponownie 12godz. pracy.I tak (...)

 • Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca (...)

 • Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło

  Mam pewien problem, chciałabym zatrudnić osobę, która uporządkuje teren przy moim domu po zimie. Zgłosił się pan, który zgodził się przyjąć (...)

 • umowa o prace + umowa zlecenie w jednej firmie

  czy pracując w firmie na umowę o prace mogę mieć także w tej samej firmie jednocześnie umowę zlecenie by pracodawca wypłacał mi nadgodziny bardzo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane