Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Co to jest umowa zlecenie? W umowie zlecenie przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Zobowiązanie biorącego (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . W braku odmiennej umowy zlecenie nie wygasa ani wskutek śmierci dającego zlecenie, ani wskutek utraty przez niego zdolności do czynności prawnych. Jeżeli jednak, zgodnie z umową, zlecenie (...)

 • Osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą a obowiązek opłacania składek ZUS - opinia prawna

  tu o dokumenty w rodzaju umowy z dzieckiem np.: umowa zlecenie, umowa o dzieło, pełnomocnictwo udzielone dziecku do działania w imieniu rodzica przy wykonywaniu określonych czynności związanych (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  przyjmujący zlecenie odpłatne, bez ważnego powodu, odpowiada wobec drugiej strony za powstałą z tego tytułu szkodę. Jakie są cechy charakterystyczne umowy o dzieło? Umowa o dzieło, podobnie (...)

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  -11 do końca lutego. W niektórych sytuacjach nie dostaniemy jednak takiej informacji i nie będziemy musieli rozliczać się z fiskusem. Umowa zlecenie bez składania PIT? Chodzi o sytuację, (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne

  umowa o pracę. W takim przypadku umowa zlecenie również podlega składkom na ubezpieczenia społeczne. Ograniczenie podstawy tych składek z umowy zlecenia świadczonej na rzecz innego (...)

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym

  , a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Przy czym zarówno umowa o dzieło jak i umowa zlecenie u tego samego pracodawcy (...)

 • Umowa zlecenie

  Mam zatrudnić pracownika na umowę zlecenie był on kiedyś naszym pracownikiem. Pracownik ma być zatrudniony jako kierowca, czy kierowca może być zatrudniony na umowę zlecenie? Czy może być (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym.  Umowa ma formę pisemną, zawierana jest między nianią a rodzicami albo rodzicem samotnie wychowującym dziecko. Umowa, którą (...)

 • Umowa zlecenie a urlop

  istnieje jakakolwiek możliwość uzyskania jakichkolwiek dni wolnych w takiej sytuacji? Zasadą w w prawie pracy jest, iż w przypadku, gdy umowa (choćby to była umowa zlecenie) odpowiada (...)

 • umowa o dzieło czy zlecenia ? kiedy stosować jedną kiedy drugą ?

  określonego terenu do porządku, pomalowanie danych powierzchni itp. – można by było mówić o umowie o dzieło. umowa o dzieło, umowa zlecenie

 • Umowa zlecenia a regulacje kodeksu pracy

  umów zlecenie nie mają też zastosowania przepisy o 40 godzinnym tygodniu pracy. Żeby można było stosować przepisy kodeksu pracy, należałoby wykazać, że zawarta umowa nie jest umową (...)

 • Zbieg zatrudnienia i umowy cywilnoprawnej

  ) podstawą stosunku pracy nie może być umowa cywilnoprawna jaką jest np. umowa o dzieło czy umowa zlecenie. umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, (...)

 • Praca na urlopie macierzyńskim

  chorobowego co do zasady nie ma przeszkód, aby pracownica skorzystała z takiego urlopu i jednocześnie wykonywała czynności związane z umową zlecenie. Jeżeli jednak umowa zlecenie pozostaje (...)

 • Zatrudnienie pomocy domowej

  ) przez agencję pracy tymczasowej. Agencja bierze na siebie wszystkie formalności, ale może się to przełożyć na koszty zatrudnienia. zatrudnienie, opiekunka, pomoc domowa, umowa o pracę, umowa (...)

 • Podatek od otrzymanych bonów towarowych

  Osoby zatrudnione na umowę zlecenie otrzymały bony towarowe z okazji świąt. Czy należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy i składkę na ubezpieczenie społeczne (umowa zlecenie, a (...)

 • Składki przy umowie zlecenia z pracodawcą

  Jakie składki zusowskie ma odprowadzić pracodawca od umowy zlecenia wystawionej własnemu pracownikowi? Zarówno stosunek pracy jak i umowa zlecenie stanowią tytuł do objęcia obowiązkowym

 • Umowa zlecenie a zakaz konkurencji

  cywilnoprawną, jaką jest umowa zlecenie, to nie może być tu mowy o obowiązku pracowniczym. Z zasady swobody umów, obowiązującej w polskim prawie cywilnym wynika możliwość zawarcia umowy (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  ) - podstawowe miejsce pracy; umowa o pracę na czas określony (pełny, II etat) na innej uczelni (3 lata stażu pracy na tej uczelni); umowa o dzieło czasowa; umowa zlecenie czasowa. (...)

 • Charakterystyka umowy zlecenia jako podstawy zatrudnienia

  . dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie (...)

 • Rozwiązanie umowy zlecenia

  organizowanie odpowiednich działań. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania (...)

 • Umowa agencyjna

  dający zlecenie nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli zaś prowizja została już agentowi wypłacona, podlega ona zwrotowi. Jakie obowiązki ma dający zlecenie? Dający zlecenie obowiązany (...)

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  zlecenie. Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Nie jest niezbędne określanie wymiaru godzinowego. (...)

 • Umowa o pracę i zlecenie a składka zdrowotna

  ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi również z innych tytułów. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne natomiast, to także tutaj stosunek pracy i umowa zlecenie są obowiązkowymi tytułami (...)

 • Umowa zlecenia z pracodawcą

  . znajdzie się zapis, iż za wykonanie zlecenia zleceniobiorca (pracownik) otrzyma  wynagrodzenie w kwocie, np. 960 zł brutto, to z  dniem 30.07.2004 r. umowa zostanie wykonana, dający zlecenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

  Zostalem zatrudniony na umowe-zlecenie w panstwowej firmie ze stawka 6zl/godz.Pracuje 12gdz.,nastepnie mam 24godz. przerwy i ponownie 12godz. pracy.I tak (...)

 • Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca (...)

 • Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło

  Mam pewien problem, chciałabym zatrudnić osobę, która uporządkuje teren przy moim domu po zimie. Zgłosił się pan, który zgodził się przyjąć (...)

 • umowa o prace + umowa zlecenie w jednej firmie

  czy pracując w firmie na umowę o prace mogę mieć także w tej samej firmie jednocześnie umowę zlecenie by pracodawca wypłacał mi nadgodziny bardzo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane