Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , obowiązki niani, wysokość wynagrodzenia oraz sposób i termin jego wypłaty, czas, na jaki umowa została zawarta, warunki i sposób zmiany, a także rozwiązania umowy. Umowa (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  pracę, umowa zlecenia i umowa o dzieło? Opinia prawnaNa czym polega umowa o pracę?Umowa o pracę jest szczególnego rodzaju umową, gdyż jej zawarcie powoduje nawiązanie (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  tytuł do ubezpieczeń emerytalnego i rentowym. Oznacza to, że w czasie urlopu macierzyńskiego i pobierania zasiłku macierzyńskiego pracownik podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenie pelen etat czy nalezy sie chorobowe i urlop

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenie pelen etat czy nalezy sie chorobowe i urlop, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca w trakcie zwolnienia chorobowego

  zawartą przez pracownika i pracodawcę umowę o zakazie konkurencji i pracownik miałby w taki sposób postąpić wbrew zawartej umowie o zakazie konkurencji). Nie ma zatem przeszkód, aby pracownik (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  ) - podstawowe miejsce pracy; umowa o pracę na czas określony (pełny, II etat) na innej uczelni (3 lata stażu pracy na tej uczelni); umowa o dzieło czasowa; umowa zlecenie (...)

 • Zatrudnienie pomocy domowej

  ) przez agencję pracy tymczasowej. Agencja bierze na siebie wszystkie formalności, ale może się to przełożyć na koszty zatrudnienia. zatrudnienie, opiekunka, pomoc domowa, umowa o pracę, umowa (...)

 • Warunki umowy o pracę na zastępstwo

  zastępowany pracownik; 3) czy może to być umowa zlecenie? Czy na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika, musimy zatrudnić nowego pracownika koniecznie na warunkach umowy (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  umowa taka została zawarta z pracodawcą, z którym osoby te pozostają w stosunku pracy, lub podmiot z którym zawarta została umowa zlecenia, w stosunku do osoby wykonującej taka umowę, jeżeli (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane