Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenie - czyli jaka?

  (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). zlecenie; umowa; umowa zlecenie, dzieło, należyta staranność

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  służbę zastępczą. Nie dostanie się zasiłku, jeśli inne osoby z rodziny, z którymi mieszka zainteresowany, mogą opiekować się dzieckiem.  Umowa uaktywniająca to umowa zlecenie (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  podstawę przyznania i wypłaty zasiłków.   Art. 60. 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich, a w szczególności gdy zaświadczenie lekarskie (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym.  Umowa ma formę pisemną, zawierana jest między nianią a rodzicami albo rodzicem samotnie wychowującym dziecko. Umowa, którą (...)

 • Umowa cywilnoprawna w czasie L4

  wykorzystujący zwolnienie od pracy w sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia. zwolnienie, lekarskie, umowa, dzieło, (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia

  wypowiedzenie umowy o pracę, a o której godzinie przedłożył zwolnienie lekarskie. praca, pracownik, pracodawca, zwolnienie, wypowiedzenie, umowa, zaświadczenie lekarskie, (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego

  Robiąc na złość pracodawcy pracownica poszła na zwolnienie lekarskie do dn. 30.11.2006 (zwolnienie 7 dni). Umowa o pracę zawarta jest na czas określony na 2 lata do 31.12.2007, (...)

 • Nowa umowa w czasie wypowiedzenia

  końcu warto również zwrócić uwagę na fakt, że uzyskał Pan zwolnienie lekarskie. Nie wiemy na jak długi okres otrzymał Pan to zwolnienie ani rodzaj (np. chory może lub nie może chodzić (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  , umowy cywilnoprawne, umowa zlecenia, umowa o dzieło, pozarolnicza działalność gospodarcza, opodatkowanie VAT, prawne więzy tworzące stosunek prawny, zwolnienie podmiotowe, zlecenie

 • Rozwiązanie umowy o pracę a zwolnienie lekarskie

  dni, ani też do 31.12, czyli do dnia kiedy umowa miała być rozwiązana za porozumieniem stron? Ale co ważniejsze czy rozwiązanie umowy jest ważne, czy umowa ulega automatycznie przedłużeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane