Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  Jeśli zamierzasz podpisać umowę cywilnoprawną, to dowiedz się, czym różni się umowa zlecenia od umowy o dzieło i czy będziesz musiał opłacać ubezpieczenia społeczne. Umowa (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  zakończenia stosunku zlecenia bez względu na motywy, jakimi kierował się wypowiadający jak i swobodę zrzeczenia się przez strony możliwości rozwiązania stosunku zlecenia a zabroniono jedynie (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  pracę, umowa zlecenia i umowa o dzieło? Opinia prawnaNa czym polega umowa o pracę?Umowa o pracę jest szczególnego rodzaju umową, gdyż jej zawarcie powoduje nawiązanie (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  charakterze cywilnoprawnym. Ustalenia takiego może dokonać jedynie właściwy sąd pracy w trakcie przeprowadzonego postępowania procesowego. zakaz konkurencji, samozatrudnienie, umowa zlecenia, (...)

 • Skutki prawne ogłoszenia upadłości przez leasingobiorcę - opinia prawna (Opinia sporządzona na starym prawie upadłościowym)

  ogłoszenia postanowienia o upadłości. Innymi słowy, umowa zlecenia (zlecenie dane przez upadłego) wygasła z mocy prawa w wyniku ogłoszenia postanowienia o upadłości i nie „nabrała” (...)

 • Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  rozumie się umowy - zlecenie oraz dzieło – klasyczne umowy cywilnoprawne. Umowa zlecenia (oraz umowa o świadczenie usług, do których stosuje się odpowiednio przepisy o zleceniu) (...)

 • Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  , to nie nazwa (umowa o dzieło, umowa zlecenia, umowa o pracę) decyduje o rodzaju stosunku prawnego lecz jego treść. Warto więc zwrócić uwagę, czy zwierając umowę cywilnoprawną (...)

 • Forma stosunku cywilnoprawnego z radcą prawnym lub adwokatem

  reprezentowania klienta przed sądem niezbędne jest pełnomocnictwo udzielone na piśmie. Potwierdza to m. in. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 29 listopada 2006r. sygn. II CSK 208/2006). Umowa zlecenia (...)

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  Czy umowa zlecenia może być nieodpłatna? Umowa zlecenia jest umową starannego działania, a nie jak w przypadku umowy o dzieło umową oznaczonego rezultatu. Zleceniobiorca powinien (...)

 • Umowa zlecenie podobna do umowy o pracę

  pani Y będzie wykonywała czynności faktyczne na rzecz firmy X, umowa od 1X , że pani Y będzie wykonywała czynności faktyczne do 30 X 2004 r., trzecia umowa od 1 XI do 6 I 2005 r. też zlecenia (...)

 • Umowa zlecenia. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  . Gdy i tak musimy złożyć deklarację, a spełniono powyższe warunki dotyczące ryczałtu, zarobków z umowy zlecenia po prostu nie wpisujemy w PIT. Umowa zlecenia ze stawką godzinową Może (...)

 • Zakwalifikowanie umowy jako umowa o pracę

  , prawo cywilne, kodeks cywilny, umowa zlecenia, ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ubezpieczenie emerytalne i rentalne, chorobowe, zdrowotne, nazwa umowy, tytuł umowy

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  obowiązku zmiany dokonane na niekorzyść ubezpieczającego nie są skuteczne, a umowa jest zawarta zgodnie z warunkami oferty. § 2. W braku sprzeciwu umowa dochodzi do skutku zgodnie z (...)

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  ubezpieczeniu zdrowotnemu. Nieodpłatna umowa zlecenia nie powinna też mieć konsekwencji w zakresie Funduszu Pracy i FGŚP.Nieodpłatna umowa zlecenia nie będzie też powodowała (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne

  umowa o pracę. W takim przypadku umowa zlecenie również podlega składkom na ubezpieczenia społeczne. Ograniczenie podstawy tych składek z umowy zlecenia świadczonej na rzecz innego (...)

 • Umowa zlecenie

  takiego obowiązku, jednak jak powszechnie się wskazuje umowa zlecenia powinna zawierać dokładny opis (przedmiot) zlecenia. Stwierdzenie "Kierowca - przewóz towaru" nie (...)

 • Osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą a obowiązek opłacania składek ZUS - opinia prawna

  ;re ostatecznie przesądzają czy jest to umowa zlecenia, o dzieło czy ewentualnie jeszcze inna umowa nazwana bądź też nienazwana. W pytaniu nr 3 wskazana jest możliwość podpisania z (...)

 • Umowa zlecenia z pracodawcą

  zlecenia odpowiednią klauzulę dotyczącą czasu obowiązywania umowy i wypłaty wynagrodzenia. Jeśli umowa zlecenia zostanie zawarta na okres kilku miesięcy np. od dnia 01.03.2004 r. do (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  umowa taka została zawarta z pracodawcą, z którym osoby te pozostają w stosunku pracy, lub podmiot z którym zawarta została umowa zlecenia, w stosunku do osoby wykonującej taka umowę, (...)

 • Czy komornik może zająć wynagrodzenie za zlecenie

  udział we wszelkich funduszach pozostających w związku ze stosunkiem pracy. W orzecznictwie podkreśla się, że inne umowy o świadczenie usług, jak np. umowa agencyjna lub umowa zlecenia, (...)

 • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

  zwolnienie? Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną. Nie mają do niej zastosowania przepisy kodeksu pracy, który dla pracownic w ciąży przewiduje szczególne zasady ochronne. Jeżeli więc (...)

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo umowy o dzieło, jeżeli umowa (...)

 • Wypowiedzenie terminowej umowy zlecenia

  wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów. Powstaje więc pytanie, czy skoro strony zawarły umowę zlecenia na czas określony, to należy uznać tym samym, iż zrzekły się możliwości wypowiedzenia (...)

 • Umowa zlecenia pomiędzy adwokatem a jego klientem

  W jakiej formie zawierana jest umowa zlecenia pomiędzy adwokatem a jego klientem? Umowa zlecenia nie musi być zawarta na piśmie, uznać można, że może zostać zawarta (...)

 • Umowa o dzieło czy umowa zlecenia

  , by starania przyjmującego zamówienia doprowadziły do konkretnego, w przyszłości indywidualnie oznaczonego rezultatu. Umowa zlecenia nie akcentuje tego rezultatu jako koniecznego do osiągnięcia, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • umowa zlecenia a składki zus

  Witam! Jestem zatrudniona na umowę o pracę gdzie są odprowadzane składki ZUS. Równocześnie pracuję na umowę zlecenia ( biuro odprowadza składki (...)

 • Umowa zlecenia

  Witam. Otóż mam takie pytanie. Chodzi mi o podjęcie pracy na umowę zlecenia i możliwość jej wypowiedzenia. Przepisy kc mówią, że przyjmujący (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane