Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenie - czyli jaka?

  wynagrodzenia, które w razie braku odmiennych postanowień należy się z dołu (tj. po wykonaniu zlecenia). Jeśli umowa zlecenia nie zawiera zastrzeżenia o wynagrodzeniu to przyjmuje (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  zakończenia stosunku zlecenia bez względu na motywy, jakimi kierował się wypowiadający jak i swobodę zrzeczenia się przez strony możliwości rozwiązania stosunku zlecenia a zabroniono jedynie (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  pracę, umowa zlecenia i umowa o dzieło? Opinia prawnaNa czym polega umowa o pracę?Umowa o pracę jest szczególnego rodzaju umową, gdyż jej zawarcie powoduje nawiązanie (...)

 • Porada prawna na temat umowa zlecenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa zlecenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  charakterze cywilnoprawnym. Ustalenia takiego może dokonać jedynie właściwy sąd pracy w trakcie przeprowadzonego postępowania procesowego. zakaz konkurencji, samozatrudnienie, umowa zlecenia, (...)

 • Skutki prawne ogłoszenia upadłości przez leasingobiorcę - opinia prawna (Opinia sporządzona na starym prawie upadłościowym)

  ogłoszenia postanowienia o upadłości. Innymi słowy, umowa zlecenia (zlecenie dane przez upadłego) wygasła z mocy prawa w wyniku ogłoszenia postanowienia o upadłości i nie „nabrała” (...)

 • Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  rozumie się umowy - zlecenie oraz dzieło – klasyczne umowy cywilnoprawne. Umowa zlecenia (oraz umowa o świadczenie usług, do których stosuje się odpowiednio przepisy o zleceniu) (...)

 • Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  , to nie nazwa (umowa o dzieło, umowa zlecenia, umowa o pracę) decyduje o rodzaju stosunku prawnego lecz jego treść. Warto więc zwrócić uwagę, czy zwierając umowę cywilnoprawną (...)

 • Forma stosunku cywilnoprawnego z radcą prawnym lub adwokatem

  reprezentowania klienta przed sądem niezbędne jest pełnomocnictwo udzielone na piśmie. Potwierdza to m. in. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 29 listopada 2006r. sygn. II CSK 208/2006). Umowa zlecenia (...)

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  Czy umowa zlecenia może być nieodpłatna? Umowa zlecenia jest umową starannego działania, a nie jak w przypadku umowy o dzieło umową oznaczonego rezultatu. Zleceniobiorca powinien (...)

 • Umowa zlecenie podobna do umowy o pracę

  pani Y będzie wykonywała czynności faktyczne na rzecz firmy X, umowa od 1X , że pani Y będzie wykonywała czynności faktyczne do 30 X 2004 r., trzecia umowa od 1 XI do 6 I 2005 r. też zlecenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • umowa zlecenia a składki zus

  Witam! Jestem zatrudniona na umowę o pracę gdzie są odprowadzane składki ZUS. Równocześnie pracuję na umowę zlecenia ( biuro odprowadza składki (...)

 • Umowa zlecenia

  Witam. Otóż mam takie pytanie. Chodzi mi o podjęcie pracy na umowę zlecenia i możliwość jej wypowiedzenia. Przepisy kc mówią, że przyjmujący (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane