Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  korygującego.  Co przygotować przed zgłoszeniem w ZUS? Porozmawiaj z nianią. Poproś o jej dane i potrzebne informacje.Przygotuj umowę, którą podpiszesz z nianią. Podpisz (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  zainteresowanego, wpisowi do rejestru patentowego. Uprawniony z licencji wyłącznej wpisanej do rejestru może na równi z uprawnionym z patentu dochodzić roszczeń z powodu naruszenia (...)

 • Jak legalnie zatrudnić nianię i pomoc domową?

  Ubezpieczeń Społecznych może opłacić składki? ZUS może opłacić składki w momencie, gdy zostaną spełnione trzy warunki jednocześnie. Pierwszym z nich jest zgłoszenie przez rodzica, zatrudnionej (...)

 • Porada prawna na temat umowa z nianią wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa z nianią wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  wzoru przemysłowego i wprowadzonych do obrotu po wygaśnięciu prawa z rejestracji udzielonego na taki wzór.   Skoro wzór nie został zarejestrowany, należy sprawdzić, czy wzór (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  wynalazek, wzór użytkowy albo wzór przemysłowy do korzystania. Art. 21. W przypadku przekazania wynalazku, wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego do korzystania zgodnie z art. (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  ust. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.  4. Pracownik, który złożył egzamin wymagany zgodnie z ust. 3, może uzyskać uprawnienia eksperta z pominięciem okresu asesury.   Art. (...)

 • Zajmujesz się akwizycją? Sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

  kiedy umowa zostałą wykonana. Jakie są następstwa odstąpienia przez konsumenta od umowy zawartej z akwizytorem?Jeśli konsument skorzysta z prawa odstąpienia, to:umowa jest uważana (...)

 • Opieka nad darczyńcą a kwestie podatkowe

  opieki nad nianią. Mogę prosić o szczegóły ? M.in. ile lat opieki? Tak, to prawda, jest taka możliwość. Wynika to z art. 16 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn, który przewiduje (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  Gwarancyjny, o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. z 2000 r. Nr 9, poz. 131, z późn. zm.)[4], w przypadku zaspokajania roszczeń z (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  którego przystąpił oszczędzający albo 3) z programu emerytalnego, w przypadkach, o których mowa w przepisach o pracowniczych programach emerytalnych, do instytucji finansowej, z którą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane