Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenia z lekarzem

  wyklucza to jednak świadczenia pracy przez lekarza na podstawie tzw. umów zlecenia (czyli umów cywilnoprawnych) pod warunkiem, że w rzeczywistości nie spełniają przesłanek stosunku pracy z art. 5 (...)

 • Umowa o dzieło z NZOZ

  świadczenie usług przez 1-2 godzin tygodniowo. W każdym jednak razie forma umowy zależy od rodzaju zobowiązania, które przyjmuje na siebie strona umowy. NZOZ, umowa zlecenia, umowa o dzieło, (...)

 • Dochody osoby bezrobotnej

  wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych,  spowoduje (...)

 • Porada prawna na temat umowa z lekarzem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa z lekarzem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych

  partnerska powstaje z chwilą wpisu do rejestru.   Przepisy ogólne Rozdział 1 Art. 95. § 1. Partner nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania spółki powstałe w związku z wykonywaniem (...)

 • Emerytura w Unii Europejskiej - opinia prawna

  . Z analizy powyższych przepisów wynika, że osoba będąca na terenie Polski wspólnikiem spółki jawnej (nawet, gdy jest jednocześnie zatrudniona w innym z państw unijnych) (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. (...)

 • Lekarz sądowy - skuteczny oręż w walce z przewlekającymi sprawy sądowe

  postępowania z powodu choroby. Nowe regulacje zapewnią też jednolite zasady usprawiedliwiania nieobecności uczestników postępowań karnych i cywilnych. Kto ma być lekarzem sądowym? Lekarzem (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  (sprawozdanie likwidacyjne) i po zakończeniu likwidacji, likwidatorzy powinni ogłosić w siedzibie spółki to sprawozdanie i złożyć je sądowi rejestrowemu, z jednoczesnym zgłoszeniem wniosku o wykreślenie (...)

 • Księgowanie faktur

  Od 3 lat prowadzę indywidualną działalność gospodarczą - sklep spożywczo-przemysłowy. Z tego tytułu jestem czynnym płatnikiem VAT. Z wykształcenia jestem lekarzem i planuję we wpisie (...)

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego

  Jestem lekarzem zatrudnionym w oddziale szpitalnym od 4 lat (umowa o pracę na czas nieokreślony). Czy dyrektor szpitala może mi odmówić podpisania zgody na urlop bezpłatny na okres 3 m-cy jeśli (...)

 • Tylko lekarze sądowi będą mogli usprawiedliwiać nieobecność uczestników postępowania karnego i cywilnego

  Czemu mają służyć nowe regulacje?Z dniem z dniem 1 lutego 2008 r. wejdzie w życie większość przepisów ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o lekarzu sądowym. Czynności procesowe (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 151-200)

  . Dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu "spółka z o.o." lub "sp. z o.o." Art. 161. § 1. Z chwilą zawarcia umowy spółki z ograniczoną (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Kodeks pracy

  ; § 1. Z dniem śmierci pracodawcy umowy o pracę z pracownikami wygasają, z zastrzeżeniem przepisu § 3. § 2. Pracownikowi, którego umowa o pracę wygasła (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  reguluje sposób korzystania z rzeczy wspólnej. Każdy ze współwłaścicieli zgodnie z istotą współwłasności ma prawo korzystać z całej rzeczy wspólnej (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  że umowa stanowi inaczej.  2. Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa o korzystanie z utworu, zwana dalej „licencją”, obejmuje pola (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  samochodu na rzecz firmy wskazanej przez leasingobiorcę. Zgodnie z zapisami z umowie, firma leasingowa wypłaciła z tego tytułu leasingobiorcy kwotę 10.000 zł. Niezależnie od innych skutków (...)

 • Kodeks cywilny

  czynności prawnej w granicach pierwotnego umocowania, czynność prawna jest ważna, chyba że druga strona o wygaśnięciu umocowania wiedziała lub z łatwością mogła się dowiedzieć.Art. 106. Pełnomocnik (...)

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  kwietnia 2008 r. o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą Polską a Kanadą, Umowa z dnia 25 lutego 2009 r. o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą Polską a Republiką (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  , który spełnił świadczenie ubezpieczeniowe. Dzięki nowelizacji z grona regresowo odpowiedzialnych wyłącza się jedynie domowników ubezpieczającego, jednak z wyjątkiem tych (...)

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  to niezwykle silna broń w starciu z nieuczciwym deweloperem, który przykładowo zawiera kilka umów przedwstępnych z nabywcami, aby potem móc wybrać jednego z nich i (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  . - Kodeks cywilny (tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 121, z późn. zm.) - art. 353[1]. Źródło np.: www.zus.pl umowa zlecenia, umowa o dzieło, ubezpieczenia (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  zagrożenie. Z dala od obcych ludzi... Trzeba uczulić małoletnich na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami. Rodzice, nauczyciele czy inni opiekunowie powinni wiedzieć (...)

 • Zmiany dotyczące lekarzy systemu PRM

  ratunkowej do 1 stycznia 2018 r. Jeżeli tego nie zrobi, przestanie być lekarzem systemu. Podstawa prawna: ustawa z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. z (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  niepełnosprawności (osoba, która ukończyła 16 lat) z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • błąd pracodawcy w naliczaniu godzin

  Witam ,jestem lekarzem pracuje w prywatnej przychodni.0d 5 lat pracuje w tym samym wymiarze godzin-102 godz miesięcznie w tym jedna sobota w mcu -6 godz.W (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane