Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustna umowa przedwstępna najmu

  . Zatem i umowa przedwstępna może być w formie ustnej, aby można było się domagać zawarcia umowy definitywnej najmu. Trudność powstaje na gruncie postępowania dowodowego i udowodnienia treści umowy

 • Data zawarcia umowy a późniejsze jej spisanie

  , umowa ustna, umowa pisemna, spisanie umowy

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  zasadzie żądać od zakładu ubezpieczeń zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego poniesionych jedynie w okresie naprawy samochodu.”   ubezpieczenie majątkowe, odpowiedzialność (...)

 • Porada prawna na temat umowa wynajmu ustna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa wynajmu ustna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustny wynajem mieszkania

  wynajmującego uciążliwe – uznanie umowy za zawartą na czas nieokreślony i obowiązek zachowania terminów i powodów wypowiedzenia najmu. ustna umowa, zawarcie umowy, wynajem mieszkania, (...)

 • Granice swobody umów a umowa agencyjna

  na 15% i żąda zwrotu jej nadpłaty. Ja się nie chcę z tym zgodzić, gdyż uważam, że umowa ustna została zrealizowana i nie było w tym zakresie (obliczanie prowizji, podatku i odprowadzanie (...)

 • Forma zawarcia umowy w prawie cywilnym

  złotych, powinna być stwierdzona pismem. czynność prawna, umowa, ustna, prawo cywilne, zawarcie umowy

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wątpliwości, że taka umowa powinna być zawarta przez współwłaścicieli. Szczególnie ważne jest, żeby umowa została zawarta przez wszystkich współwłaścicieli, gdyż (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  Umowa najmu mieszkania została zawarta w formie "ustnej" na czas określony. Czy w takim razie właściciel może wejść do mieszkania i przeprowadzać remont lub zamieszkać jeżeli umowa już wygasła

 • Ustny podział majątku

  podziału reszty majątku na połowę, będąc już prawowitą właścicielką mieszkania. Umowa ustna została zawarta bez żadnych świadków. Czy dana umowa ustna pozostaje wiążąca, (...)

 • Skutki prawne nieodebrania zamówionej usługi lub rzeczy - opinia prawna

  podanie przez niego tytułu zapłaty (tj. faktury Vat). Sama umowa może być zawarta w formie ustnej. Zawarcie jej jednak w tej formie rodzi problemy dowodowe, że taką umowę zawarto. Kwestie podatkowe W (...)

 • Wstrzymanie egzekucji komorniczej alimentów

  prawna, jeśli istnieją dowody świadczące o tym, że taka umowa miała miejsce? Fakt wyjazdu żony w żaden sposób nie daje ojcu argumentu dla powództwa przeciwegzekucyjnego. Co innego jednak umowa (...)

 • Najem lokalu od cudzoziemca

  miejsce zamieszkania w Szwajcarii z wynajmu nieruchomości w Polsce będzie zatem podlegał opodatkowaniu w Polsce, na takich samych zasadach jak wobec osób mających miejsce zamieszkania w Polsce. (...)

 • Ważność ustnej umowy

  Czy w ogóle, a jeśli tak to kiedy obowiązuje ustna umowa? Co do zasady forma czynności prawnych jest dowolna. Oznacza to, że umowy mogą być sporządzane w formie ustnej. Przepisy wprowadzają

 • Wynajem a umowa użyczenia

  koniecznie zrobić darowiznę, aby ona mogła wynajmować działkę? Jeśli sama umowa użyczenia wystarczy - to czy my musimy składać jakieś oświadczenie w Urzędzie, że dochód z wynajmu będzie (...)

 • Ustna umowa pożyczki - ograniczenia dowodowe

  naszych pieniędzy, z uwagi na występujące ograniczenia dowodowe. umowa pożyczki, pożyczka, ograniczenie dowodowe, ustna umowa

 • Zawarcie umowy w formie ustnej

  , zawarcie umowy, umowa ustna, zawieranie umów

 • Poinformowanie pracownika o przedłużeniu umowy

  Otrzymałam pracę w Miejskim Ośrodku pomocy społecznej i umowa została zawarta na okres próbny -3 miesięcy. Wkrótce, za kilka dni kończy mi się umowa zawarta na ten okres, ale pracodawca nic (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego

  czynszu nie przekracza w proporcji do okresu wynajmu kwoty 50.000 zł rocznie, to podatnik będzie korzystał z tzw. zwolnienia podmiotowego z VAT i nie jest zobowiązany do rejestracji jako podatnik VAT

 • Umowa ustna, typy umów

  elektronicznego)– pisemna z datą pewną– pisemna z podpisem notarialnie poświadczonym– akt notarialny. umowa, ustna, typy, umów

 • Założenie spółki jawnej

  Forma umowy spółki jawnej Umowa spółki jawnej musi mieć formę pisemną pod rygorem nieważności. Oznacza to, że umowa ustna wspólników co do prowadzenia działalności

 • Odstąpienie od umowy

  z treścią art. 389 § 1 k.c umowa, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (umowa przedwstępna), powinna określać istotne postanowienia (...)

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  % od nadwyżki ponad kwotę stanowiącą równowartość  4000 euro.        A co w przypadku wynajmu tablic reklamowych?   Umowa wynajmu tablic reklamowych (...)

 • Ustna lub dorozumiana umowa o pracę

  , która swoimi przesłankami stanowi umowę o pracę (praca pod kierownictwem, 40 godzinny tydzień pracy) to czy sąd może stwierdzić że umowa - pomimo niepodpisania - faktycznie została zawarta? Umowa (...)

 • Rolnik agroturysta

  . ze względów dowodowych. Zob. Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy drobni przedsiębiorcy, VAT, rolnik, wynajem pokoi, gospodarstwo

 • Forma umowy z biurem rachunkowym

  ), składającego rzecz na przechowanie, obciąża dowód wydania takiego przedmiotu. Dowodem takim może być np. pokwitowanie. umowa, forma, biuro rachunkowe, umowa przechowania, dokumentacja, pracownicza, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • alimenty, a długi?

  Mam problem, syn męża pożyczył od nas pieniądze i teraz nie chce ich zwrócić twierdząc że go nie stać, czy można ten dług potrącić mu z alimentów? (...)

 • Właściciel łamie umowę, i co teraz?

  Witam. Mam problem z właścicielką mieszkania, które wynajmujemy. Przy wynajmie nie sporządzaliśmy umowy pisemnej, a jedynie umówiliśmy się ustnie, (...)

 • kto jest właścicielem samochodu

  Kto jest właścicielem samochodu zakupionego 5 ;at temu w trakcie trwania małżeństwa? Samochód kupił mąż na fakturę Vat na swoją firmę. Samochód (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane