Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustna umowa przedwstępna najmu

  . Zatem i umowa przedwstępna może być w formie ustnej, aby można było się domagać zawarcia umowy definitywnej najmu. Trudność powstaje na gruncie postępowania dowodowego i udowodnienia treści umowy

 • Data zawarcia umowy a późniejsze jej spisanie

  , umowa ustna, umowa pisemna, spisanie umowy

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  zasadzie żądać od zakładu ubezpieczeń zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego poniesionych jedynie w okresie naprawy samochodu.”   ubezpieczenie majątkowe, odpowiedzialność (...)

 • Porada prawna na temat umowa wynajmu ustna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa wynajmu ustna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustny wynajem mieszkania

  wynajmującego uciążliwe – uznanie umowy za zawartą na czas nieokreślony i obowiązek zachowania terminów i powodów wypowiedzenia najmu. ustna umowa, zawarcie umowy, wynajem mieszkania, (...)

 • Granice swobody umów a umowa agencyjna

  na 15% i żąda zwrotu jej nadpłaty. Ja się nie chcę z tym zgodzić, gdyż uważam, że umowa ustna została zrealizowana i nie było w tym zakresie (obliczanie prowizji, podatku i odprowadzanie (...)

 • Forma zawarcia umowy w prawie cywilnym

  złotych, powinna być stwierdzona pismem. czynność prawna, umowa, ustna, prawo cywilne, zawarcie umowy

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wątpliwości, że taka umowa powinna być zawarta przez współwłaścicieli. Szczególnie ważne jest, żeby umowa została zawarta przez wszystkich współwłaścicieli, gdyż (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  Umowa najmu mieszkania została zawarta w formie "ustnej" na czas określony. Czy w takim razie właściciel może wejść do mieszkania i przeprowadzać remont lub zamieszkać jeżeli umowa już wygasła

 • Ustny podział majątku

  podziału reszty majątku na połowę, będąc już prawowitą właścicielką mieszkania. Umowa ustna została zawarta bez żadnych świadków. Czy dana umowa ustna pozostaje wiążąca, (...)

 • Skutki prawne nieodebrania zamówionej usługi lub rzeczy - opinia prawna

  podanie przez niego tytułu zapłaty (tj. faktury Vat). Sama umowa może być zawarta w formie ustnej. Zawarcie jej jednak w tej formie rodzi problemy dowodowe, że taką umowę zawarto. Kwestie podatkowe W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • alimenty, a długi?

  Mam problem, syn męża pożyczył od nas pieniądze i teraz nie chce ich zwrócić twierdząc że go nie stać, czy można ten dług potrącić mu z alimentów? (...)

 • Właściciel łamie umowę, i co teraz?

  Witam. Mam problem z właścicielką mieszkania, które wynajmujemy. Przy wynajmie nie sporządzaliśmy umowy pisemnej, a jedynie umówiliśmy się ustnie, (...)

 • kto jest właścicielem samochodu

  Kto jest właścicielem samochodu zakupionego 5 ;at temu w trakcie trwania małżeństwa? Samochód kupił mąż na fakturę Vat na swoją firmę. Samochód (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane