Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wątpliwości, że taka umowa powinna być zawarta przez współwłaścicieli. Szczególnie ważne jest, żeby umowa została zawarta przez wszystkich współwłaścicieli, gdyż (...)

 • Po co studentowi umowa najmu?

  oraz wzajemne rozliczenia z tym związane. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl umowa najmu, studenci, najem mieszkania, najemca, umowa, kaucja zwrotna

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  obowiązek spłacenia Pańskiej żony w kwocie odpowiadającej połowie wartości rzeczonego mieszkania. Wartość poszczególnych składników majątku ustala przy tym sąd. Co się tyczy dochodu z wynajmu (...)

 • Porada prawna na temat umowa wynajmu mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa wynajmu mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  lub umowa deweloperska, ewentualnie warunkowo również umowa przedwstępna lub dane zawarte w prospekcie informacyjnym dotyczącym przedsięwzięcia deweloperskiego; w ww. kontekście wskazania (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  , a właściciele mieszkania nie musieliby się rozliczać z polskim fiskusem? Zakładając, że właściciele mieszkania są rezydentami podatkowymi USA, w zakresie opodatkowania zysków z najmu nieruchomości (...)

 • Nabycie mieszkania z lokatorem - opinia prawna

  opiniującej dobrym miernikiem tejże szkody mogą być koszty wynajmu mieszkania do czasu wyprowadzenia się obecnego lokatora i przeprowadzenia w mieszkaniu stosownego remontu. lokator, nabycie (...)

 • Czy możesz sprzedać albo wynająć lokal będący przedmiotem spółdzielczego lokatorskiego albo własnościowego prawa do lokalu?

  następstwie wynajmu zwiększy się ilość osób zamieszkujących lokal, gdyż wówczas czynsz „pójdzie w górę”. Zawarte umowy w zakresie korzystania z lokalu wygasają

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania

  . stawką 8,5%, dopóki nie przekroczą równowartości 4 tys. euro, czyli 15.934 zł - od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20%. umowa najmu, najem mieszkania, zasady ogólne, skala podatkowa, (...)

 • Czynsz za mieszkanie zakładowe

  nawet tego samego mieszkania) będzie znacząca. O tym jaka ona jest w poszczególnym przypadku będzie decydować konkretna umowa najmu, albo np. obowiązujący statut. Podając nowy sposób rozliczenia (...)

 • Wynajem mieszkania nie przez właściciela

  Brat jest właścicielem mieszkania w Polsce. Na stale przebywa za granicą. Nie rozlicza się w Polsce z dochodów. Czy może zlecić siostrze prawo do wynajmu tego mieszkania i czerpania z (...)

 • Wygaśnięcie najmu a podnajem

  dzieckiem, skoro umowa będzie tylko między właścicielem a mężczyzną, gdyby okazało się, że nie chcą opuścić mieszkania? Proszę o wskazanie problemów, jakie mogą wystąpić, o ile w (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  mieszkanie. Proszę o informację, jaki procent wartości mieszkania wynosi amortyzacja w 2008 r. (w poprzednich latach było to 2,5 lub 1,5%)? Jaki dokument/ustawa/etc. o tym mówi? Czy umowa kupna (...)

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu

  spełnione.  Umowa najmu dochodzi do skutku poprzez złożenie stosownych oświadczeń wynajmującego oraz najemcy. Dlatego wszelkie jej modyfikacje (czyli także wysokość czynszu) mogą dokonywać (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  . terminowo) możliwość zbycia mieszkania zakupionego poprzez skorzystanie z członków spółdzielni z prawa pierwokupu. Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem (...)

 • Środki ochrony własności

  „wdarcie się do cudzego mieszkania” w rozumieniu niniejszego przepisu. Okoliczność ”wdarcia się” można uwiarygodnić przedstawiając dokument stwierdzający skuteczne wypowiedzenie

 • Oddanie w najem użyczonego mieszkania

  Mój teść jest właścicielem mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo), którego nie używa. Czy może użyczyć mi tego mieszkania na czas nieoznaczony z jednoczesnym wyrażeniem zgody na (...)

 • Gminne lokale tylko dla ubogich

  mieszkania. Koniec z dziedziczeniem czynszówek Mieszkania komunalne nie będą ponadto przechodzić z pokolenia na pokolenie bez sprawdzania dochodów rodziny. Według projektu umowa (...)

 • Odstępne za mieszkanie czynszowe

  nie istnieć, albo istnieć, ale utracić moc na skutek jakichś okoliczności (np.: uznania umowy za nieważną). W tym przypadku podstawa taką mogłaby być umowa pośrednictwa w najęciu lokalu (byłaby (...)

 • Podnajem pokoju w użyczonym mieszkaniu

  używania. Tak więc, w przypadku przedstawionym przez Panią konieczne jest uzyskanie zgody rodziców. Umowa zawarta z osoba trzecia będzie umową najmu. Informacje na temat zawierania umowy najmu (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

  Właściciel mieszkania wynajmuje osobie niespokrewnionej mieszkanie na podstawie umowy najmu lokalu. Umowa podpisana jest w ten sposób, że oprócz ceny wynajmu korzystający będzie opłacał (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  , jak np. karta czasowego pobytu, bądź dokument potwierdzający zameldowanie w kraju, umowa o pracę, umowa najmu mieszkania, itp. dokumenty, świadczące o wyborze miejsca zamieszkania w (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  darowizny mieszkania (nawet z zastrzeżonym prawem dożywocia), to składnik majątkowy w postaci mieszkania wyjdzie z majątku spadkodawczyni. Małżonek spadkodawczyni nie będzie dziedziczył tego (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  zasadzie żądać od zakładu ubezpieczeń zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego poniesionych jedynie w okresie naprawy samochodu.”   ubezpieczenie majątkowe, odpowiedzialność (...)

 • Skarga na burmistrza

  Pani gminie nie uchwalono zasad wynajmu, o których była mowa na początku informacji (- taka uchwała powinna być podjęta). gmina, zgoda, umowa najmu, rada gminy, burmistrz, umwoa, zawarcie umowy

 • Postępowanie eksmisyjne

  musiał złożyć pozew o ochronę własności z art. 222 kodeksu cywilnego, a następnie w razie uzyskania wyroku nakazującego opuszczenie przez byłego już wtedy lokatora mieszkania, może Pan skierować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • wynajem mieszkania - koniec umowy

  Witam Jaki jest tok postepowania w przypadku gdy umowa wynajmu mieszkania jest podpisana na czas okreslony i skonczyla sie (umowa najmu okazjonalnego) (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania ?

  Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane