Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skutki prawne nieodebrania zamówionej usługi lub rzeczy - opinia prawna

  podanie przez niego tytułu zapłaty (tj. faktury Vat). Sama umowa może być zawarta w formie ustnej. Zawarcie jej jednak w tej formie rodzi problemy dowodowe, że taką umowę zawarto. Kwestie podatkowe W (...)

 • Umowa ustna, typy umów

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w polskim prawie funkcjonuje umowa ustna, jeśli tak to czy jest wiążąca dla stron? Ogólne przepisy dotyczące formy czynności prawnych reguluje kodeks

 • Ustne zawarcie umowy

  cywilnego oraz ustawy o ochronie praw lokatorów. Najemcę będą w szczególności chroniły okresy wypowiedzenia. kodeks cywilny, prawo cywilne, użyczenie, najem, lokator, odszkodowanie, szkoda, (...)

 • Opinia prawna na temat umowa ustna kodeks cywilny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa ustna kodeks cywilny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do zajmowania lokalu a umowa dożywocia

  bezzasadny. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo zobowiązań, prawo rzeczowe, umowa najmu, umowa użyczenia, umowa dożywocia, najem, użyczenie, dożywocie, własność, współwłasność, (...)

 • Istota umowy zlecenia

  ) nie regulują wymogów czasu trwania tej umowy. Strony w dowolny sposób mogą umówić się na wykonanie jej w określonym terminie. istota, umowy, zlecenia, kodeks, cywilny

 • Kodeks cywilny

  umowa została zawarta, odpowiedni termin do potwierdzenia umowy; staje się wolna po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.§ 3. W braku potwierdzenia ten, kto zawarł umowę w cudzym imieniu, obowiązany

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  stosuje się również do przedstawiciela, który przekroczył granice swego umocowania. Kodeks cywilny umowa agencyjna - w razie gdy agent zawierający umowę w imieniu dającego (...)

 • Przeniesienie aktywów w drodze darowizny

  wypadkowemu (z obu tytułów – podwójna składka). Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. prawo cywilne, prawo ubezpieczeń społecznych, prawo podatkowe, prawo spółek, kodeks cywilny, (...)

 • Odsetki od umowy pożyczki zawartej w formie ustnej

  biorącego pożyczkę). pożyczka, umowa pożyczki, forma, pisemna, ustna, zawarcie, zachowanie, odsetki umowne, ustawowe, żądanie, zwrot

 • Dochodzenie zwrotu pożyczki

  zapłaty. Przypominamy, iż pozew należy wnieść w dwóch egzemplarzach - dla sądu i pozwanego. pożyczka, umowa, ustna, dochodzenie, postępowanie, sądowe, uproszczone, nakaz, zapłaty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane