Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ugoda, czyli tani i szybki sposób na rozwiązanie sporów

  nie może samodzielnie dysponować uprawnieniami. Art. 47712 wprost zabrania zawierania ugody w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Nie można również zawrzeć ugody w sprawach, (...)

 • Ugoda pozasądowa

  , postanowienia ugody są częściej wykonywane niż orzeczenia sądowe. Jedakże z drugiej strony, należy pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do ugody sądowej, nie stanowi ona tytułu egzekucyjnego. (...)

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  ugody zawartej przed sądem polubownym za granicą, jeżeli strona wykaże, że: nie było  zapisu na sąd polubowny, zapis na sąd polubowny jest nieważny, bezskuteczny albo utracił moc według (...)

 • Porada prawna na temat umowa ugody platniczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa ugody platniczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Hipoteka umowna przed sądem

  wierzytelności wynikłej z zawartej przed sądem ugody. Umowa taka może być zawarta zarówno przed zawarciem ugody (wówczas będzie to hipoteka kaucyjna zabezpieczająca wierzytelność (...)

 • Można zakończyć spory w wyniku mediacji...

  po jej zatwierdzeniu przez sąd moc prawną ugody zawartej przed sądem. Zatem ugoda zawarta przed mediatorem ma moc prawną ugody sądowej dopiero po jej zatwierdzeniu przez sąd. Jeśli więc 

 • Ugoda między wierzycielem a dłużnikiem

  windykacyjne wytoczyło powództwo o spełnienie tego świadczenia, dłużnik może podnieść zarzut, iż doszło do modyfikacji w drodze ugody treści zobowiązania umownego, a następnie jego wykonania (...)

 • Projekt zmiany ustawy o ochronie praw lokatorów

  postanowieniami projektu, propozycja zawarcia ugody musi wyjść od lokatora. Jeżeli lokator nie wyjdzie z propozycją ugody, może zostać skutecznie wypowiedziany stosunek najmu. Jeżeli jednak (...)

 • Przestępstwo oszustwa popełnione przez funkcjonariusza publicznego - opinia prawna

  . Zamiar ten musiałby wystąpić już w momencie podpisywania ugody. Przy czym korzyścią taką nie może być comiesięczne wynagrodzenie, gdyż pracownicy jednostki otrzymaliby je niezależnie od tego, (...)

 • Odpowiedzialność wspólników za długi spółki cywilnej - opinia prawna

  zadłużenia i jednocześnie zmieniające wysokość tego zadłużenia, będzie nosiło znamiona ugody i umowy odnowienia. Umowa ugody w zasadzie nie wymaga szczególnej formy, jednakże, podobnie (...)

 • Planowane zmiany w kodeksie cywilnym i kodeksie postępowania cywilnego

  cywilnoprawny poprzez zawarcie ugody przed mediatorem. Ugoda taka będzie miała moc prawną ugody sądowej po zatwierdzeniu jej przez sąd. Wszczęcie postępowania mediacyjnego przerywać też będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ugoda administracyjna

  Poszukuję materiałów dotyczących podanego tematu (Arni) JA TAKŻE POSZUKUJĘ MATERIAŁÓW O UGODZIE, MOGĘ PODAĆ SWÓJ INTERNETOWY ADRES TO NAWIĄŻEMY (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • niepozni kupujacy

  Witam i posze o porade. W pazdzierniku 2009 moi rodzice zawarli przedstepna umowe sprzedazy nieruchomosci. Pobrali zadatek wliczony w poczet naleznosci, (...)

 • Wypowiedzenie kredytu. Pomocy

  Wiatm Sytuacja koszmarna... Pewnie wiekszosc tu takich niestety. Prosze o pomoc bo czuje ze jestem chyba przed otruciem sie albo cos. Mam w pko kredyt (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane