Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy użyczenia

  napisane wprost, ale z okoliczności wynika, że umowa użyczenia została zawarta na czas nieoznaczony. Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli umowa użyczenia została zawarta na czas (...)

 • Umowa użyczenia

  - architektonicznej.   umowa użyczenia, roboty budowlane, sposób używania rzeczy, dysponowanie nieruchomością, cele budowlane

 • Umowa na wynajem lokalu między komandytariuszem

  użyczenia lokalu, czy wystarczy ustne lub pisemne zezwolenie właściciela na wykorzystanie lokalu jako siedziby mojej firmy?" Organ podatkowy w uzasadnieniu postanowienia stwierdził, iż: umowa (...)

 • Porada prawna na temat umowa użyczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa użyczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa użyczenia

  użyczenia zawartej na czas nie oznaczony konieczne jest jej wypowiedzenie, przy czym terminy wypowiedzenia powinny uwzględniać interesy i sytuację obu stron. Gdy przedmiotem użyczenia jest lokal (...)

 • Wynajem a umowa użyczenia

  u córki? Umowa użyczenia uregulowana jest przepisami art. 710 Kodeksu cywilnego. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nieoznaczony, (...)

 • Prawo do dysponowania nieruchomością

  posiadania umowy użyczenia ze współwłaścicielem terenu? Z opisanej przez Pana sytuacji wynika, iż grunt, na terenie którego ma powstać myjnia jest współwłasnością kilku osób. Umowa (...)

 • Umowa użyczenia - definicja

  jest sytuacja, gdy umowa zawiera uregulowania szczególne). umowa, użyczenia, definicja

 • Zwrot przedmiotu umowy użyczenia

  Osoba A użycza osobie B piwnice do adaptacji na mieszkanie. Umowa użyczenia zawarta ustnie. Czas trwania umowy użyczenia do śmierci osoby B. Osoba B robi remont w piwnicy i adaptuje pomieszczenie (...)

 • Umowa użyczenia nieruchomości gminnej

  dłuższe niż 3 lata) bez uzyskania wcześniejszej zgody rady miejskiej pomimo że umowa użyczenia nadaje takie same uprawnienia do dysponowania gruntem jak umowa dzierżawy czy najmu - korzystając (...)

 • Forma umowy użyczenia

  Czy umowa użyczenia, aby była ważna, musi być spisana notarialnie? Umowa użyczenia może być zawarta w dowolnej formie (ustnej, pisemnej, w formie aktu notarialnego). Po uchyleniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa użyczenia?

  Witam. Mam pytanie. Prowadzę działalność gospodarczą, używam do niej nieruchomości, która w 1/3 należy do mnie a w 2/3 do mojej Mamy. Czy wystarczy (...)

 • Umowa Użyczenia

  Czy mogę zrobić Umowę Użyczenia razem z ojcem w mieszkaniu które nie jest własnościowe, lecz ojciec jest głównym najemcą.Czy na takiej podstawie (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania ?

  Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)

 • Dziedziczenie w konkubinacie.

  Dzień dobry. Moja konkubina zmarła 2 miesiące temu. Tworzyliśmy związek przez 20 lat i zamieszkaliśmy w mieszkaniu konkubiny. Przez cały okres trwania (...)

 • Umowa użyczenia - moje prawa

  Witam, Mam pytanie odnośnie umowy użyczenia, którą zawarłam razem z pewną osobą. Było w niej jasno określone, że wprowadzam się do jej domu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane