Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa użyczenia samochodu

  dzierżycielem. Zarejestrowanie Pana jako właściciela nie jest konieczne do ważności umowy użyczenia. użyczenie pojazdu, użyczenie, umowa, umowa użyczenia

 • Użyczenie samochodu od sąsiada

  przychodów ruchomości (np. samochodu) odstąpionych bezpłatnie. Nie będzie więc płacił żadnego podatku dochodowego. Umowa użyczenia ma nieodpłatny charakter, co oznacza, że korzystający (...)

 • Koszt firmy z tytułu eksploatacji auta pracownika

  Spółka z o.o. na mocy umowy użyczenia użytkowuje samochód osobowy jednego ze wspólników. Czy spółka może zaliczyć w koszty wydatki związane z eksplaoatacją takiego samochodu (mycie, naprawy, (...)

 • Opinia prawna na temat umowa użyczenia samochodu ciężarowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa użyczenia samochodu ciężarowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Używanie samochodu przez pracownika obcej firmy

  Pracownik obcej firmy, która obsługuje naszą Spółkę używa często naszego samochodu osobowego. Czy koszty eksploatacji tego samochodu obciążają naszą spółkę czy obcą firmę? Umowa (...)

 • Użyczenie samochodu a ubezpieczenie OC

  krajów pożyczonym samochodem jakie należy posiadać dokumenty aby bez przeszkód i problemów podróżować po Europie? W jakiej formie powinna być zawarta umowa użyczenia samochodu, czy (...)

 • Użyczenie samochodu spółce cywilnej

  . Umowa powinna być zawarta z jednej strony przez Pana - jako właściciela samochodu, a z drugiej przez drugiego wspólnika. samochód, używanie, wkład, najem, umowa

 • Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT

  , który np. odliczył VAT naliczony przy nabyciu samochodu ciężarowego, w razie utraty pojazdu odliczenia nie koryguje. Oznacza to, że wysokość rzeczywistej szkody nie powinna uwzględniać kwoty (...)

 • Wcześniejszy wykup w leasingu operacyjnym

  )? Jeśli umowa leasingu faktycznie dotyczy samochodu ciężarowego, to w opisanym stanie faktycznym nie powinno być wątpliwości, iż kwota podatku od towarów i usług naliczona od (...)

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa

  W miesiącu wrześniu 2007 roku Inspekcja Transportu przeprowadziła kontrolę naszego samochodu ciężarowego, który prowadził pracownik wynajęty w naszej firmie z agencji pracy. Samochód jest (...)

 • Diety dla kierowców

  Czy pracownikowi zatrudnionemu jako kierowca samochodu ciężarowego i wykonującemu pracę na terytorium RP i UE należy się wypłata diety za pracę poza miejscem zatrudnienia, gdy umowa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane